همه ما دوست داریم که ازدواجمون مثل یه تکه پنبه نرم و لطیف باشه و مثل شکلات همیشه خوشمزه و دلپذیر باشه. راز یه زندگی مشترک موفق همیشه به صورت یک راز مونده و خواهد موند. به این خاطر که راز پشت سر هر ازدواج موفقی، به خود زوجی وابستست که با هم ازدواج میکنن و برای هر زوج متفاوت از دیگرانه. با این حال باید بیان کرد که مشکلاتی که ما در یه رابطه با اونها روبرو هستیم، شباهت بسیاری با مشکلات دیگر همسران داره. در این مطلب در مورد مشکلات و مسائل مشترک و همیشگی ازدواج ها و به بیانی ساده تر زنگ خطرهایی که یه زندگی رو تهدید میکنن صحبت خواهیم کرد.

 

کاهش اشتیاق بین همسران عامل فروپاشی زندگی مشترک

فقدان تمایل بین زوج‌ها معمولا میتونه یه مسئله ی عادی و مرسوم باشه و ما میدونیم که این موضوع یه عامل بزرگ و تعیین کننده در هر ازدواجیست. هنگامی که دو طرف یه رابطه احساس نیاز به همدیگه نداشته باشن، ازدواج‌ها از هم میپاشن. زوج ها در هر ازدواجی مشتاق هم هستن، اما معمولا این اشتیاق رو به همدیگه نشون نمیدن. دلیل این موضوع میتونه احساس خجالت و یا عدم بلوغ عاطفی باشه. البته علاوه بر این موارد دعوا و اختلاف هم تاثیر مهمی دارن. برای اجتناب از چنین اتفاقاتی، درباره مشکلاتتون با یکدیگر صحبت و بحث کنین، طوری که نشون بده شما به شریک زندگی خود علاقه مند و مشتاق هستین. عشق و علاقه خودتون رو زنده نگه دارین و به شریک زندگی خود تمایلات خودتون و هر چیزی رو که از او میخواین، نشون بدین.

در مورد مسائل مختلف با همسرتون صحبت کنین

در مورد مسائل مختلف با همسرتون صحبت کنین

عدم درک متقابل بین زوجین

شما عاشق میشین و ازدواج میکنین. طبیعتا هیچ وقت به ارزش‌ها و باورهای شریک زندگی خودتون فکر نمی کنین. شما کاری انجام میدین و اگر این کار با ارزش‌ های شریک زندگی شما همخونی نداشته باشه و یا متضاد با اون باشه، باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد و اگه این کار شما به طور منظم ادامه پیدا کنه، مطمئن باشین که برای حفظ ازدواج و رابطتون با مشکل بزرگی روبرو خواهید شد. راه خروج از این مشکل بزرگ، فهمیدن و درک کردنه. سعی کنین که باورها و ارزش‌ های شریک خودتون رو درک کنین. سعی کنین از انجام کارهایی که همسرتون رو منزجر میکنه دوری کنین.

به باورهای فردی همسرتون احترام بذارین

به باورهای فردی همسرتون احترام بذارین

عدم اعتماد عامل شکست در ازدواج

شما به دنبال احساس اطمینان و امنیت در یه ازدواج هستین. درباره ی آینده خودتون با شریک زندگیتون مشورت کنین. احساس امنیت و آرامش روانی یه ضرورت اساسی در هر ازدواجیست. بیشتر اوقات مردم به چیزهایی خاص متعهد میشن اما بعدا از انجام اونها طفره میرن. امنیت باعث ایجاد اعتماد در زندگی مشترک شما میشه و اگه قراره که زندگیتون به خوبی و خوشی ادامه پیدا کنه، همیشه باید به همدیگه اعتماد داشته باشین.

اعتماد به همسر برای دوام زندگی مشترک واجبه

اعتماد به همسر برای دوام زندگی مشترک واجبه

وفاداری به همسر مهمترین عامل حفظ زندگی مشترک

طبق مطالعات اخیر، طلاق به یک امر مرسوم در ازدواج ها تبدیل شده‌. مردم وفاداری خودشون رو از بین میبرن و خیانت میکنن و بعد از اون همراه با اسناد طلاق به دادگاه خانواده کشیده میشن. ازدواج فقط برای سرگرمی نیست و اهداف بزرگتری در هر ازدواجی باید باشه. ازدواج‌ها برای داشتن یه زندگی خالص و ابدی صورت میگیرن. بی وفایی به هیچ وجه کمکی به شما نمیکنه و زندگیتون رو از بین میبره. وفاداری برای زوج‌ها به یه مسئله جدید تبدیل شده. زوج ها در مقایسه با مسائلی مثل ثبات مالی، بیشتر به دنبال تعهد و وفاداری هستن. به یاد داشته باشین، باید به شریک خودتون ایمان داشته باشین که شما و شریک زندگیتون یک پیوند محکم با هم دارین و هیچ وقت جدا نمیشین.

وفاداری مهمترین مسئله برای طرفین یه زندگی مشترکه

وفاداری مهمترین مسئله برای طرفین یه زندگی مشترکه

احترام به همسر را فراموش نکنید

احترام درخواست کردنی نیست بلکه این شما هستین که باید به بقیه احترام بذارین. در یه ازدواج، احترام به همسر بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت داره. هر فردی نیاز به احترام و رعایت کردن اون داره و در یه ازدواج فرد، مشتاق دریافت احترام از طرف شریک زندگی خودشه. ازدواج بر روی هفت ستون قرار داره و احترام یکی از اون ستون هاست. شما نمیتونین کسی رو دوست داشته باشین مگه این که به او احترام بذارین. برای حفظ یه ازدواج، فرد باید شریک زندگی خودش رو دوست داشته باشه و به این معنیه که شما باید به شریک زندگی خودتون احترام بذارین.

همیشه به شریک زندگیتون احترام بذارین

همیشه به شریک زندگیتون احترام بذارین

اینها مهمترین مسائل و مشکلات همیشگی یه زندگی مشترک هستن که رسیدگی به اونها ضروری و مهمه. اگه اجازه بدین که یکی از این مشکلات در ازدواج شما پر و بال بگیره، باید بدونین که عواقب بدی در پی خواهد داشت.