ماسک های لیمو برای پوست های چرب

طبیعت تمام امکانات زیبایی را برای بانوان در خود نهفته است. میوه ها، سبزیجات، تخم مرغ و شیر، غیر از مواد خوراکی مغذی، ارزش های زیبایی و سلامت پوست هم دارند. حتی آب باران هم در طبیعت خواص زیبایی دارد....

Avatar
خاتون آپدیت:

فرصت های زیبایی طبیعی برای بانوان از دل طبیعت

ماسک های طبیعی برای زیبایی پوست

ماسک های طبیعی برای زیبایی پوست

طبیعت تمام امکانات زیبایی را برای بانوان در خود نهفته است. میوه ها، سبزیجات، تخم مرغ و شیر، غیر از مواد خوراکی مغذی، ارزش های زیبایی و سلامت پوست هم دارند. حتی آب باران هم در طبیعت خواص زیبایی دارد. به سادگی و با مواد در دسترس می توانید به زیبایی و سلامت پوست دست یابید و همواره از زیبایی طبیعی تان لذت ببرید.

لیمو بر علیه پوست چرب

لیمو، معجزه ی همیشگی طبیعت

لیمو، معجزه ی همیشگی طبیعت

اگر شما از بیماری صبوره یا آکنه رنج می برید، پوست شما نیاز به اسیدی شدن دارد. دکترها برای این نوع پوست ها صابون اسیدی را توصیه می کنند. ماسک زیر پوست تان را هم زمان، اسیدی و ویتامینه می کند:

لایه ی بیرونی پوست لیمو را ریز رنده کنید، و نیز آب لیمو را بگیرید. (یکی از غنی ترین بخش های لیمو ترش، این بخش از پوست آن است که بعنوان یک ضد عفونی کننده عمل می کند.) به مخلوط بالا، کمی هم اسید سالیسیلیک اضافه کنید، و مایع را لایه لایه روی پوست تان مالش دهید. با استفاده ی چندین روز پشت سر هم از این ماسک، که خاصیت لایه برداری دارد، لایه ی رویی پوست تان می ریزد. قبل از ادامه ی استفاده از ماسک، باید بگذارید تا پوست بطور کامل بریزد.

ماسک لیمو برای پاکسازی پوست

ماسک لیمو برای پاکسازی پوست

پوست های چرب و آکنه دار در مجموع پوست های ظریفی نیستند. با این وجود اگر ماسک لیمو خیلی قوی به نظرتان آمد، می توانید به همان مقدار از آب پرتقال یا گریپ فروت استفاده کنید. آب لیمو، تمیز کننده ی پوست و تقویت کننده ی ترکیبات بسیاری از ماسک های زیبایی است. و این هم یک ماسک دیگر؛

ماسک لیمو برای پوست چرب

ماسک لیمو

ماسک لیمو

آب یک لیموی تازه را با سفیده ی یک تخم مرغ را خوب مخلوط کنید. آن را روی حرارت ملایم هم بزنید تا وقتی که به حالت خمیر شل در آید. این ماسک را وقتی هنوز گرم است به صورت بزنید. خوب است پیش از ماسک زدن کرم مرطوب کننده و یا آب برنج به صورت بزنید برای آنکه بعدا به راحتی بتوانید ماسک را جدا کنید.

لوسیون لیمو برای دست ها

لوسیون لیمو

لوسیون لیمو

آب یک لیمو را با یک قاشق گلیسیرین مخلوط کنید، و به دلخواه چند قطره هم عطر به آن اضافه کنید. با این روش یک لوسیون سفید کننده ساخته اید که برای دست و ناخن مفید است. برای آنکه استفاده ی روزانه ی آن پوست تان را تحریک نکند، می توانید آن را با گلاب رقیق کنید.

لوسیون گوجه فرنگی

لوسیون گوجه فرنگی

لوسیون گوجه فرنگی

بجای لیمو، آب یک گوجه فرنگی را بگیرید، و داخل آن یک قاشق گلیسیرین و کمی عطر اضافه کنید. این دو لوسیون برای صورت هم قابل استفاده و مفید هستند.

لبخند، ثروت صورت است، پس لبخند بزن!