این روزا بازار خونه تکونی داغ داغه. بهتره به جای اینکه وقت و انرژی زیادی رو برای هر کاری اختصاص بدین به دنبال راه حل هایی باشین که کارها رو براتون ساده تر کنه. همیشه مرتب کردن کمدهای دیواری و کشوها کار واقعا سخت و وقت گیریه. مخصوصا اگه جای کمی داشته باشین و وسیله هاتون زیاد باشه. از همه سخت تر اینه که بخواین طوری کمد رو نظم بدین که حتی با کمی فضای داخلیش مرتب و شیک به نظر بیاد. چندتا راه حل ساده رو آماده کردم که امیدوارم براتون کارساز باشه.

استفاده از تقسیم کننده هایی برای قفسه ها

بهترین روش برای مرتب کردن لباسا در قفسه ها اینه که اول از همه اونها رو دسته بندی کرده و طبق تقسیمی که داشتین اونها رو روی هم در قفسه ها قرار بدین و برای مرتب بودنشون و جلوگیری از به هم خوردگی همه ی لباسها موقع برداشتن یکیشون از دیواره هایی به عنوان تقسیم کننده استفاده کنین. با مراجعه به مطلب راهکارهای کاربردی برای مرتب کردن کشوی لباس میتونین روش صحیح نظم دادن به کشوها رو هم ببینین.

قرارگیری صحیح لباس ها در قفسه ها

قرارگیری صحیح لباس ها در قفسه ها

آویزهای پلاستیکی برای نگهداری از وسایل مختلف

یکی از ترفندهای استفاده ی مفید از تمام فضای کمدهای کوچیک اینه که بتونیم از دیواره و درب ها هم بهره ببرین. مثلا به جای قرار دادن کفش ها در پاکت و گذاشتن پاکت ها روی هم واشغال فضای بیش از اندازه بهتره از آویزی استفاده کنین که روی در آویزون میشه و کفش ها رو داخلش بذارین. حتی برای نگهداری از اقلام کوچیک دیگه نظیر کمربند، کیف پول، دستمال گردن و کراواتها میتونین ازش استفاده کنین. با خوندن مطلب نظم دادن و نگهداری از کفش ها با روش های بیشتری آشنا بشین.

نگهداری از کفش ها

نگهداری از کفش ها

اگه در کمدهاتون فضای مناسبی برای این مدل آویزها نداره از نوع قلابی اونها استفاده کنین که روی میله ی آویز لباسها قرار میگیره و برای مرتب کردن جواهرات و روسریها ایده ی بسیار خوبیه.

مرتب کردن لوازم ریز

مرتب کردن لوازم ریز

قرار دادن صفحات فلزی روی دیوار برای مرتب کردن وسایل کوچک

این صفحات فلزی دارای روزنه های کوچکی هستن که میتونین قلابهایی رو بهش آویزون کنین و وسایلتون رو روی اونها قرار بدین. استفاده از این صفحات از جمله راهکارهای ساده برای مرتب کردن میز کار میباشد که میتونین لوازمتون رو روی اون آویزون کنین و میز مرتبی داشته باشین.

استفاده ی بهینه از دیواره ها

استفاده ی بهینه از دیواره ها

شلف هایی برای قرار دادن زیر قفسه ها و استفاده ی بهینه از فضا

این شلف ها برای زیر میزها، زیر قفسه ها و حتی طبقات یخچال استفاده میشه و جنس های مختلفی هم داره. بهتون کمک میکنه تا از فضاهای بلااستفاده و پرت حداکثر بهره رو ببرین. برای مرتب کردن وسیله های مختلف هم میتونین ازش استفاده کنین.

شلف های بین طبقه ای

شلف های بین طبقه ای

با همین راه های ساده و ترفندهای آسون میتونین کمدی با ظاهری مرتب و زیبا داشته باشین. علاوه بر اون به تمام وسایلتون هم سر و سامون دادین.