امروزه با داشتن زندگی پر مشغله، محیط آلوده و پرتوهای سوزان خورشید، حفظ سلامتی پوست کمی دشوار بوده و نیازمند مراقبت فراوانی است. جوش ها، لکه ها، آفتاب سوختگی و سایر عوامل، مانع از داشتن پوستی بی عیب و نقص می شود. با توجه به رشد صنعت مراقبت های پوستی، این مشکل تا حد زیادی مورد توجه قرار گرفته است، اما بسیاری از روش های آسان خانگی که برگرفته شده از مواد طبیعی و مقرون به صرفه است، وجود دارد که می تواند تاثیری به مراتب بیشتر از کرم های موجود در بازار داشته باشد. در اینجا دو ماسک خانگی ساده برای روشن و درخشان شدن پوست صورت آورده شده است.

1. ماسک صورت خانگی با بادام

اگر به دنبال از بین بردن پوست مرده و آلودگی های آن هستید بادام گزینه بسیار خوبی است. بادام سرشار از ویتامین E و آنتی اکسیدان های موثری می باشد که باعث شفاف سازی، کاهش چین و چروک و حذف جوش های سرسیاه می شود. از طرفی لیمو و زعفران باعث درخشان شدن پوست و کاهش لکه ها می گردد. همچنین عسل پوست را سفت و جوان می کند. بنابراین ماسک ترکیبی این مواد با یکدیگر می تواند باعث تغذیه و شادابی پوست گردد.

مواد مورد نیاز

  • بادام 5 عدد
  • عسل یک قاشق چایخوری
  • زعفران چهار شاخه
  • آب لیمو یک قاشق چایخوری

روش کار

بادام و زعفران را هرکدام جداگانه در مقداری کمی شیر گرم بخیسانید. بهتر است بادام مدت زمان طولانی تری بماند (حداقل 8 ساعت). بادام های خیسانده شده را له کرده و به صورت خمیر در آورید. زعفران، عسل و آب لیمو را به آن اضافه کرده و هم بزنید تا مواد به خوبی ترکیب شوند. سپس یک لایه نازک از خمیر را روی پوست بزنید و 10 الی 15 دقیقه صبر کنید. بعد از خشک شدن، آن را به وسیله آب یا شیر سرد بشویید. تکرار این ماسک باعث درخشندگی پوست خواهد شد.

ماسک بادام برای شفاف سازی پوست صورت

ماسک بادام برای شفاف سازی پوست صورت

2. ماسک صورت خانگی با موز

موز میوه ای محبوب و سرشار از ویتامین C، آنزیم و آنتی اکسیدان هایی است که موجب کاهش لکه های پوستی و درخشندگی آن می شود. لیمو یک عامل سفید کننده طبیعی است و به شما کمک می کند تا یک پوست روشن داشته باشید. ماست و عسل باعث آبرسانی و نرم شدن پوست شده و التهاب و آفتاب سوختگی را به خوبی از بین می برد. تهیه این ماسک ترکیبی ساده می تواند باعث درخشندگی و شفافیت پوست شما شود.

مواد مورد نیاز

  • موز یک عدد رسیده
  • عسل یک قاشق چایخوری
  • آب لیمو یک قاشق چایخوری
  • ماست یک قاشق غذاخوری

روش کار

موز رسیده را پوست گرفته و به همراه ماست در یک کاسه بریزید (پوست موز را دور نریزید و از آن برای سفید کردن دندان ها استفاده کنید). عسل و آب لیمو را اضافه کرده و همگی را خوب ترکیب کنید. ماسک را روی پوست زده و بگذارید تا کاملا خشک شود. سپس آن را با آب بشویید. از این ماسک برای صورت و گردن خود استفاده نمایید.

ماسک موز برای شفاف سازی پوست صورت

ماسک موز برای شفاف سازی پوست صورت