با تولد نوزادتون مسئولیت جدیدی به مسئولیت هاتون اضافه میشه که با وجود تمام سختی هاش خیلی شیرین و لذت بخشه.به غیر از پیگیری های ماهانه در رابطه با وزن، قد و واکسیناسیون نوزاد کارهای روزانه ی لذت بخش اما چالش برانگیزی وجود داره مثل حموم کردن، تغذیه با شیر مادر، خوابیدن و غیره که باید برای انجام اونها خیلی مراقب باشین. نه تنها اتاق کودک بلکه کل خونه باید محیط امن و راحتی برای نوزاد باشه. با خوندن این مطلب با برخی از اقدامات ایمنی که برای محافظت از فرزندتون لازمه آشنا میشین.

همیشه نوزاد را به پشت بخوابانید

هیچ چیز به اندازه ی خواب یه نوزاد مهم نیست. در روزها و ماه های اول سعی کنید تا لباسی نرم و یکسره تن کودک رو بپوشانید تا خوابی آرام داشته باشه. از قرار دادن بالش های نرم در اطرافش جلوگیری کنین چون ممکنه بین اونها قرار بگیره که خطر خفگی رو در پی داره. در طول شبانه روز کودک رو به پشت بخوابونین تا از سندروم مرگ ناگهانی جلوگیری بشه. به هیچ عنوان کودک رو به پهلو یا شکم قرار ندین چون تنفس براش مشکل میشه و باعث خفگیش میشه.

خواب از مهمترین مراحل رشد نوزاد

خواب از مهمترین مراحل رشد نوزاد

چطور یک نوزاد رو حمام کنیم؟

حمام کردن بخش مهمی از بهداشت پایه ی کودکه و یکی از مهمترین زمان های پیوند میان والدین و نوزاد محسوب میشه، اما شما باید خیلی مراقب باشین. نوزادان پوست بسیار حساسی دارن و از این رو باید دمای آب رو حتما متعادل نگه دارید. برای حصول اطمینان از اینکه درجه حرارت آب مناسبه آرنجتون رو در آب فرو ببرید و گرمی و سردی آب رو تنظیم کنید. هرگز کودکتون رو در حموم تنها نذارین. از صابون و شامپوهای مناسب با پوست کودک که نسبت بهشون حساسیت نداره استفاده کنید. سعی کنید برای شستن لباس ها و لوازم نوزاد هم از همان صابون یا شامپو سر و بدنش استفاده کنید. برای جلوگیری از خشکی پوستش، بعد از حمام با لوسیون های مخصوص پوستش رو چرب کنید.

حتی برای ثانیه ای از نوزادتان در حین حمام کردن غافل نشوید

حتی برای ثانیه ای از نوزادتان در حین حمام کردن غافل نشوید

صندلی کودک بهترین انتخاب برای نشستن کودک در ماشین

جا به جایی با اتومبیل امری جتناب ناپذیر و گاهی بسیار ضروریه. اطمینان حاصل کنید که در این مواقع ایمنی کامل برقرار باشه. صندلی کودک و قرار دادن پشت صندلی راننده بهترین روش برای نشستن و قرار دادن کودک در ماشینه. این امر کودک رو از آسیب های مرگبار محافظت میکنه. بعد از قرار دادن کودک در صندلی کمربند رو ببندید و پشت و گردن نوزاد  رو در وضعیتی محکم و صحیح قرار دهید.

صندلی ماشین ایمن ترین روش برای نشاندن نوزاد و کودکان در ماشین

صندلی ماشین ایمن ترین روش برای نشاندن نوزاد و کودکان در ماشین

این نکات تنها بخش خیلی خیلی کوچکی از اقداماتی بود که باید در رابطه با مهمان تازه واردتون انجام بدین. سعی کنید از دوران بارداری در فکر تهیه ی لوازم و لباس های مناسب برای نوزادتون باشین و فراموش نکنید که اولین و مهمترین نکته برای انتخاب هرچیزی ایمنی و راحتیه کودکه.

5/5 - (1 امتیاز)