میوه های مفید برای قلب و عروق

بر اساس مطالعات انجام شده مشکلات قلبی عروقی موجب مرگ و میر بسیاری در سطح جهان شده است . هر چه هم به سمت جلو پیش می رویم همه گیری بیماری های قلبی نیز بیشتر می شود . بیماری های...

Avatar
H.T.94 آپدیت:
قلب سالم

بر اساس مطالعات انجام شده مشکلات قلبی عروقی موجب مرگ و میر بسیاری در سطح جهان شده است . هر چه هم به سمت جلو پیش می رویم همه گیری بیماری های قلبی نیز بیشتر می شود . بیماری های قلبی را می توان به دودسته ارثی و اکتسابی تقسیم بندی کرد . نوع اکتسابی در سنین بالا بروز می کند بنابراین می توان از ایجاد آن جلوگیری کرد . راه های ساده ای وجود دارد که مانع بروز این بیماری ها می شود که یکی از موثر ترین راه ها میوه درمانی است .

قلب سالم

قلب سالم

در ادامه تعدادی از میوه هایی که برای پیشگیری از بیماری های قلبی بسیار مفید هست را معرفی نموده ایم .

 

زغال اخته

زغال اخته در جلوگیری از بیماری های قلبی سودمند است .

زغال اخته دارای آنتی اکسیدان هایی است که عملکرد عروق را بهبود می بخشد.

زغال اخته

زغال اخته

طالبی برای قلب مفید است

طالبی یکی از بهترین میوه ها برای حفظ سلامت قلب است . از آنجا که کمبود پتاسیم در بدن می تواند با حملات قلبی همراه باشد ، خوردن مواد غذایی غنی از پتاسیم مثل طالبی ، پرتقال و موز بسیار ضروری است.

کلسترول و فشار خون بالا زمینه ساز بروز بیماری های قلبی هستند و مصرف طالبی با کاهش این عوامل در حفظ سلامت قلب موثر شناخته شده است.

طالبی

طالبی

زالزالک

خوردن زالزالک برای تقویت قلب و معده موثر است و برای رفع کم خونی توصیه شده است.

مهم ترین فایده زالزالک برای قلب، تنظیم کردن حرکات نامنظم آن است و از تپش قلب و ضربان شدید آن جلوگیری می کند. در کشور های اروپایی برای درمان بی نظمی های قلبی از این گیاه استفاده می کنند.

زازالک

زازالک

زیتون مفید برای قلب

روغن زیتون خالص به علت داشتن آنتی اکسیدان موجب کاهش خطر بیماری های قلبی می شود. روغن زیتون خالص دارای ماده ای به نام پلی فنون است که این ماده تاثیر شگفتی در کاهش بیماری های قلبی دارد در وافع روغن زیتون خالص تنها روغن گیاهی است که سرشار از این ماده می باشد.

زیتون

زیتون

خواص سیر برای قلب

مصرف سیر به علت خاصیتی که در کاهش چربی خون دارد برای جلوگیری از تنگ شدن عروق قلبی و پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و سکته های قلبی توصیه می شود . هر چند مصرف سیر موجب کاهش فشار خون بالا نمی شود ، اما مصرف مداوم آن در پیشگیری از این بیماری موثر است .

توجه : در این میان نباید خاصیت مهم سیر در جلوگیری از چسبندگی پلاکت ها را نادیده گرفت . استفاده از سیر در تقویت سیستم ایمنی بدن و از بین بردن میکروب ها موثر است.

سیر

سیر

فلفل قرمز

فلفل از هزاران سال پیش ، چاشنی بسیاری از انسان ها بوده است . این گیاه منبع مهمی از ویتامین محسوب می شود و به همین دلیل اثرات مفیدی روی قلب دارد . فلفل با افزایش جریان خون ، افزایش اشتها و رفع سوء هاضمه برای سلامتی انسان بسیار موثر است . هرچند فلفل انواع و اقسام متفاوتی دارد ، اما بهترین آن ها برای قلب و دستگاه گردش خون ، فلفل قرمز و فلفل تند است.

فلفل قرمز

فلفل قرمز

منبع: طب سنتی