توصیه های مفید برای مسافرت با کودکان

مسافرت در این روزها بسیار پرطرفداره و همه ترجیح میدن برای لذت بیشتر از تعطیلات تابستونی به سفر برن و معمولا برای رفتن از ماشین شخصی، اتوبوس، قطار، کشتی و هواپیما استفاده میکنن. مسافرت همیشه با استراحت و آرامش همراه...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
آنچه برای سفر با کودکان باید بدانید

مسافرت در این روزها بسیار پرطرفداره و همه ترجیح میدن برای لذت بیشتر از تعطیلات تابستونی به سفر برن و معمولا برای رفتن از ماشین شخصی، اتوبوس، قطار، کشتی و هواپیما استفاده میکنن. مسافرت همیشه با استراحت و آرامش همراه نیست مخصوصا برای مادرانی که دارای بچه ی کوچیک و نوزاد هستن. کوچیک ترین چیزها در سفر میتونه آرامش و سلامتی یه نوزاد رو به خطر بندازه و دغدغه ای برای مادر باشه.

با تمام این اوصاف مادران نیز نباید از لذت هاشون غافل بشن و میتونن با کمی صبر و درایت یه سفر خوب و به یادموندنی رو تجربه کنن. در این مطلب سعی میکنم مواردی رو بهتون یادآوری کنم تا به کمک اونها سفری بی دردسر داشته باشین.

بهترین زمان و مسیر را برای مسافرت انتخاب کنید

بهتره که قبل از هرچیزی بهترین وسیله ی نقلیه رو انتخاب کنین که کودکتون کمترین سختی و آسیب رو بببینه. بهترین و کوتاهترین مسیر رو انتخاب کنین تا سریعتر به مقصد برسین. و یه نکته ی مهم رو هرگز فراموش نکنین که مناسب ترین زمان برای مسافرت وقتیه که فرزند شما در طول مسیر بخوابه. پس میتونین ساعت حرکتتون رو با ساعت خواب کودک تنظیم کنید.

سفری شاد و به یادماندنی با کودکان

سفری شاد و به یادماندنی با کودکان

اجتناب از واکسیناسیون قبل از سفر

تب، بیحالی و بد اخلاقی بعد از واکسیناسیون باعث میشه تا آرامش فرزندتون به هم بریزه و اوقات سختی رو در حین سفر تجربه کنین. پس بهتره که برنامه ی سفرتون رو طوری برنامه ریزی کنین که با واکسیناسیون کودکتون تداخل نداشته باشه و حداقل یک هفته ای بینشون فاصله باشه.

از واکسیناسیون کودک قبل از سفر اجتناب کنید

از واکسیناسیون کودک قبل از سفر اجتناب کنید

غذای کودک را آماده و در دسترس داشته باشین

بچه ها وقتی که گرسنه میشن بیقراری میکنن و بداخلاق میشن و انگار که آخر جهانه. پس قبل از سفر حتما با توجه به طول مسیر و زمانی که در راه هستین وعده ی غذای کودک رو آماده کنین تا هم از سلامت غذاییش مطمئن باشین و هم با مشکل گرسنگی و بداخلاقی کودک مواجه نشین. در صورتی که فرزندتون از شیر خشک تغذیه میکنه حتما آب جوش همراه داشته باشین.

همراه داشتن غذای سالم و مورد علاقه ی کودک در حین سفر

همراه داشتن غذای سالم و مورد علاقه ی کودک در حین سفر

لباس و پوشک اضافه با خود بردارید

حتما با توجه به شرایط آب و هوایی مقصد، لباس مناسب برای فرزندتون انتخاب کنین و همیشه چند دست اضافه تر لباس به همراه داشته باشین، تا با تغییر شرایط جوی و یا کثیف شدن لباس ها بتونین اونها رو تعویض کنین. در صورتی که فرزند کوچک دارین پوشک رو فراموش نکنین چون ممکنه در بدو ورود دسترسی به فروشگاه برای خرید رو نداشته باشین یا نتونین پوشکی که همیشه فرزندتون استفاده میکنه رو تهیه کنین و بدن کودک به پوشک جدید حساسیت نشون بده.

انتخاب لباس مناسب با توجه به مقصد

انتخاب لباس مناسب با توجه به مقصد

وسیله های سرگرم کننده برای طول مسافرت به همراه داشته باشید

اسباب بازی، کتاب، عروسک یا هر وسیله ای که مورد علاقه ی فرزندتون هست رو به همراه داشته باشین تا بتونین یه سرگرمی جذاب رو براش به وجود بیارین. برای اینکه کودک احساس راحتی بیشتری در حین سفر داشته باشه بهتره که لوازم راحتیش رو براش فراهم کنین مثلا پتو یا بالش مورد علاقش رو برای خوابیدن به همراه داشته باشین.

وسایلی رو برای سرگرمی فرزندتون در حین سفر به همراه داشته باشید

وسایلی رو برای سرگرمی فرزندتون در حین سفر به همراه داشته باشید

سفرهای طولانی تر از 6 ساعت را انجام ندهید

نشستن به طور ثابت و در یک مکان برای ساعت های طولانی برای کودکان و بزرگسالان به یک اندازه مضر و ناسالمه. اگر با ماشین شخصی خودتون مسافرت میکنین حتما در طول مسیر جاهایی توقف کنین و از جاذبه و زیبایی های اطراف بهره ببرین و دوباره به سفرتون ادامه بدین.

از سفرهای طولانی اجتناب کنید

از سفرهای طولانی اجتناب کنید