آیا برای نوروز برنامه ی مسافرت دارید؟( 7 مزیت سفر کردن)

در طول زندگی ممکنه با فشار، استرس و مشکلات زیادی روبرو بشیم و همه اینها باعث رنجش و اذیت و ناراحتی و در نهایت باعث خستگی بیش از حد میشه. برای اینکه به خودتون کمی انرژی بدید بهتره که در...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
فرصت دیداربا افراد و مکان های مختلف

در طول زندگی ممکنه با فشار، استرس و مشکلات زیادی روبرو بشیم و همه اینها باعث رنجش و اذیت و ناراحتی و در نهایت باعث خستگی بیش از حد میشه. برای اینکه به خودتون کمی انرژی بدید بهتره که در تعطیلات بویژه عید نوروز برنامه ریزی کنید. مسافرت کردن فواید بسیاری زیادی داره و میتونه شادابتون کنه.

1. فرصت دیدار با افراد و مکان های مختلف

جهان دارای بسیاری از کشورها، شهرها و انسانهای مختلف است. سفر کردن میتونه یه فرصت مناسب برای رفتن به جاهای متنوع و روبرو شدن با افراد مختلف باشه. مسافرت و تعامل با افراد مختلف میتونه به ایجاد و یا بهبود مهارت های اجتماعی کمک کنه. در طول زندگی یکی از مهمترین مهارتهای اجتماعی که ما یاد میگیریم اینه که چگونه با افراد مختلف ارتباط برقرار کنیم.

2. احساس آرامش با سفر کردن

استرس یه بخش طبیعیه زندگیه که همه افراد ممکنه به آن دچار بشن. استرس شدید در طول زندگی میتونه برای سلامتی بسیار خطرناک باشه. بسیاری از مسائل از جمله کار، خانواده، روابط و حتی تغییرات در طول زندگی باعث استرس میشوند. فعالیت های زیادی وجود داره که میتونه بهتون کمک کنه تا از این معضل خلاص بشید، یک راه برای کاهش استرس و اضطراب مسافرت کردنه. سفر کردن باعث شادی در طول زندگی علی الخصوص زمانهای استرس زا شده و تنش ها رو کم میکنه.

احساس آرامش با سفر کردن

احساس آرامش با سفر کردن

3. لحظات فراموش نشدنی

لحظات بیاد ماندنی و تجربه های فراموش نشدنی یکی از فواید مسافرت کردن است. بسیاری از خاطرات میتونه مربوط به زمانی که به مسافرت رفتین باشه. با سفرکردن میتونین لحظه های شادی رو بوجود بیارین که خیلی بهتون انرژی بده و هیچوقت فراموشش نکنین. ممکنه منظره های زیبای زیادی رو ببینین که در طول زندگی وجود نداشته و ندیدین و یا ممکنه افرادی رو ملاقات کنید که زندگی آیندتون رو تغییر بدن. در واقع با سفر کردن فعالیت هایی رو که قبلا با آنها روبرو نشدین رو الان امتحان کنید و لذت ببرین.

4. افزایش اعتماد به نفس

یکی دیگه از فواید مسافرت کردن افزایش اعتماد به نفس هست. اگر اعتماد به نفس داشته باشین در تمام مراحل زندگی موفق خواهید بود. سفر کردن افراد رو مستقل میکنه تا جایی که متوجه میشین این قدرت رو دارین که با بسیاری از موقعیت های غیر منتظره روبرو بشین و بدون هیچ مشکلی به تنهایی آن را حل کنید. همچنین باعث میشه با قرار گرفتن در شرایط مختلف قوی تر و باهوش تر بشین.

افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس

5. بهبود مهارت های زبان

زمانی که به یک شهر یا کشور دیگر برای تفریح و مسافرت میروید ممکنه با یک زبان متفاوت روبرو بشید و براتون کمی گنگ و نامفهوم باشه. با سفر کردن میتونین بعضی از کلمات جدید رو یاد بگیرین و در خاطرتون بمونه و در جاهای دیگه ازش استفاده کنید. در پایان سفر احساس میکنید که تقریبا زبان آن شهر یا کشور رو یاد گرفتین، مخصوصا مکالمه هایی که زیاد استفاده میشدند از قبیل در خواست غذا یا قهوه، پرسیدن آدرس و یا خیلی چیزای دیگه.

مهارت های زبان را بهبود می بخشد

مهارت های زبان را بهبود می بخشد

6. ایجاد انگیزه

بعد از یک سفر طولانی هنگام ورود به خانه احساس میکنید که انگیزه بیشتری نسبت به قبل از سفر رفتن پیدا کردین و این خود باعث میشه که انرژی مثبت زیادی رو دریافت کنید و در همه کارها موفق باشین. در طول سفر کارهای جدید رو تجربه میکنید که هرگز در خانه با آن روبرو نشده اید. همچنین ممکنه مهارت های جدید و دانش خود را تست کنید و در آخر با کسب این تجربیات انرژی زیادی را دریافت کنید.

7. داستانی برای کودکان و نوه هایتان

وقتی که سفر میکنید هیجان انگیزترین فعالیتها رو تجربه میکنید و این خودش میتونه مثل یک خاطره شیرین تو ذهتون باقی بمونه و در آینده برای نوه ها و کودکانتون مثل یک داستان تعریف کنید. وقتی که بزرگتر میشین و به اتفاقها و کارهایی که در سفر انجام دادین فکر میکنید، متوجه میشین که چقدر از زندگی خود لذت بردین و اون رو بیهوده سپری نکرده اید. در نهایت سفر میتونه باعث شادی و نشاط و رضایت و انگیزه برای ادامه زندگی را در شما افزایش بده.

داستانی برای کودکان و نوهایتان شود

داستانی برای کودکان و نوهایتان شود

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare