در بحث های قبلی هم خیلی در مورد خانه های کوچک و دکوراسیون اونها باهم صحبت کردیم. ولی از اونجا که این موضوع از دغدغه های اصلی خانواده های امروزیه تصمیم گرفتیم بیشتر در این باره صحبت کنیم.

پذیرایی کوچک و زیبا

پذیرایی کوچک و زیبا

خانه کوچک یک معضل بزرگ

خانه کوچک از معضلاتی هست که امروزه خیلی ها رو درگیر خودش کرده. قیمت مسکن روز به روز داره بالا تر میره و متراژ خونه ها کمتر میشه. خونه ها تبیل به یه چهاردیواری شدن که فقط به عنوان یک سرپناه در برابر عوامل نا امن طبیعی و محیطی استفاده میشن و عموما از این فکر خارج شدن که خانه باید محیط امن روانی و آسایش روحی رو هم فراهم کنه. غافل از اینکه منشا خیلی از مشکلات روحی و روانی اینه که افراد جایی رو برای تخلیه فشار های روحی ندارن و محیطی که در اون حس آرامش و آسایش کنن رو پیدا نمیکنن.

مبلمان پذیرایی

مبلمان پذیرایی

چه خانه ای برای زندگی مناسب است؟

خانه باید همواره محیطی باشه که فرد از مشغله ها و فشارهای روحی و روانی بیرون به اون پناه ببره و بتونه انرژی های منفی رو در اون تخلیه کنه و با روحی تازه روز بعد رو شروع کنه و این موضوع کمتر در خانه های امروزی کشورمون مورد توجه قرار میگیره.

دکوراسیون خانه کوچک

دکوراسیون خانه کوچک

معماری و خانه های کوچک

معماری همیشه بیانگر این موضوع بوده و از زمان های خیلی دور در تمدن کشورمون چه دوران قبل اسلام و چه در معماری اسلامی سعی به رعایت اصل آسایش و ایجاد امنیت روانی در کنار امنیت جسمی میشده. متاسفانه در قرن اخیر فاجعه ای بر سر معماری ایران عزیز رخ داد که تا امروز هم ادامه داشته. اگرچه چند سالی هست که کسانی به فکر افتادند و در حال اصلاح این موضوع هستن.

مبلمان خانه کوچک

مبلمان خانه کوچک

حالا که برای معماری خانه ها کاری از دستمون برنمیاد، میتونیم حداقل در نحوه چیدمان اون دقت داشته باشیم و تا حد امکان حال و هوای خونه رو دنج و دلنشین کنیم.

قبلا در مطالب مبلمان، رنگ و کنج در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک  و دکوراسیون داخلی و چیدمان در یک خانه کوچک و تنظیم دکوراسیون پذیرایی خانه های کوچک در این باره صحبت کردیم.

 

۸

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر