گاهی اوقات قبل از ازدواج و انجام تعهدات نهایی ممکنه از خودتون بپرسین که آیا واقعا انتخاب درستی داشتید و این فرد کسیه که میتونه خوشبختتون کنه؟ بعضیا معتقدن که باید زندگی کنید تا بشناسیدش ولی قطعا آخرین مرحله و آزمایش نهایی مسافرت و سفر با شخص مد نظرتون هست. سفر ذهنیت و تفکر شما رو باز میکنه و بهترین راه برای شناخت و بازتر شدن افق فکری شماست. در این مطلب دلایلی رو معرفی میکنم که چرا باید قبل ازدواج با نامزدتون به مسافرت برید.

دور بودن از محیط طبیعی زندگی فرد

مسافرت به جایی که دور از خانه و محل زندگی باشه بهترین راه برای شناخت توانایی تطبیق فرد با شرایط هست. سعی کنید در موقعیت و شرایط مشابه و قابل انتظار نباشین بلکه با قرار گرفتن در موقعیت های غیرمنتظره ببینید که شریک زندگیتون چطور خودش رو با شرایط تطبیق میده و چه بازخوردی داره. چون در زندگی مشترک قراره با کسی زندگی کنید که باید در هر شرایطی خودش رو هماهنگ و سازگار کنه و توانایی پذیرش موقعیت های غیرمنتظره رو داشته باشه.

مسافرت راهی برای تطبیق با شرایط

مسافرت راهی برای تطبیق با شرایط

مسافرت قبل از ازدواج باعث شناخت بهتر

با ورود و جابجایی در محل جدید مهم هست که بفهمید آیا نحوه ی اکتشاف و کاوش شریک زندگیتون با شما هماهنگ هست یا نه. ممکنه شما کسی باشید که دوست داره اکثر اوقات رو در خونه سپری کنه و کمتر به گشت و گذار بره در حالی که همسرتون برخلاف شما باشه. یا اینکه شما اهل گشت و گذار و دیدن اطراف باشید ولی همسرتون رغبتی به این کار نداشته باشه. شناخت این مسأله در ارتباطات خویشاوندی و کاری شما در زندگی مشترک تأثیر داره.

کشف ناشناخته ها

کشف ناشناخته ها

ایجاد خاطرات مشترک و ساخت آلبوم تصویری برای فیلم عروسی

اگه فکرمیکنید که نامزدتون کسیه که قطعا باهاش ازدواج میکنید پس مسافرت بهترین فرصت برای ماجراجویی و ساختن خاطرات زیبا و شیرین مشترکه. علاوه بر این مسافرت میتونه عکس و فیلم های زیادی رو به مونتاژ فیلم عروسیتون اضافه کنه.

خاطرات مشترک

خاطرات مشترک

مسافرت محک خوبی برای سنجش تفاهم و سازش است

سازش و تفاهم بخش بزرگی از زندگی مشترک محسوب میشه. در مسافرت با شرایطی مواجه میشید که هر دو طرف رو متزلزل میکنه شما مجبور به تصمیم گیری هستید. این مرحله آزمایش خوبی برای شناخت نحوه ی برخورد نامزدتون با شرایط غیرمنظره و رسیدن به یک تصمیم مشترک هست.

سازش و تفاهم

سازش و تفاهم

میزان صبر و حوصله ی طرف مقابل رو در مسافرت بسنجین

معمولا در جریان سفر و مسافرت اتفاقات زیادی پیش میاد که میتونه تست مناسبی برای سنجش صبر و حوصله ی طرف مقابل باشه. از طرفی با دقت در این رفتارها میتونید به این نتیجه برسید که با بیصبری و عجول بودن طرف مقابل برخورد کنید یا اینکه توانایی تحملش رو دارید.

صبر و حوصله

صبر و حوصله

تستی برای سنجش سطح توانایی و خستگی

سفر فرصت خوبی برای محک زدن توانایی و تحمل هر دو نفر شماست. شرایطی مثل بیخوابی و تغییرات زمانی و فعالیت بدنی میتونه نشانگر خوبی برای سنجش قوای جسمی و تحمل خستگی باشه.

سنجش توانایی و تحمل خستگی

سنجش توانایی و تحمل خستگی

شناخت خساست یا دست و دلباز بودن نامزدتون در مسافرت

مسافرت به همراه کسی که قراره شریک زندگیتون باشه راه حل خوبی برای تشخیص ویژگی ها و هنجارهای اقتصادیه. هنگام خرید یا شرایط مشابه این میتونین به حساب شده بودن یا ولخرج بودن طرف مقابل پی ببرید.

خساست یا دست و دلبازی

خساست یا دست و دلبازی

آزمونی برای شناخت ارزش ها و سلائق فرهنگی

محیط جدید فرهنگ، تاریخ و آداب و رسوم خاص خودش رو داره. غذا، صنایع دستی، موزه، مکان های تاریخی، طبیعت و جاذبه های گردشگری دیگه جزئی از ارزش ها و فرهنگ یک مکان محسوب میشه. شما در این سفر با علاقه مندیها و اهمیتی که طرف مقابل برای هرکدوم از اینها قائل هست آشنا میشین و میتونید براحتی به موارد موردعلاقه ی اون پی ببرین.

اهمیت به علائق

اهمیت به علائق