داشتن پوست روشن و زیبا آرزوی هر خانومیه، ولی با مشغله های امروزی، محیط آلوده، پرتوهای مضر خورشید، سالم و روشن ماندن پوست سخته. جوش ها، لکه ها، برنزه کردن و سایر عوامل مانع داشتن پوستی بی عیب و نقص میشه. با توجه به رشد محصولات مراقبت از پوست این مشکل میتونه حل بشه ولی بسیاری از روش های آسان دیگه برای داشتن پوست روشن و درخشان وجود داره. در این مطلب دو ماسک صورت خانگی برای روشن شدن و درخشندگی پوست رو بهتون آموزش میدیم که به راحتی میتونین با استفاده از اون به پوستی بی نظیر دست پیدا کنین.

پوست روشن و شفاف با ماسک بادام، عسل و زعفران

مواد موردنیاز: ۴ یا ۵ بادام خیس شده در آب یا شیر، ۱ قاشق چای خوری عسل، چند رشته زعفران خیس شده در ۲ قاشق غذا خوری شیر گرم، ۱ قاشق چای خوری آب لیمو

روش تهیه: بادام خیس شده رو آسیاب کنین و به یه خمیر تبدیل کنین. زعفران دم شده در شیر رو به این خمیر اضافه کنین و عسل و آب لیمو رو هم به اون اضافه کنین. یه خمیر صاف درست کنین و اون رو روی پوست بمالین، اونو برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه نگه دارین. موقعی که خشک شد، با پد پنبه خیس شده در آب سرد یا شیر اونو بشویین.

این ماسک تاثیر زیادی بر درخشندگی پوست شما داره. زعفران به روشنایی پوست کمک میکنه و لکه ها رو کاهش میده، عسل پوست رو محکم میکنه، بادام و لیمو پوست مرده رو از بین میبرن و این باعث میشه پوست روشن و درخشانی داشته باشین.

ماسک عسل و بادام

ماسک عسل و بادام

ماسک موز و ماست روشی موثر و طبیعی برای داشتن پوست روشن

مواد مورد نیاز: 1 عدد موز رسیده رو پوست بکنین و له کنین، ۱ قاشق غذا خوری ماست، ۱ قاشق غذاخوری عسل، ۱ قاشق غذا خوری آب لیمو

روش تهیه: موز له شده و ماست رو داخل یک کاسه بریزین. بعدا عسل و آب لیمو رو اضافه کنین و همه مواد رو مخلوط کنین تا یه خمیر صاف به دست بیاد. این ماسک صورت رو میتونین روی گردنتون هم استفاده کنین، بذارین این ماسک خشک بشه و بعد اونو بشویین.

لیمو یه سفید کننده ی طبیعی پوسته و بهتون کمک میکنه تا پوست روشن و درخشانی داشته باشین. موز برای درخشندگی پوست عالیه، پوست موز برای سفید کردن دندان هم عالیه.

ماسک موز و ماست

ماسک موز و ماست