مزایای شگفت انگیز نوشیدن آب گرم در صبح ناشتا

ممکنه که شما عادت به نوشیدن فنجانی چای یا قهوه در صبح داشته باشین یا حتی برخی افراد ترجیح میدن که روزشون رو با نوشیدن یک لیوان آب سرد شروع کنن. تحقیقات نشان داده که مصرف آب گرم در صبح...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
تاثیر شگفت انگیز نوشیدنی های گرم در صبح ناشتا

ممکنه که شما عادت به نوشیدن فنجانی چای یا قهوه در صبح داشته باشین یا حتی برخی افراد ترجیح میدن که روزشون رو با نوشیدن یک لیوان آب سرد شروع کنن. تحقیقات نشان داده که مصرف آب گرم در صبح ناشتا فواید زیادی برای سلامتی و بدن داره. نوشیدن آب گرم با برشی از لیمو یا نوشیدن فنجانی چای گرم در صبحگاه فعالیت رادیکال های آزاد در بدن رو کاهش میده و با افزایش حرکت روده ها، به هضم غذا و تنظیم حرکات روده کمک میکنه. با من همراه باشین تا با سایر فواید نوشیدن آب گرم در صبحگاه آشنا بشیم.

جلوگیری از پیری زودرس

با تجمع مواد سمی در بدن، انسان مستعد به بیماری و پیری میشود. آب گرم به پاک کردن بدن از سموم کمک میکنه. مخصوصا اگه آب گرم به همراه کمی آبلیمو مصرف شود که خاصیت سمزدایی فوق العاده ای دارد. و علاوه بر اون باعث ترمیم سلول های آسیب دیده ی پوست هم میشود.

با مصرف آب گرم در صبح ناشتا جوان و شاداب بمانید

با مصرف آب گرم در صبح ناشتا جوان و شاداب بمانید

کاهش درد

یک درمان طبیعی برای کاهش دردهای قاعدگی نوشیدن آب گرمه، که عضلات معده رو شل کرده و با این کار دردهای قاعدگی رو کم میکنه. آب گرم یک درمان موثر برای تمامی گرفتگی ها محسوب میشه زیرا گردش خون مویرگی رو افزایش داده و باعث شل شدن عضلات و از بین رفتن گرفتگی ها میشه.

کاهش وزن با مصرف آب گرم به صورت ناشتا

نوشیدن آب گرم باعث افزایش درجه حرارت بدن شده و به نوبه ی خود میزان سوخت و ساز رو هم بالا میبره. با بالارفتن فعالیت های متابولیکی، بدن توانایی سوزاندن کالری بیشتر در طول روز رو کسب میکنه. نوشیدن یک لیوان آب گرم به همراه لیمو در صبح باعث شکسته شدن چربیها در بدنتان میشود. این نوشیدنی ولع مصرف مواد غذایی در طول روز رو هم در بدنتان کاهش داده و کنترل میکند.

سمزدایی از بدن با مصرف آب گرم و لیمو

سمزدایی از بدن با مصرف آب گرم و لیمو

بهبود هضم غذا

شما با نوشیدن آب گرم به صورت ناشتا به بدنتان برای هضم بهتر کمک میکنید. نوشیدن آب سرد بعد از غذا میتواند برای بدنتان مخرب باشد زیرا باعث ایجاد رسوبات چربی و هضم مشکل تر غذاها میشود. شما با مصرف آب گرم در صبحگاه میتوانید این مشکل را تا حد زیادی کاهش داده و از بین ببرید.

افزایش گردش خون در بدن

نوشیدن آب گرم خاصیت سمزدایی داشته و باعث بهبود گردش خون در بدن میشود. استفاده از نوشیدنی گرم در صبح ناشتا آرامش بخش است و علاوه بر اون به شل کردن عضلات کمک کرده و گردش خون ضعیف را از بین میبرد.

نوشیدن آب گرم و افزایش گردش خون در بدن

نوشیدن آب گرم و افزایش گردش خون در بدن

از بین بردن یبوست

همگی از اثرات ناراحت کننده و سخت یبوست آگاهی دارید و این مشکلی شایع در بیشتر افراد بخصوص خانوم هاست. یکی از دلایل اصلی یبوست کمبود آب در بدن است. نوشیدن آب گرم در صبح باعث افزایش حرکت روده ها شده و تا حد زیادی اثرات یبوست را کاهش میدهد.

نوشیدن آب گرم در شب و داشتن خوابی آرام

سعی کنید مصرف آب گرم رو در وعده های روزانتون قرار بدین تا از فواید بی نظیر اون بهره ببرین. نوشیدن یک لیوان آب گرم قبل از رفتن به رختخواب باعث شل شدن عضلات و آرامش اعصابتان میشود و به شما کمک خواهد کرد تا خوابی آرام رو تجربه کنید و صبح شاداب تر و سرحال تر باشید.

خوابی آرام با نوشیدن آب گرم

خوابی آرام با نوشیدن آب گرم