فصل تابستان با همه خوبی هاش، فقط یک معضل داره و اون هم گرمایی هست که گاهی اوقات طاقت فرسا میشه. مصرف مایعات و نوشیدنی های خنک هست که میتونه کمکی برای نجات از این گرما زدگی باشه. به همین دلیل امروز یک نوشیدنی خنک، خوشمزه و البته کم کالری رو تقدیمتون میکنم که بشه باهاش چند دقیقه ای با تابستون کنار بیایم. همونطور که میدونین فراپه ها نوشیدنی هایی هستند که از ترکیب های مختلف همراه با پوره یخ تهیه میشن و همچنین شیک ها هم نوشیدنی هایی هستند که از ترکیب های متفاوت همراه با شیر و بستنی ساخته میشن. امروز قراره با ترکیب این دو نوشیدنی میلک شیک فراپه قهوه رو با هم تجربه کنیم.

میلک شیک فراپه قهوه

میلک شیک فراپه قهوه

مواد لازم برای تهیه میلک شیک فراپه قهوه

  • شیر سرد  ۱ لیوان
  • بستنی وانیلی یا شکلاتی ۳ اسکوپ یا قاشق سوپخوری
  • قهوه فوری ۱ قاشق مربا خوری پر
  • نوتلا (شکلات صبحانه)  یا عسل ۱ قاشق سوپخوری
  • یخ ۳_۴ تکه
  • سس شکلاتی برای تزیین
  • خامه فرم گرفته برای تزئین

طرز تهیه میلک شیک فراپه قهوه

برای تهیه اکثر نوشیدنی های خوشمزه که قبلاً تهیه کردیم و یا در آینده قراره تجربه کنیم، چیزی که ضروری هست یک دستگاه بلندر(blander) یا مخلوط کن هست. چون قراره مواد اولیه به خوبی با هم میکس بشن و بعد ترکیب یکدست و جدیدی رو به وجود بیارن. برای تهیه این شیک فراپه هم ابتدا شیر رو داخل پارچ مخلوط کن میریزیم.

ریختن شیر داخل مخلوط کن

ریختن شیر داخل مخلوط کن

سپس بهش ۳ اسکوپ یا قاشق سوپخوری بستنی که میتونیم هم از نوع وانیلی یا شکلاتی استفاده کنیم.

اضافه کردن بستنی

اضافه کردن بستنی

سپس قهوه فوری رو به شیر و بستنی اضافه می کنیم. اگر قهوه در دسترس نداشتیم میتونیم از یک بسته پودر نسکافه هم استفاده کنیم.

افزودن قهوه فوری

افزودن قهوه فوری

حالا نوبت اضافه کردن نوتلا یا هر نوع شکلات صبحانه مورد علاقه یا در دسترستون و یا اگر رژیم یا برنامه غذایی کم کالری تری رو استفاده می کنین از همین میزان عسل هم استفاده کنیم.

اضافه کردن نوتلا یا عسل

اضافه کردن نوتلا یا عسل

و نهایتاً نوبت اضافه کردن یخ میرسه. سه یا چهار قالب یخ رو به بقیه ترکیبمون اضافه میکنیم.

اضافه کردن یخ

اضافه کردن یخ

حالا، دستگاه رو روشن میکنیم و اجازه میدیم همه مواد همراه هم کاملاً میکس بشن. دستگاه رو تا زمانی روشن نگه میداریم که یخ ها کاملاً پوره بشن و روی مخلوطمون، یک لایه فوم تشکیل بشه. اجازه بدین شیک حتماً به این مرحله برسه.

تشکیل یک لایه فوم روی شیک فراپه

تشکیل یک لایه فوم روی شیک فراپه

حالا، لیوان سرو مورد نظر رو به صورت های مختلف میتونیم تزیین کنیم، ساده ترین راه این هست که کمی سس شکلاتی رو به دیواره های داخل لیوان آغشته کنیم و بعد میک شیک فراپه رو داخلش بریزیم. یا لبه بالای لیوان رو مرطوب و با فرو بردن در شکر یا خورده های شکلات تزیین کنید.

ریختن سس شکلاتی داخل دیواره های لیوان

ریختن سس شکلاتی داخل دیواره های لیوان

بعد از ریختن شیک فراپه داخل لیوان، روی اون رو با خامه فرم گرفته و ترافل یا خرده شکلت و با سلیقه خودمون تزیین و سرو میکنیم. اگر میخوایم کالری دریافتی رو کمتر کنیم و به ازای هر لیوان فقط، ۱۵۰ کالری دریافت کنیم، خامه رو حذف میکنیم و به جای شکلات صبحانه از عسل استفاده می کنیم. گوارای وجود :)

میلک شیک فراپه

میلک شیک فراپه