از این 8 ویژگی دوری کنید تا موفق تر باشید

بیشتر افراد عقیده دارند که برای رسیدن به موفقیت باید مهارت های فوق العاده ای داشت یا فردی خاص بود. این درست است که دانش و مهارت برای رسیدن به موفقیت یاری کننده هستند، اما یکی از مهمترین کارهایی که...

گلزار نورمحمدیان
گلزار نورمحمدیان آپدیت:
چگونه به موفقیت نزدیک تر شویم

بیشتر افراد عقیده دارند که برای رسیدن به موفقیت باید مهارت های فوق العاده ای داشت یا فردی خاص بود. این درست است که دانش و مهارت برای رسیدن به موفقیت یاری کننده هستند، اما یکی از مهمترین کارهایی که علاوه بر کسب مهارت و دانش لازم برای هر حرفه ای باید انجام داد، ترک عادات منفی و مضری ایست که افراد را از اهدفشان دور می کنند. ترک برخی از این عادات آسان و کنار گذاشتن برخی دیگر کمی مشکل است و به تلاش بیشتری نیاز دارد.

در این مطلب درباره 8 ویژگی منفی که مانعی برای پیشرفت وموفقیت هستند صحبت خواهد شد.

1.بهانه گیری را ترک کنید

وقتی بهانه گیری می کنید و افراد دیگر را مسئول شکست هایتان میدانید، در واقع به خودتان دروغ گفته اید و این امر شما را از رسیدن به اهدافتان دور می کند. افراد موفق خانواده، دوستان، رئیس و یا کارمندانشان را به خاطر مشکلات خود سرزنش نمی کنند. آنها کاملا بر این امر واقفند که تنها فرد مسئول در مشکلات و موفقیت هایشان، فقط و فقط خودشان هستند. آنها این مسئله را به فال نیک می گیرند چون می دانند که با تلاش و پشتکارشان می توانند روزهای بهتری را برای خود بسازند. پس دست از بهانه گیری برداشته و مسئولیت کارهایتان را به عهده بگیرید.

بهانه گیری را ترک کنید

بهانه گیری را ترک کنید

2. کمال گرا نباشید

کمال مطلق دست نیافتنی ایست. پس تلاش برای کامل بودن در تمام جوانب زندگی بیهوده است. به جای اینکه تنها به نقاط ضعف خود توجه کنید و نگران اشتباهاتتان باشید و پیوسته به مرور آنها بپردازید و خود را به خاطر آنها سرزنش کنید، روی قدم های کوتاه رو به جلو تمرکز کنید تا آهسته و پیوسته به موفقیت نزدیک شوید. هیچ کس کامل نیست اما همه می توانند برای بهتر شدن و رسیدن به اهدافشان تلاش کنند.

کمال گرا نباشید

کمال گرا نباشید

3. ترس هایتان را کنار بگذارید

برخی افراد بدون اینکه متوجه باشند باعث کم اهمیت جلوه دادن خود در بین جمع می شوند. آنها ناخواسته کاری انجام می دهند تا در جمع های دوستانه یا کاری کمتر دیده شوند. اینگونه افراد از اظهار نظر در مباحث دسته جمعی خودداری می کنند چون از ریسک پذیری واهمه دارند. آنها همیشه به بدترین سناریو فکر می کنند. این ترس باعث می شود تا افراد نتوانند پتانسیل های بالفعل خود را بالقوه کنند. پس شجاعت به خرج دهید و صحبت کنید تا دیده شوید و موقعیت هایی تازه را پیش رو داشته باشید.

ترس هایتان را کنار بگذارید

ترس هایتان را کنار بگذارید

4. از تلاش برای کنترل همه چیز دست بردارید

تلاش برای کنترل همه امور بیهوده است چون هیچ کس قادر به کنترل همه چیز نیست. این تلاش بی فایده باعث می شود که افراد تحت استرس زیادی قرار بگیرند و احساس ناامیدی کنند. به جای تلاش برای کنترل همه جوانب زندگیتان سعی کنید تا اهمیت کمتری به مسائل غیر قابل کنترل و تغییر ناپذیر پیرامون خود بدهید و در عوض روی اهدافتان تمرکز کنید تا قدم به قدم به موفقیت نزدیک تر شوید.

از تلاش برای کنترل همه چیز دست بردارید

از تلاش برای کنترل همه چیز دست بردارید

5. تعصبات بیجا را کنار بگذارید

هر فردی عقاید ذهنی خاص خود را دارد اما برخی از افراد به سختی عقاید و ایده های جدید را می پذیرند، این امر باعث خواهد شد تا آنها از ایده های نو که صد در صد برخی از آنها راهی برای رسیدن به موفقیت باز می کنند، دور بمانند. سعی کنید ذهنتان را باز کنید و از تعصبات کورکورانه دور بمانید و همیشه پذیرای ایده های جدید و کارساز باشید.

تعصبات بیجا را کنار بگذارید

تعصبات بیجا را کنار بگذارید

6. دنبال موفقیت یک شبه نباشید

این عقیده که برخی از افراد یک شبه به موفقیت رسیده اند یا اینکه تنها به خاطر شانس بالایشان موفق شده اند کاملا نادرست است. درست است که نمی توان نقش شانس در موفقیت را نادیده گرفت اما کلید اصلی موفقیت همیشه کوشش و پشتکار پیوسته و مستمر است. پس هدفتان را مشخص کرده و قدم به قدم با سعی و تلاش به سمت پیشرفت و موفقیت گام بردارید.

 دنبال موفقیت یک شبه نباشید

دنبال موفقیت یک شبه نباشید

7. از افراد بدبین و منفی باف دوری کنید

اینکه دوستان و اطرافیان شما افرادی منفی و بدبین باشند در دراز مدت باعث می شود تا شما نیز بدبین و سرشار از انرژی منفی شوید. پس از این افراد دوری کنید و به جای آن دوستانی را برگزینید که خوشبین و حمایت گر باشند، به اهدافتان اهمیت داده و مشوق شما باشند. اینگونه انگیزه بیشتری برای موفقیت خواهید داشت و با آرامش اهدافتان را دنبال خواهید کرد.

از افراد بدبین و منفی باف دوری کنید

از افراد بدبین و منفی باف دوری کنید

8. نه گفتن را بیاموزید

برخی افراد هیچگاه توانایی نه گفتن به دوستان و اطرافیان خود را ندارند، حتی وقتی قلبا خواهان نه گفتن باشند. در این صورت این افراد وقتشان را با انجام کارهایی که به آنها علاقه ندارند تلف می کنند و از طرفی دیگر احتمال سواستفاده از آنها توسط دیگران بالا می رود. پس شجاع باشید و در مقابل کارهایی که علاقه ای به انجامشان ندارید نه بگویید، چون تنها کسی که شما را به موفقیت می رساند خودتان هستید و در صورتی که تمام وقت در حال براورده کردن خواسته های دیگران باشید وقتی برای پیشرفت و رسیدن به اهدافتان نخواهید داشت.

نه گفتن را بیاموزید

نه گفتن را بیاموزید

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلبند

یه روز خوب برای خرید ...

تا ۵۰٪ تخفیف