میرزا قاسمی از غذاهای شمالی هست که از بادمجان و گوجه تشکیل شده و به خاطر این ترکیب با سیر طعم منحصر به فردی داره که بسیار هم پرطرفدار هست. از اونجا که اصالتا شمالی هستم از امروز براتون غذاهای شمالی هم میگذارم. برای شروع میرزا قاسمی رو انتخاب کردیم که خیلی پرطرفداره. میرزا قاسمی در رستورانها به عنوان پیش غذا استفاده میشه ولی در خونه معمولا به عنوان غذای اصلی با برنج یا نان سرو میشه.

میرزا قاسمی

میرزا قاسمی

مواد لازم برای تهیه میرزا قاسمی:

بادمجان متوسط دو عدد

گوجه فرنگی چهار عدد

سیر سه حبه

تخم مرغ دو عدد

روغن و نمک و فلفل و زردچوبه به میزان لازم

طرز تهیه میرزا قاسمی:

بامجانها رو به شکل عمودی در فر یا روی گاز کباب کنین و بعد از اینکه کباب شد پوستش رو جدا میکنیم و بامجانها رو ساتوری میکنیم.

در روغن سیر رنده شده و زردچوبه رو میریزیم و برای چند ثانیه کوتاه تفت میدیم و بادمجان ها رو بهش اضافه میکنیم و با روغن تفت میدیم. گوجه ها رو هم رنده میکنیم یا پوست کنده و یا ریز خرد میکنیم. در ظرف جدا گانه ای کمی گوجه ها رو تفت میدیم که تا حدی آبش گرفته بشه. بعد به بادمجانهای در حال تفت اضافه میکنیم و نمک و فلفلش رو هم اندازه میکنیم. بعد از اینکه با بادمجانها در روغن تفت حورد تخم مرغ ها رو مثل املت اضافه میکنیم. البته دیدم که میرزاقاسمی رو بدون گوجه هم درست میکنند. به همین روش هست و تنها گوجه حذف میشه و بسیار هم لذیذه.

اگر از رنگ میرزا قاسمی راضی نبودید با اضافه کردن کمی رب گوجه مشکلتون حل میشه.

سیر

سیر

میرزا قاسمی بدون سیر:

معمولا افرادی هستن که از بوی سیر بدشون میاد و به همین دلیل این غذای خوشمزه رو نمیخورن. برای حل این موضوع میتونید از پیاز به جای سیر استفاده کنین. البته به اندازه اصلی لذیذ نمیشه و اصل غذاهای شمالی سیره.

۳۰

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر