مصرف آب و لیمو به صورت ناشتا باعث کاهش وزنتون میشه و این واقعیتی غیر قابل انکاره. میلیون ها نفر در سراسر جهان روز خود را با این نوشیدنی آغاز میکنند اما واقعا این کار درسته یا نه؟ در مطلبی با عنوان تاثیر شگفت انگیز نوشیدن آب، لیمو و عسل در صبح ناشتا براتون از فواید این نوشیدنی صحبت کردم. مطمئنا تمام موادی که ما مصرف میکنیم برای همه ی افراد عملکرد مشابهی ندارن و ممکنه برای برخی حتی مضر و خطرساز باشه. در این پست من از معایب نوشیدن آب و لیمو در صبح ناشتا براتون صحبت میکنم و اینکه چه کسانی باید از خوردن اون پرهیز کنن.

نوشیدنی های اسیدی فرسایش دندانها را به همراه دارد

تماس بیش از حد غذاهای اسیدی با دندانها منجر به فرسایش و از بین رفتن مینای دندان میشه و با گذشت زمان دندان های حساسی خواهید داشت. مصرف غذاهای سرد و گرم در کسانی که دندانها و لثه های آسیب دیده دارن باعث ایجاد درد شدیدی میشه. برای جلوگیری از آسیب به دندونهاتون سعی کنید که این نوشیدنی رو با نی میل کنید که تماس نوشیدنی با دندون ها رو به حداقل میرسونه.

غذاهای اسیدی حساسیت لثه و دندانها را بیشتر میکنند

غذاهای اسیدی حساسیت لثه و دندانها را بیشتر میکنند

کسانی که مشکلات معده دارند از خوردن آبلیمو پرهیز کنند

آبلیمو ممکنه باعث سوزش شدید سر دل و معدتون بشه و با تحریک دیواره ی معده زخم معدتون رو بیشتر کنه. بدترین چیز برای افرادی که دارای مشکلات معده هستن نوشیدن آب و لیموئه زیرا اسید لیمو مشکلات رو دوچندان میکنه. اختلالات رفلاکس معده به مری علائمی شامل سوزش سر دل، تهوع و استفراغ داره که با مصرف غذاهای تند، چرب و اسیدی تشدید میشه. بنابراین همه ی افرادی که به نحوی دچار مشکلات معده هستن از مصرف آبلیمو خودداری کنند.

مصرف آبلیمو مشکلات معده را تشدید میکند

مصرف آبلیمو مشکلات معده را تشدید میکند

اختلال کم آبی با مصرف بیش از اندازه ی آبلیمو

همونطوری که میدونین لیمو یک منبع غنی از ویتامین C است و به عنوان اسیداسکوربیت شناخته شده است. این اسید دارای خواص مدر است و در نتیجه تولید ادرار در کلیه ها را افزایش داده و موجب تکرر ادرار و در نتیجه از بین بردن سدیم و مایعات از بدن میشه. کم شدن آب بدن خطرناکه و در برخی موارد حتی منجر به مرگ میشود، پس بدنتان را هیدراته نگهدارید و آب بنوشید.

با نوشیدن آب کافی میزان آب بدنتان را کنترل کنید

با نوشیدن آب کافی میزان آب بدنتان را کنترل کنید

مشکلات کلیوی با مصرف بیش از اندازه ی آّبلیمو

غذاهایی با ویتامینC بالا سطح اگزالات رو در بدن زیاد کرده و افزایش سطح اگزالات بدن خطر ابتلا به سنگ کلیه را بیشتر میکند. حتی افزایش اگزالات در بدن جذب کلسیم رو هم تحت تاثیر قرار میده. تمام اینها هشداریه برای کسانی که دارای مشکلات کلیوی و بخصوص سنگ کلیه هستند. پس با دقت بیشتری مواد غذایی مصرفیتون رو کنترل کنید.

غذاهای کلسیم دار بخورید تا سطح اگزالات رو کاهش بدین

غذاهای کلسیم دار بخورید تا سطح اگزالات رو کاهش بدین

روش صحیح مصرف آبلیمو در رژیم های غذایی چیست؟

طبق توضیحاتی که براتون ذکر کردم بهترین نوشیدنی برای کسانی که دارای یکی از مشکلات بالا هستن آبه و اون هم آب گرم یا ولرم. برای اطلاع دقیق از خواص نوشیدن آب حتما دو مطلب مزایای شگفت انگیز نوشیدن آب گرم در صبح ناشتا و فواید نوشیدن آب در صبح ناشتا را مطالعه کنید. برای گنجوندن آبلیمو در رژیم غذاییتون بهتره که اونو به عنوان چاشنی در غذاها و سس هاتون استفاده کنین یا به عنوان یک نوشیدنی بعد از غذا. این حقیقت رو نمیشه کتمان کرد که آبلیمو دارای مزایای فراوانیه و حتما باید ازش استفاده کرد. در درمان اسکوربیت که ناشی از کمبود ویتامین C است بسیار مفیده و مانع از آنفولانزا و سرماخوردگی میشه، التهابات رو کاهش و سموم بدن را دفع میکند.

آبلیمو به عنوان چاشنی غذاها یا سس ها

آبلیمو به عنوان چاشنی غذاها یا سس ها