همیشه طراحی و تزیین نشیمن های کوچیک کمی سخته و نیاز به توجه و دقت داره.

استفاده از رنگ های روشن، آینه های دیواری و پرده های ساده از راهکارهاییه که میتونه کمک کننده باشه.. در این مطلب مبلمان هایی رو بهتون معرفی میکنم که مخصوص نشیمن های کوچیکه و ممکنه در طراحی هاتون کمکتون کنه.

ترفندهایی برای بزرگتر نشون دادن نشیمن های کوچیک وجود داره که به چند تاشون در اینجا اشاره میکنم.

مبلمان های کوچیک رو انتخاب کنید

هنگامی که شما یه نشیمن کوچیک دارین انتخاب مبل های مدرن و بزرگ آخرین گزینه ایه که باید به سراغش برین. برای اینکه یه فضای دلباز و جذاب داشته باشین بهتره از صندلی های راحتی و مبل های کوچیک و جمع و جور استفاده کنین.

اندازه ی مناسب برای مبل ها در اتاق نشیمن کوچک
اندازه ی مناسب برای مبل ها در اتاق نشیمن کوچک

ایجاد نیمکت برای نشستن در فضای زیر پنجره

فضاهای مشخصی در خونه ها وجود داره که ممکنه شما برای قرار دادن مبل و صندلی به سراغش نرید. یکی از بهترین مکان ها برای این کار فضای زیر پنجرست که به دلیل داشتن نور طبیعی میتونه یه فضای دلنشین و دلباز برای قرار دادن صندلی های راحتی یا نیمکت باشه. از فضای زیر نیمکت هم میتونین برای نگهداری از لوازم استفاده کنین.

نیمکت و شلف ها برای نشستن در فضای زیر پنجره
نیمکت و شلف ها برای نشستن در فضای زیر پنجره

مبلمان چندکاره مناسب خانه های کوچک

برای بهره گیری بهتر از فضا میتونین از مبل های چندکاره استفاده کنین که قابلیت های مختلفی دارن. از نمونه های این مبلمان میزهای جلو مبلی هستن که دارای حالت های مختلفی هستن. شما میتونین میزی رو انتخاب کنین که علاوه بر جنبه ی پذیرایی دارای سطحی نرم باشه و برای نشستن هم از اون استفاده بشه.

میز جلومبلی برای پذیرایی و نشستن
میز جلومبلی برای پذیرایی و نشستن

همچنین شما میتونین صندلی هایی رو انتخاب کنین که قابلیت جمع شدن داشته باشن و در صورت زیاد شدن افراد از اونها استفاده کنین در غیر اینصورت اونها رو جمع کرده و کنار بگذارید.

صندلی های تاشو
صندلی های تاشو

خلاقیت به خرج بدید

مهم نیست که فضاتون چقدر کوچیکه، همیشه وسیله هایی دارین که باید اونها رو مرتب کرده و نگهداری کنین. بنابراین در فضاهای کوچیک خلاقیت به خرج بدین و فضاهایی رو برای نگهداری از لوازم تعبیه کنین مثل فضای زیر میزهای پذیرایی، قرار دادن کشو زیر نیمکت یا مبل ها.

فضای ذخیره سازی لوازم داخل میز جلومبلی
فضای ذخیره سازی لوازم داخل میز جلومبلی

از چه رنگ ها و طرح هایی استفاده کنیم؟

با انتخاب درست رنگ و الگوها برای مبلمان میتونین عمق نگاه ها رو به سمت اونها جلب کنین و فضا رو بزرگتر از اون چیزی که هست نشون بدین. این امر لزوما با انتخاب مبل بزرگ صورت نمیگیره بلکه هرچه طرح ها کمتر و رنگ ها روشن تر باشن، نور رو بهتر منعکس میکنن و فضای دلبازتری رو به وجود میارن.

انتخاب رنگ ها و الگوهای صحیح برای مبلمان درنشیمن کوچک
انتخاب رنگ ها و الگوهای صحیح برای مبلمان درنشیمن کوچک
1.9/5 - (7 امتیاز)