تجربه ی عشق و رابطه ی عاشقانه یکی از شیرین ترین مراحل زندگی هر فرد بشمار میاد. یک احساس قشنگ و فوق العاده عاطفی که به قول بزرگترا دو طرف رو کور و کر میکنه تا جاییکه اگه مراقب نباشیم همین ارتباط قشنگ میتونه به یک رابطه ی ناسالم تبدیل بشه که گاهی اوقات طرفین شروع به گله گذاری و شکایت میکنن. اینکه بدونیم که در طی زندگی و ارتباط با همسر به چه چیزهایی باید بیشتر دقت کنیم کمک بزرگی به پایداری و دوام زندگی میکنه. در این مطلب میخوام چندتا از نشونه هایی که یک رابطه عاشقانه رو از بین میبره و تنش زا میکنه اشاره کنم.

بهترین نکات برای داشتن زندگی زناشویی موفق
همیشه عاشق شدن قسمت شیرین و آسون یه ارتباط دونفرست اما در واقع…
»

نقش بازی کردن در رابطه عشقی

اگر شما در کنار دیگران مثل فرد دیگه ای رفتار میکنین این بدین معناست که در کنار همسرتون هم احساس راحتی و آرامش ندارین و خود واقعیتون نیستین. دلایل زیادی برای این تظاهر و ناراحتی وجود داره که یکی از این دلایل اینه که شما سعی در پوشوندن نقص و عیب خودتون و خوب نشون دادن خود در برابر همسرتون هستین تا اون عیب های شما رو نبینه. و دلیل دیگه هم اینکه شما یک رابطه کاملا احساسی ندارید و از ضعف عاطفی رنج میبرین و فکرمینین اگر خود واقعی تون رو نشون بدین رابطه تون دچار ضعف و سستی میشه.

در هر صورت سعی کنید تا مشکل رو زمینه یابی کنین و خودتون باشین نه تظاهر به اجرای یک نقش، بنابراین میبینین که احساس راحتی و آرامش خواهید داشت.

چکار کنم شوهرم بیشتر دوستم داشته باشه؟
از اونجاییکه آقایون موجودات خودستایی هستن عقیده دارن که خانوما نمیتونن مردی تربیت…
»

هیچوقت نقش بازی نکنین

همسرتان تمایلی به توافق و کوتاه اومدن نداره

آیا همسر شما در تصمیم گیری ها به نفع شما کوتاه میاد؟ این سازش و کوتاه اومدن حتما نباید روی یک موضوع بزرگ اتفاق بیافته میتونه از یه تصمیم ساده مثل سفارش برای آوردن غذا باشه یا موضوع جدی تری مثل خرید یک آپارتمان جدید. اگه احساس میکنین که رابطه ی یک طرفه ای در این مورد دارید شاید وقتش رسیده باشه با همدیگه بیشتر صحبت کنید.

توانایی سازش و مصالحه

سوء استفاده عاطفی نوعی از ارتباط ناسالم

رفتارهای خشونت آمیز با مشاجره ی زیاد باعث میشه احترام و حرمت های یک رابطه از بین بره. این سوء رفتار و تخریب احساسات گاهی اوقات فوق العاده غیر قابل تحمل میشه و شاید طرفین نتونن بخوبی این سوء استفاده ی عاطفی رو تشخیص بدن. اگه همسرتون بارها و بارها ازتون انتقاد کرده، تحقیرتون میکنه، شمارو سرزنش میکنه و احترامتون رو از بین میبره اینها همه نشونه ی سوء استفاده عاطفی محسوب میشه.

سرزنش و تخریب طرف مقابل

بی اعتمادی و حس خیانت نسبت به هم

اعتماد مهمترین رکن یک زندگی محسوب میشه که هر کدام از دو طرف نسبت به دیگری این انتظار رو دارن. اما اگه یکی از آنها در این رابطه کوتاهی کنه و سو استفاده کنه میتونیم بگیم دیگه این رابطه سالم نیست. از طرفی حس بی اعتمادی هم میتونه مخرب باشه و اگه شما نمیتونید به اطرافیانتون اعتماد کنید نیاز به مشاوره دارید.

مسائل و مشکلات همیشگی در تمام ازدواج ها
همه ما دوست داریم که ازدواجمون مثل یه تکه پنبه نرم و لطیف…
»

بی اعتمادی بین زوجین

فقدان احترام متقابل عامل مخرب عزت نفس

احترام گذاشتن لازمه ی یک رابطه ی با دوام و پایدار هست. بی احترامی حتما نباید روی مسائل جدی و بزرگ اتفاق بیافته بلکه نشونه هایی مثل احساس ابزاری و مصرفی بودن، یا ضایع کردن و همچنین گوش ندادن به کسی که در حال صحبت کردن هست همه ی اینها نشونه ای از بی احترامی محسوب میشه که میتونه در درازمدت اثر سوئی روی عزت نفس بگذاره و یک رابطه ی ناسالم ایجاد کنه.

یکدیگر را تحقیر نکنید

وابستگی بیش از حد به یکدیگر

اینکه هر لحظه از وقتتون رو با هم سپری کنید و در کنار هم باشید ممکنه خیلی رویایی و شگفت انگیز باشه اما این یک رابطه ی سالم و درست نیست. احساس وابستگی شدید و عدم توانایی در انجام کارها به تنهایی و بدون همسرتون و این حس که برای هر چیز کوچیکی به هم متکی هستین میتونه یک رابطه ناسالم رو براتون ایجاد کنه. حفظ استقلال و از دست ندادن اراده ی خودتون نکته ی خیلی مهمی در یک رابطه محسوب میشه.

وابستگی بیش از حد و رابطه ی ناسالم

به امید داشتن زندگی پایدار و آروم برای همه

تأثیر ورزش در داشتن یک زندگی با کیفیت
ورزش کردن نه تنها باعث افزایش طول عمر میشه بلکه کمک میکنه تا…
»

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...