روش تهیه ماسک قهوه برای صورت

اغلب خانوما وقت و هزینه زیادی برای بهبود پوستشون میکنن تا زیباتر و جوانتر به نظر بیان اما گاهی با هزینه کم و با همون موادی که تو خونه دارید میتونید ی ماسک طبیعی و عالی درست کنید. در اینجا...

نرگس پارسایی
نرگس پارسایی آپدیت:
ماسک قهوه

اغلب خانوما وقت و هزینه زیادی برای بهبود پوستشون میکنن تا زیباتر و جوانتر به نظر بیان اما گاهی با هزینه کم و با همون موادی که تو خونه دارید میتونید ی ماسک طبیعی و عالی درست کنید. در اینجا دستورالعمل یکی از ماسک های قهوه برای پوست رو آوردیم که به عنوان یه جلادهنده پوست عمل میکنه و پوست رو تا حد زیادی سفت میکنه، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

موادلازم برای تهیه ماسک قهوه

  • یک بسته پودر قهوه
  • عسل خالص
  • ظرف تمیز

روش درست کردن این ماسک برای صورت

گام ۱:

حتما افراد زیادی رو دیدین که از قهوه در درست کردن اسکراب استفاده میکنن و فواید اون رو دیدن، اما این دفعه ما چیز متفاوتی برای پوستمون درست میکنیم. یک بسته قهوه آماده کنین و محتویات اون رو داخل یه کاسه خشک بریزین. همونطور که میبینین این مقدار تقریبا حدود یک قاشق چای خوری پودر قهوست.

پودر قهوه

پودر قهوه

گام ۲:

عسل رو بهش اضافه کنین. میتونین ببینین که عسل روی پودر قهوه شناور میشه. حدود ۲ قاشق چای خوری عسل نیاز دارین.

گام3:

یک قاشق بردارین و اونقدر این ترکیب رو با هم مخلوط کنین تا یه خمیر ضخیم درست بشه و قوام پیدا کنه. حالا اونو روی صورتتون اعمال کنین، اونو به خوبی روی صورت و ناحیه گردنتون بزنین. این ماسک به آسونی پخش نمیشه، سعی کنید یک لایه از این ماسک رو اعمال کنین. این ماسک پوستتون رو سفت و کشیده میکنه، وقتی احساس کشیدگی پوست کردید وقت اون رسیده که ماسک رو بشویین.

مخلوط کردن عسل و پودر قهوه

مخلوط کردن عسل و پودر قهوه

گام4:

یه دستمال پیشتون باشه، چون با وجود چسبنده و محکم بودن ماسک از صورتتون چکه میکنه. حالا میتونین با آب ولرم اونو بشویین.

چسبنده بودن ماسک قهوه روی پوست

چسبنده بودن ماسک قهوه روی پوست

فواید ماسک قهوه برای صورت

قهوه برای افزایش گردش خون در پوست شناخته شدست، چیزی که شدیدا برای پوستمون مفیده. بعضی افراد انواع مختلف روغن ها و سرم ها رو برای افزایش گردش خون صورت میخرن و قهوه نیز اثر مشابه اون ها رو داره و بسیار ساده و ارزانه. آنتی اکسیدان های قهوه اثر مفیدی برای پوست دارن. عسل پوست رو سفت میکنه و موقعی که به طور منظم استفاده بشه اثر درخشندگی اون آشکار میشه. بعد از استفاده از این ماسک میتونین در پوستتون یه نوع صافی احساس کنین. عطر قهوه مخلوط شده با عسل در این ترکیب باعث آرام شدن احساستون میشه. اگر از این ماسک به صورت هفتگی استفاده بشه به جوان سازی پوست کمک میکنه.

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare