موی انسان در حدود 40 تا 45 سالگی شروع به سفید شدن می کند ولی سفید شدن مو در جوانی هم دیده می شود. بسیاری از افراد با دیدن موی سفید شروع به کندن یا رنگ کردن آن می کنند ولی باید دانست که این کار ها نه تنها کمکی به رفع مشکل سفیدی مو نمی کند بلکه ممکن است منجر به افزایش تار های سفید نیز شود . بهترین راه برای جلوگیری از سفید شدن مو ابتدا دانستن علت سفیدی و سپس به دنبال آن تغییر در سبک غذا خوردن است.

چجوری از سفید شدن مو جلوگیری کنیم؟

چجوری از سفید شدن مو جلوگیری کنیم؟

علت های سفید شدن مو

اغلب دیده شده است موی سر اشخاصی که تحت فشار های سخت روحی قرار گرفته بودند در مدت کوتاهی سفید شده است پس به جز روند طبیعی علل دیگری هم موجب سفید شدن موی سر می گردد. از جمله ناراحتی و غصه خوردن، ترس و اضطراب، فشار های عصبی، کار زیاد و بدون استراحت، تغذیه نادرست ، یبوست دایمی ، کمبود ویتامین B، کمبود گوگرد، کمبود روی و منگنز.

سفیدی مو در جوانی

سفیدی مو در جوانی

راه های جلوگیری از سفید شدن مو

1- پلو ها و چلوهایی که ما می پزیم معایب زیادی دارند زیرا برنج را پوست کنده و با ارزش ترین قسمت آن را جدا کرده و دور می ریزیم در حالی که پوست برنج مخزن ویتامین های B است. پس بهتر است برنج را به روش زیر تهیه کنید تا از سفید شدن و ریزش مو جلوگیری شود و مانند چینی ها موی سرتان مشکی و براق بماند.

برای هر نفر نیم سیر شلوتک (سبوس) برنج را برداشته و با مقداری آب و کمی سرکه بجوشانید سپس آن را از صاف کرده و آب آن را روی برنج ریخته و کته نمایید . توجه داشته باشید که این کته زود هضم شده و ایجاد نفخ نمی کند. همچنین شخص را چاق نکرده و شکم را بزرگ نمی کند و از ریختن و سفید شدن مو جلوگیری می نماید.

برنج

برنج

2- عمده ترین عامل سفید شدن مو در افرادی که موی بور دارند کمبود روی در بدن است. در نتیجه برای درمان باید از خوراکی هایی که فلز روی در آن ها زیاد است استفاده کنند مانند خرما.

در کسانی که موی مشکی دارند کمبود منگنز مهم ترین عامل سفیدی مو است. برای جبران باید از خوراکی هایی که حاوی منگنز می باشد استفاده کنند مانند هلو، زرد آلو، سیب، انگور، گیلاس، کلم، گوجه، موسیر، سیر، پیاز، تره، کرفس، کاهو، قارچ، ذرت و مغز گردو.

3- خوردن نان جو از سفید شدن موها جلوگیری می کند.

4- برگ ریواس تازه را کوبیده و آب آن را بر مو بمالید .

برگ ریواس

برگ ریواس

5- هر روز ناشتا آب چغندر را با ماست مخلوط کرده و میل کنید.

6- روغن سیاهدانه را بر سر بمالید و ماساژ دهید این کار بسیار مفید است.

7- رژیم انگور در جلوگیری از سفید شدن مو بسیار موثر است.

۰۰۰

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر