یکی از مشکلات خونه های مدرن و امروزی، کمبود فضا برای تفکیک کردن کاربری هر اتاق است. به همین دلیل ما همیشه دنبال یک سری راه حل مثل استفاده از مبلمان های چندکاره یا یکپارچه کردن فضای اتاق ها و در نهایت انجام هر کاری که بتونه به جادار کردن و ذخیره کردن فضا منجر بشه، هستیم. یکی از ایده های محبوب و کاربردی، در صورت نیاز به تلفیق کاربری ها در یک اتاق، میتونه ترکیب اتاق خواب و محل کار باشه. در ادامه با هم با این ترکیب در چینش دکوراسیون بیشتر آشنا میشیم.

در انتخاب میز کار برای اتاق خواب این نکات حتما توجه کنید

میزی که بعنوان میزکار برای اتاق خواب انتخاب میشه صرف نظر از اینکه در کدام نقطه از اتاق قرار میگیره باید از نظر رنگ و ویژگی های ظاهری با دیگر لوازم موجود در اتاق مطابقت داشته باشه. ممکنه اون میز در گوشه ای از اتاق یا در کنار یک پنجره باشه اما حتما به این نکته توجه کنید که یکی از ملاک های انتخاب میز مناسب برای اتاق خواب این هست که سعی نکنید یک قطعه ی خاص و برجسته رو انتخاب کنید.

هماهنگی بین میزکار و تخت خواب سفید

هماهنگی بین میزکار و تخت خواب سفید

یک ویژگی مهم دیگه تمیز نگهداشتن و ظریف بودن هست. چون فضای کار با فضای استراحت در یک اتاق ادغام شده بنابراین باید پاکیزگی و ظرافت میز انتخابی مثل بقیه مبلمان اتاق که شامل تخت خواب، پاتختی، چراغ خواب و … باشه تا نظم و هارمونی بین چیدمان دکوراسیون از بین نره.

اتاق خوابی تمیز با میزی ظریف

اتاق خوابی تمیز با میزی ظریف

ایجاد فضای کاری جداگانه در اتاق خواب

درصورتی که اتاق خواب به اندازه کافی بزرگ باشه تا فضای کافی برای کار و فعالیت رو هم فراهم کنه، به شما این امکان رو میده تا کاملا محل کار رو از محل استراحت جدا کنید. مثلا میز رو در کنار یک پنجره یا در یک کنج دورتر از تخت خواب قرار بدین. اما فراموش نکنید که هنوز هم میز کار و وسایلی که مربوط به فضای کار و فعالیت هستن باید در راستای دکوراسیون اتاق باشند تا دو کاربری به شکل جداگانه در اتاق مشخص نباشه.

قرارگیری میز کار جدا از فضای خواب

قرارگیری میز کار جدا از فضای خواب

ایجاد یک فضای کاری جداگانه

ایجاد یک فضای کاری جداگانه

بهترین مکان برای میز کار در اتاق خواب

پرکاربرد ترین فضا برای میز دقیقا کنار پنجره است. چون دید باز و نور کافی رو فراهم میکنه. لازم نیست یک میز بیش از حد بزرگ انتخاب کنید، میزی با اندازه ی مناسب که بتونه نور کافی رو دریافت کنه و در راستای رنگ و طرح دکوراسیون اتاق خواب باشه قطعا بهترین انتخاب میتونه باشه. همچنین پرده ی اتاق رو طوری انتخاب کنید که نور کافی برای اتاق رو دریافت کنید.

میزکار کنار پنجره

میزکار کنار پنجره

اتاق خواب مدرن با ایجاد میز بوسیله پنجره

اتاق خواب مدرن با ایجاد میز بوسیله پنجره

استفاده از میز کار بعنوان یک پاتختی

در اتاق خواب های کوچکتر که با محدودیت فضا روبرو هستیم، قراردادن میز کار کنار تخت خواب بهترین راهبرد در استفاده از فضاست. با اینکار هم یک میز پاتختی خواهیم داشت و هم مکانی برای انجام کار.

استفاده مشترک از یک میز

استفاده مشترک از یک میز

میز و تخت متصل به هم

میز و تخت متصل به هم

میزکار کنار تخت خواب

میزکار کنار تخت خواب