میخوام دوربین عکاسی بخرم، چه دوربینی مناسبه؟

برای خرید دوربین مناسبتون لازم هست یه اطلاعاتی داشته باشیدکه اینجا در اختیارتون میزارم. چندین کمپانی با برندهای مختلف وجود داره برای تولید دوربینای عکاسی مثل (...canon.nikon.sony.olympus.pentax) اما به طور کلی سه دسته دوربین تو بازار وجود داره که در...

Avatar
مهسا فاطمی آپدیت:
دوربین

برای خرید دوربین عکاسی مناسبتون لازم هست یه اطلاعاتی داشته باشیدکه اینجا در اختیارتون میزارم. چندین کمپانی با برندهای مختلف وجود داره برای تولید دوربینای عکاسی مثل (…canon.nikon.sony.olympus.pentax) اما به طور کلی سه دسته دوربین تو بازار وجود داره که در ادامه انواع و ویژگی های اونا رو در اختیارتون میذارم.

انواع دوربین عکاسی

1. دوربینهای کامپکت

برای استفاده افراد آماتور و غیر حرفه ای به کار میره. تو این دوربینا عوامل تاثیرگذار رو عکس (مثل سرعت شاتر،دریچه دیافراگم،فوکوس و…) به صورت خودکار تنظیم میشه که بتونید راحتتر عکس خوبی رو ثبت کنید. البته تا حدود کمی هم میتونید این تنظیمات رو به صورت دستی انجام بدید. همچنین امکان تغییر لنز و استفاده از فیلترها هم تو این دوربینا نیست.

نمونه دوربین کامپکت:

دوربین کامپکت

دوربین کامپکت

دوربین کامپکت

دوربین کامپکت

2. دوربینهای DSLR:

برای عکاسی حرفه ای و پیشرفته استفاده میشه. لنزای مختلف و انواع فیلترها رو میتونید استفاده کنید. همچنین اکثر عوامل تاثیرگذار روی عکس رو (مثل سرعت شاتر،دریچه دیافراگم،فوکوس و…) میتونید به صورت دستی تنظیم کنید که تنوع و خلاقیت زیادی به عکساتون میده.

نمونه دوربین DSLR:

دوربین حرفه ای

دوربین حرفه ای

دوربین حرفه ای

دوربین حرفه ای

3. دوربینای بریج(Bridge):

مابین دوربینای کامپکت و DSLR هست و برای افرادی که دوس دارن بعد از کار با دوربینای کامپکت عکاسی رو جدی تر ادامه بدن اما هنوز آمادگی استفاده از دوربینای DSLR رو ندارن مناسب هست.

نمونه دوربین بریج:

دوربین بریج

دوربین بریج

دوربین بریج

دوربین بریج

به هرحال یکی از بهترین کارها اینه که قبل از خرید، با جست و جو تو اینترنت مشخصات و امکانات دوربین مد نظرتون رو ببینید و نقاط ضعف و قوت دوربینارو مقایسه کنید تا به بهترین گزینه مناسبتون برسید،موفق باشید.