راهکارهای ساده برای مرتب کردن میز کار

میز کارتون باید طوری باشه که شما از نشستن پشت اون لذت ببرین چون ممکنه ساعت های طولانی و زیادی رو پشت اون بگذرونین. شلختگی و به هم ریختگی اون به مرور باعث خستگیتون میشه و راندمان کاریتون رو پایین...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
مرتب کردن سیم ها و کابل ها

میز کارتون باید طوری باشه که شما از نشستن پشت اون لذت ببرین چون ممکنه ساعت های طولانی و زیادی رو پشت اون بگذرونین. شلختگی و به هم ریختگی اون به مرور باعث خستگیتون میشه و راندمان کاریتون رو پایین میاره. شما با انجام کارهای ساده ای که در این مطلب براتون توضیح میدم میتونین میزتون رو همیشه تمیز نگه دارین.

لوازم میز کارتون رو دسته بندی کنید

بهتره که همیشه وسایلتون رو مرتب و دسته بندی کنید و از جامدادی رومیزی وجعبه ها برای نگهداریشون استفاده کنید. طبق نوع کار و میزان لوازمی که دارین باید از وسایل مناسبی برای دسته بندی اونها استفاده کنید.

دسته بندی لوازم

دسته بندی لوازم

مرتب کردن سیم ها و کابل ها با استفاده از نگهدارنده ی کابل

لپ تاپ، پرینتر، مودم، تلفن و موبایل جزء جدا نشدنی میزهای کار هستن و کابلهاشون باعث شلختگی میز میشه و کار کردن رو سخت میکنه. بهتره از نگهدارنده های کابل برای جداسازی و مرتب کردنشون استفاده کنید.

نگهدارنده های کابل

نگهدارنده های کابل

اگه به طور همزمان چند نفر از یه میز استفاده میکنین بهتره که جداسازی کابل ها از وسط میز به سمت زیر میز انجام بشه تا مزاحم هیچ یک از افراد نشه.

مرتب کردن سیم ها و کابل ها

مرتب کردن سیم ها و کابل ها

استفاده از دیوار کنار میز

اگه میز کوچیکی دارین و وسیله هاتون زیاد و جاگیر هستن بهتره در مرحله ی اول میزتون رو به کنار دیوار منتقل کنید و از دیوار برای نگهداری وسایلتون استفاده کنید. بهترین روش برای مرتب کردن وسیله ها و جلوگیری از اشغال میز کار اینه که شما صفحه ای رو روی دیوار به صورت ایستاده نصب کنید و جای نگهداری از وسایل مختلف از قبیل چسب، خودکار، قیچی و غیره رو جدا جدا روی اون مشخص کنید. مثلا بهترین جا برای قرارگیری وسایلی از قبیل تقویم روی دیواره.

دیوار کنار میز محلی برای نصب وسایل

دیوار کنار میز محلی برای نصب وسایل

حتما جایی برای مرتب کردن خودکارها و مدادها اختصاص دهید

با مشخص کردن محلی که فقط مخصوص مدادها و خودکاراتون باشه بخش زیادی از شلوغی میز رو از بین میبرین. شما میتونین با ساخت جامدادی رومیزی این کار رو انجام بدین یا از وسیله ای استفاده کنید که همزمان جای مداد و قلم باشه و هم گلدانی زیبا.

گلدان و جامدادی

گلدان و جامدادی

اگر از جامدادی های باکسی استفاده کنید میتونین اونها رو به عنوان تکیه گاه مجلات و کتابهاتون قرار بدین و به اینصورت با یه تیر دو نشون زدین و کتابهاتون هم مرتب میشه و دیگه نیازی به کتابخونه یا قفسه ندارین.

جامدادی و نظم دادن به کتابها

جامدادی و نظم دادن به کتابها

در انتخاب وسایل دقت کنید

ممکنه که میز مرتبی داشته باشین اما با انتخاب نادرست وسایل و رنگها و فرم ها باعث میشین تا هماهنگی بین اشیا بهم بریزه و همه چیز شلوغ و درهم به نظر برسه. برای جلوگیری از اینکار کافیه کمی در انتخاباتون دقت کنید و همه چیز رو با آگاهی خریداری کنید.

هماهنگی بین رنگها و وسایل روی میزکار

هماهنگی بین رنگها و وسایل روی میزکار

از شر وسایل اضافی خلاص شوید

معمولا کشوها از جمله جاهایی هستن که بیشتر اوقات نامرتب دیده میشن و دلیلش اینه که ماها عادت کردیم تا هرچیزی رو توی کشوی میز بذاریم شاید که یک روزی به کارمون بیاد و همین امر باعث تلنبار شدن کلی وسایل بی استفاده میشه. اگرچه داخل کشوها دیده نمیشه اما باید مرتب و تمیز باشه. وسواس نگهداری از وسایل رو کنار بذارین و وسیله های اضافی رو دور بریزین. روشی ساده برای همیشه مرتب بودن کشوها استفاده از مکعب های جدا کنندست که میتونین وسایلتون رو دسته بندی و مرتب کنید.

نظم دادن به کشوها

نظم دادن به کشوها