نشیمن و پذیرایی تمیز و رویایی

سالن نشیمن و پذیرایی شما اولین جایی است که دوست و مهمان شما به آن وارد می شود. یکی از کاربردی ترین فضاهای خانه هم همین جاست و به همین دلیل ممکن است نظافت آن از همه جا بیشتر کار...

Avatar
خاتون آپدیت:

سالن نشیمن و پذیرایی شما اولین جایی است که دوست و مهمان شما به آن وارد می شود. یکی از کاربردی ترین فضاهای خانه هم همین جاست و به همین دلیل ممکن است نظافت آن از همه جا بیشتر کار و زمان ببرد. در این  مطلب هفت نکته ی طلایی برایتان خواهم گفت که نظافت و زیبایی مزل تان را دو چندان خواهد کرد. کافی است از این تجربیات استفاده کنید تا نتیجه ی فوق العاده اش را ببینید.

برق انداختن پارکت پذیرایی

یکی از دشمن های بزرگ پارکت ، آب است. اگر می خواهید لکه های کوچک آب که روی پارکت باقی می ماند را از بین ببرید، کافی ست داخل آب کمی سرکه بریزید و زمین را تمیز کنید. براق شدن پارکت ها شما را شگفت زده خواهد کرد.

پارکت های تمیز و براق

پارکت های تمیز و براق

تورهایی به سپیدی برف

برای سپیدی بیشتر پرده های توری تان بعد از شستشو، و پیش از اتو کردن، آنها را داخل آب جوش بیندازید.

پرده هایی به سپیدی برف

پرده هایی به سپیدی برف

مراقب حصیری ها باشید

اگر سالی یک بار (ترجیحا به وقت خانه تکانی) میز و صندلی های حصیری تان را با آب جوشیده که املاح کمتری دارد تمیز کنید، شاهد براق شدن و زیباتر شدن آنها خواهید بود.

تمیز کردن مبلمان حصیری

تمیز کردن مبلمان حصیری

نقطه ی پایان برای لکه های روی کاغذ دیواری

لکه های مداد، انگشت و چرکی که روی کاغذ دیواری می ماند، با مواد شوینده به راحتی پاک نمی شود. بهتر است ابتدا با یک مداد پاک کن آنها را پاک کنید، سپس با شوینده آنها را تمیز کنید.

تمیز کردن لکه های کاغذ دیواری

تمیز کردن لکه های کاغذ دیواری

خانه تان همیشه معطر باشد

برای اینکه منزل تان همیشه عطری زیبا داشته باشد کافی ست داخل ماده ی زمین شوی چند قطره اسانس عطری و یا کمی از اسپری خوشبو کننده ی هوا بریزید. با این کار منزل شما تا مدتی عطری دلپذیر خواهد داشت.

پاک کردن گرد و خاک روی مبلمان پذیرایی

اگر امکان جارو برقی نداشتید و باید مبلمانتان را تمیز کنید، روی سطح مورد نظر را با دستمال نمدار پاک کنید و با کمک یک چوبدستی روی دستمال بزنید وا گرد و خاک آن را بگیرید. گرد و خاک به دستمال نمدار میچسبد و با این روش هم مبلمان تان تمیز میشود و هم داخل اتاق گرد و خاک نمی نشیند.

تمیز کردن مبلمان

تمیز کردن مبلمان

نظافت درب و قاب در

لکه هایی که بر روی درب های رنگ روشن و سفید می ماند دردسر بزرگی برای نظافت هستند. برای تمیز کردن اشیاء چوبی تان کافیست راهکار زیر را به کار ببرید: یک سیب زمینی خام را از وسط نصف کنید، و بر روی جایی که لکه نشسته به آرامی بکشید. لکه از بین می رود و درب تان به شکل روز اولش تمیز و زیبا خواهد شد. همچنین برای تمیز کردن اشیای چوبی یک فنجان چای دم شده را داخل آب جوشیده بریزید. پس از اینکه سرد شد سطوح چوبی رنگی، میزها و یا حتی پارکت را با کمک یک اسفنج بشویید و با یک دستمال نخی به آهستگی  سطح را خشک و تمیز کنید.

تمیز کردن درب و چهار چوب

تمیز کردن درب و چهار چوب

امیدوارم از این نکات استفاده کنید و لذت خانه ای زیبا و تمیز را ببرید.

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلبند

یه روز خوب برای خرید ...

تا ۵۰٪ تخفیف