همه ی ما میدانیم که شیر سرشار از کلسیم و برای بدن بسیار سودمند است و همچنین از خواص بهداشتی دارچین نیز کاملا آگاهیم اما آیا نوشیدن شیردارچین برای افراد مناسب است و دارای چه مزایایی است؟ شیردارچین دارای خواص درمانی بسیاری است و از جمله نوشیدنی هایی محسوب میشه که توصیه میکنیم در رژیم غذایی روزانه ی خودتون قرار بدین که هم از بسیاری از بیماری ها جلوگیری میکنه و هم بهبود سلامت کلی بدن رو به همراه داره .در این مطلب هم با چگونگی تهیه ی این نوشیدنی آشنا میشین و هم خواص اون رو بهتون معرفی میکنم .

طرز تهیه ی شیردارچین

برای تهیه ی این نوشیدنی نیاز به امکانات خاصی نیست فقط کافیه که یه فنجان شیر داشته باشین و اونو روی حرارت قرار بدین تا به حرارت پخت برسه و یک چوب دارچین رو داخلش قرار بدین و به مدت 10 دقیقه روی حرارت باقی بمونه البته قابل ذکره که میتونین از دارچین ساییده شده هم استفاده کنید اما این دارچین کاملا در شیر حل نمیشه و ممکنه باعث خراش گلوتون بشه .در انتها هم یه قاشق چایخوری عسل به این نوشیدنی اضافه کرده و اونو میل کنید.

شیردارچین نوشیدنی ای بسیار مفید برای بدن

شیردارچین نوشیدنی ای بسیار مفید برای بدن

شیردارچین و تسکین بیخوابی

امروزه نه تنها افراد بزرگسال دچار بیخوابی های شبانه میشن بلکه بیخوابی امری شایع در بین کودکان نیز میباشد .بهتره که برای درمان و پیشگیری از این معضل از درمانهای طبیعی استفاده کرد و نوشیدنی شیردارچین یکی از بهترین این گزینه هاست .خوردن یک لیوان شیردارچین گرم هرشب میتواند خوابی آرام رو برای شما تضمین کنه.

دفع سموم بدن با شیردارچین

توانایی نوشیدنی شیردارچین در سم زدایی بدن شناخته شده است و شما با نوشیدن این نوشیدنی به طور منظم میتونین مطمئن بشین که تمام سموم از بدنتون دفع میشن .و این یه راه طبیعی و مطمئن برای سالم نگه داشتن بدن از بیماریهاست.

دفع سموم بدن به کمک نوشیدنی شیردارچین

دفع سموم بدن به کمک نوشیدنی شیردارچین

جلوگیری و توقف رشد سرطان

با توجه به تحقیقات انجام شده دارچین دارای ترکیبات خاصیه که ممکنه در پیشگیری از سرطان کمک کنه .مشخص شده که این ادویه میتونه تکثیر سلول های لنفوم و سرطان خون رو کاهش بده.

درمان سرفه و گلودرد

اگه شما از گلو درد یا سرفه رنج میبرین نوشیدنی شیردارچین درمانی بسیار مناسب برای شماست .دارچین در درمان گلودرد بسیار مناسبه و شیر هم بهتون کمک میکنه تا خوابی خوب و بی دردسر داشته باشین بدون اینکه در اثر ناراحتی ناشی از گلو درد یا سرفه از خواب بیدار بشین.

درمان سرفه و گلودرد یکی از مزایای شیردارچین است

درمان سرفه و گلودرد یکی از مزایای شیردارچین است

افزایش سلامت استخوان

همونطوری که میدونین شیر سرشار از کلسیمه و توانایی دارچین هم در افزایش تراکم استخوان شناخته شده است .پس شیر و دارچین میتونن به شما در حفظ و نگهداری استخوان های سالم و قوی کمک کنن.

افزایش گوارش

هنگامی که دارچین و عسل رو به شیر اضافه میکنین تا دو برابر بیشتر به هضم غذای خودتون کمک میکنین و باعث بهبود سلامت دستگاه گوارش خودتون میشین .به مدت یک هفته هر روز یک لیوان این نوشیدنی رو میل کنید و این قضیه رو امتحان کنید.

مصرف دارچین و عسل در کنار شیر باعث هضم بهتر غذا میشود

مصرف دارچین و عسل در کنار شیر باعث هضم بهتر غذا میشود

به غیر از مزایایی که ذکر شد باید بگم که نوشیدنی شیردارچین باعث بهبود ایمنی بدن میشه .خون رو احیا میکنه و در کاهش دردهای ناشی از قاعدگی بسیار مناسبه .حالا که با طرز تهیه ی این نوشیدنی پرخاصیت آشنا شدین سعی کنید از مزایای طبیعی اون برای بدنتون استفاده کنید تا مصرف داروهای شیمیایی رو کاهش بدین.

مزایای شیردارچین و تهیه ی آن در منزل

مزایای شیردارچین و تهیه ی آن در منزل

همیشه سالم باشین و بخندین

۴۲

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر