ممکنه فراموش کنید که نوجونی چه چیزهایی به ما یاد داده، اما احتمالا ویژگی “صبر کردن” رو در جرو بحث کردن های دوستانه و یا کلنجار رفتن با جوش های زشت نوجونی یاد گرفته باشیم، درست نمی گم؟ به غیر از اون برای رسیدن به یک زندگی شاد، نیاز هست که به اندازه کافی فرد بالغی شده باشیم و اون هم تنها زمانی اتفاق می افته که یاد بگیریم در شرایط سخت چطور رفتار کنیم. شما در اوایل دهه دوم زندگی تون قرار دارید و ممکنه به نظرتون برسه که زندگی پر از سختی ها و دشواری هاست، اما در اینجا درس هایی رو براتون می گم که می تونید با یاد گرفتن اون ها و با گذر زمان اوضاع رو سر و سامون بدید و مدیریت کنید.

مهارت گوش کردن رو در خودتون پرورش بدید

خیلی از افراد رو دیدم که فقط بلدند حرف بزنن و با صدای بلند نظراتشون رو توی جمعی که نشستن بگن. خب، اون ها بیشتر سعی می کنن، هوشمندی و آگاهی هاشون رو اثبات کنند، اما اگه شما می خواید که قوه درک و دانش بالایی داشته باشید، باید بیشتر گوش کنید. قبل از اینکه وسط حرف زدن دیگران بپرید و راجبه خودتون صحبت کنید بهتره دیدگاه افرادی که باهاشون صحبت می کنید و بدونید. ببینید دیگران چطور صحبت می کنند و از تجربیات و روش های اون ها برای آینده تون درس بگیرید. و نکته ایی رو نباید تو زندگی فراموش کنید(بخصوص آقایون، البته ممکنه قبلا شنیده باشید)؛ “یه زن نیازی نداره که شما مشکلاتش رو حل کنید، تنها چیزی که می خواد اینه که به حرفاش گوش بدید.”

مهارت گوش کردن رو در خودتون پرورش بدید

مهارت گوش کردن رو در خودتون پرورش بدید

تصمیمات منطقی بگیرید

درسته تصمیم گیری سخته اما مجبوریم در هر دوره و شرایطی از زندگی اون رو انجام بدیم. بهترین تصمیمات زمانی گرفته می شه که ذهن آرومی داشته باشید و به جزییات توجه کنید. منطق ذهن تون رو با در نظر گرفتن تمام جنبه ها و اتفاقاتی که بعد از تصمیم گیری شما ممکنه بیفته، گسترش بدید. از تصمیم گیری های عجولانه در زمان هایی که عصبانی هستید، دوری کنید. چون ممکنه در نهایت به بزرگترین اشتباهات تون تبدیل بشه.

تصمیمات منطقی بگیرید

تصمیمات منطقی بگیرید

کتاب بخونید

سعی کنید روزی یک ساعت مطالعه مفید داشته باشید. من مطالعه تو شب رو بیشتر ترجیح میدم، بخصوص قبل از خوابیدن که به بهتر خوابیدن هم کمک می کنه. مطالعه دنیای جدیدی به روی شما باز می کنه و همچنین منبع عالی برای یادگیریه. (کتاب ها همیشه بهتر از مطالب و ویدیوهای اینترنتیه.)

کتاب بخونید

کتاب بخونید

کارهای اساسی برای گذران زندگی رو یاد بگیرید

امیدورام وقتی وارد 25 سالگی شدید، حداقل آشپزی کردن رو بلد باشید. سعی کنید دیگه برای پختن وعده های غذایی و یا لباس شستن وابسته به مامان نباشید. شما باید یاد بگیرید کارهای خونه و یا شخصی تون رو به تنهایی انجام بدید. وقتی که زندگی مستقل تون رو شروع کردید و یا ازدواج کردید، کسی نیست که بهتون تو این کارها کمک کنه. سوختن انگشت هاتون برای اولین بار موقع آشپزی کردن به معنی این نیست که مهارتی ندارید و باید تسلیم بشید.

کارهای اساسی برای گذران زندگی رو یاد بگیرید

کارهای اساسی برای گذران زندگی رو یاد بگیرید

مهارت نه گفتن رو یاد بگبربد

تو زندگی ممکنه فرصت هایی رو از دست داده باشید و یا ضرری رو متحمل شده باشید، تنها بخاطر اینکه جرات نه گفتن رو نداشتید. “نه” تنها یک کلمه نیست، بلکه یک جمله کامله. وقتی که یاد بگیرید چه زمان هایی باید ” نه” بگید، افرادی که فقط بخاطر منافعشون دنبال شما هستند ازتون دوری می کنند و فقط دوستان واقعی براتون می مونند.

مهارت نه گفتن رو یاد بگبربد

مهارت نه گفتن رو یاد بگبربد

به حس درونی تون اعتماد داشته باشید

باور می کنید یا نه، اما این حقیقت جهانیه که حس درونی شما بهتر می دونه چه چیزهایی درسته و چه چیزهایی اشتباه. ترس و حس درونی دو مقوله ی متفاوت از هم هستن، امیدوارم بتونید این دو رو از هم متمایز کنید. شما باید زمانی که حس درونی تون شما رو از انجام کاری منع می کنه رو تشخیص بدید. حس دورنی همانند آلارمی درون ماست که به خوبی می دونه چه چیزی برای مفیده و چه چیزی نیست.

به حس درونی تون اعتماد داشته باشید

به حس درونی تون اعتماد داشته باشید