مدل مانتو سنتی الهام گرفته از طبیعت خاتون

پوشاک از نیازهای اولیه انسان محسوب میشه که با گذشت زمان بر اساس خلاقیت و سلایق شخصی افراد، طرح ها و مدل های مختلفی به اونها اضافه یا کم میشه. امروزه پوشیدن لباس های سنتی به صورت کامل به دلایل...

بهناز سرفراز
بهناز سرفراز آپدیت:
مانتوهای سنتی

پوشاک از نیازهای اولیه انسان محسوب میشه که با گذشت زمان بر اساس خلاقیت و سلایق شخصی افراد، طرح ها و مدل های مختلفی به اونها اضافه یا کم میشه. امروزه پوشیدن لباس های سنتی به صورت کامل به دلایل مختلفی مقدرو نیست. ولی علاقه ای که به سنت ها و فرهنگ وجود داره باعث شده طراحان مد و لباس به سمت تلفیق طرح های سنتی با مدل های روز سوق پیدا کنند. مانتوها هم از این قاعده مستثنی نیستن و این مدل ها به تازگی طرفداران زیادی هم پیدا کرده. طراحان بیشتر سعی کردن از طرح و نقشه های اسلیمی به کار رفته در فرش ها، کاشی کاری ها و معماری های قدیمی استفاده کنند که البته خود این طرح ها هم الهام گرفته از طبیعت هستند.

مانتوهای سنتی

مانتوهای سنتی

با مجموعه معرفی مانتوهای سنتی دونفره همراه بشید تا شما رو با انواع مدل های مانتو سنتی آشنا کنیم.

مانتوهای سنتی

مانتوهای سنتی

مانتو سنتی جلو باز

مانتوهای جلوباز از پرطرفدار ترین مدل هاست. این نوع مانتوها رو می تونید همراه با سارافون هم اندازه یا کوتاه تر بپوشید. سعی کنید رنگ سارافون رو همرنگ با طرح مانتو انتخاب کنید. طرح پارچه مهم ترین قسمت این مدل مانتوهاست. طرح های گلدوزی شده و یا توری برای مراسم ها و مهمانی ها بسیار مناسبه و با اون ها ظاهری شیک و زیبا خواهید داشت.

بته جقه یکی از اصیل ترین طرح های ایرانیه که تعاریف مختلفی از اون وجود داره. عده ایی اون رو الهام گرفته از درخت سرو خمیده می دونند که نشون دهنده فروتنی ایرانی هاست. عده ایی هم اون رو به آتش مقدس، میوه کاج، نخل، بادام و … تشبیه می کنند. استفاده از اون در طرح ها اصالت و زیبایی خاصی به مانتو می بخشه.

مانتوهای سنتی

مانتوهای سنتی

مانتوهای سنتی

مانتوهای سنتی

ترکیب این مانتو های گلدوزی شده با سارافون مشکی، جوراب شلواری و کفش پاشنه بلند مشکی، استایلی رسمی و شیک بهتون می بخشه و براحتی می تونید در مراسم های رسمی تون استفاده کنید.

مانتو هایی به رنگ آبی لاجوردی

آبی از گذشته نماد آسمان و مظهر آرامش، گستردگی باطن و معنویت بوده. بهمین دلیل در بسیاری از طرح های اسلیمی و کاشیکاری ها از اون استفاده شده. با نگاه کردن به کاشیکاری ها و معماری هایی که رنگ آبی در آن به کار برده شده، حسی مثبت و آرامش خاطر درونمون ایجاد میشه. بسیاری از طراحان مد از رنگ آمیزی ها و طرح های کاشی ها الهام گرفتن و در طرح های خود بکار گرفتن.

مانتوهای سنتی

مانتوهای سنتی

علاوه بر اینها آبی لاجوردی یکی از ده رنگ پیشنهادی پنتون برای بهار 96 ترکیب اون با رنگ های کرم (یا خنثی) و آبی آسمانی بسیار دلنشین و آرامش بخشه. بنابراین مانتوها ی بسیاری رو با این ترکیب رنگ در بهار خواهید دید.

مانتوهای سنتی

مانتوهای سنتی

مانتو جلوباز ساده با سارافون طرح دار

مدل های ساده رو می تونید با سارافون های طرح دار ست کنید. ترکیب رنگ های زرشکی با تناژ آبی و سبز زیبایی خاصی به این مدل بخشیده.

مانتوهای سنتی

مانتوهای سنتی

رنگ سبز همیشه حس تازگی و طراوت رو به انسان منتقل می کنه. همنشینی رنگ سبز  با رنگ های مشابه و مکملش در این مدل تاثیرش رو دو چندان می کنه.

مانتوهای سنتی

مانتوهای سنتی

مانتوهای سنتی

مانتوهای سنتی

در مانتوهای سنتی هارمونی رنگ ها و طرح ها با هم بسیار چشم نوازند. عمده دلیل اون ها الهام گرفتن شون از طبیعت هست. یکسری رنگ ها در طبیعت کنار هم قرار دارند و در حافظه بصری ما ثبت شده و با دیدن اونها در طرح و مدل مانتو ها جذبشون می شیم و به نظرمون زیبا میان.

این مانتو ها همگی از مدل های گروه طراحی خاتون هست که سایز و رنگشون کاملا قابل سفارشه و حتی سایز های بالا رو هم کار میکنند.

لینک صفحه اینستاگرام خاتون 

khatoondesign@