خانمها ظاهرشون بخش مهمی از دلمشغولی هاشونه. البته این چیز بدی نیست و آنها حسابی برای داشتن ظاهر آراسته و زیبا هم وقت میگذارن و هم حاضرن حسابی هزینه کنن. مو هم جزء همین مواردیه که خانمها براشون خیلی با اهمیته، چه رنگی چه مدل مویی و اینکه بهشون میاد یا نه. این موضوع و کلی نکات ریز دیگه که بهش دقت میکنن. قبل از هر چیز فرم صورتتون رو در نظر بگیرین تا متوجه بشین که چه مدل مویی مناسب چهرتونه. در اینجا چند نکته به شما پیشنهاد میکنم تا موهای زیبایی برای چهره قشنگتون انتخاب کنید و صورت جذاب تری داشته باشین.

مدل موی مناسب صورت شما

مدل موی مناسب صورت شما

مدل موی مناسب صورت های گرد

خانم هایی که صورت گرد دارن باید کاری کنن تا صورتشون کشیده تر و بیضی شکل نشون داده بشه. بهتره یه تیکه از موهاتون رو به یک طرف صورت ببرید. خانم هایی که صورت گرد دارن هیچ وقت موهاشونو کوتاه نمی کنن چون باعث میشه صورتشون بزرگ تر دیده بشه. وقتی فردی صورت گردی داره باید از تمام ظرفیت های صورتش استفاده کنه تا این موضوع کمتر دیده بشه و چه راهی بهتر از موهاشون. کوتاه نکردن مو باعث میشه صورتتون کشیده تر به نظر بیاد و بخشی از مو که روی صورته هم باعث میشه قسمتی از گردی صورت با مو ها پوشیده بشه.

صورت های مربعی

اگه صورت مربعی دارین چون استخونهای صورتتون به خوبی دیده میشه باید موهاتون مدلی باشه تا اجزاء استخونی صورتتون کمتر به چشم بخوره. خانم هایی که صورت مربعی دارن با کمی تغییر مدل مو بهتر به نظر خواهند اومد. شما میتونین همون طور که گفته شد بخشی از جلوی موها و یا تمام قسمت جلوی پیشونیتونو به شکل چتری خرد مدل بدین و اونها رو روی صورتتون بریزین. البته در نظر داشته باشین که پوشوندن بخشی از پیشونی تنها کافی نیست. اگه موهای فری دارین سعی کنین آنها رو صاف تر کنید، وقتی مو ها فر باشه از نزدیکی صورت فاصله میگیره و حالت آن بیشتر به چشم میاد. بنابر این با صاف کردن موهاتون صورت در بین موها احاطه میشه و دیگه فرم مربعیش به چشم نمیاد.

صورت مربعی

صورت مربعی

صورت قلب شکل

خانم هایی که صورتهای قلبی شکل دارن چون دارای چونه تیز هستن باید موهاشون مدلی باشه تا تیزی چونشون کمتر به چشم بیاد. بهترین مدل برای صورتهای قلبی این که به موهاتون یکم حجم بدین تا گونه هاتون بیشتر دیده بشن. وقتی شما قصد دارین بخشی از صورت کمتر به چشم بیاد باید نگاه ها را به سمت دیگه ی صورت معطوف کنید و این کار باید طوری انجام بشه که هیچ شکی در نگاه اطرافیانتون بوجود نیاد. اگه قصد دارین تیزی چونه را بپوشونین نمیشه با آرایش غلیظ یا روش دیگه این کار را به خوبی انجام داد، بهترین راه متوجه کردن دیگران به مدل موهاتونه که با حجم دادن یا به اصطلاح پوش دادن موها به این هدف کاملا خواهید رسید.

صورت قلب

صورت قلب

صورت مستطیلی

وقتی که صورت کشیده دارین باید با مدل موی مناسب اونو کوتاه تر نشون بدین. بیشتر موهاتونو فر نگه دارین اونم از نوع درشتش تا لاغری صورتتون پنهون بمونه. بر خلاف صورتهای مربعی، در مورد صورتهای مستطیلی نباید موها صاف باشه. وقتی موها صاف و لَخت میشه، به صورت میچسبه بنابراین کاملا حالت کشیده ی آن نمایان میشه. با فر کردن، موج دادن و یا ویو کردن کامل موها به دلیل حالتی که موهاتون میگیره دیگه کشیدگی و شکل مستطیل گونه ی صورت زیاد به چشم نخواهد اومد.

صورت مستطیلی

صورت مستطیلی

صورت بیضی

اگه شما از آن دسته خانمهایی هستین که صورت بیضی دارین، جزء خوش شانس ترین خانمهای روی زمین هستین. چون موهاتونو هر مدلی که بخواین میتونین درست کنین. تو صورت های بیضی شکل قسمت چونه و پیشونی کمی تیز میشن برای اینکه اونارو هم بهتر نشون بدین میتونین از مدل موهای بلند مجعد استفاده کنین. در واقع وقتی صورتتون به حالت بیضیه دستتون در انتخاب مدل مو بازتر از بقیه است. کوتاه، بلند، فر و یا هر مدل دیگه که دوست دارین. مدل دلخواهتونو انتخاب کنید و از داشتن چنین صورتی لذت ببرین و هر موقع خسته شدین یک مدل دیگه را امتحان کنید. خوبی این نوع صورت اینه که به خاطر سن و سالتون مجبور نیستین انتخاباتونو محدود کنید و تنوع بیشتری خواهید داشت.

صورت بیضی

صورت بیضی

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر