ماساژ صورت چه تاثیری دارد؟

آیا احساس می کنید پوست شما پف کرده، خشک و یا شل شده؟ خانم ها در این جور مواقع دست به هر کاری میزنن تا صورتی زیبا و جوان داشته باشن. ماساژ صورت نه تنها به ساختار پوست شما کمک...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
ماساژ صورت چه تاثیری دارد؟

آیا احساس می کنید پوست شما پف کرده، خشک و یا شل شده؟ خانم ها در این جور مواقع دست به هر کاری میزنن تا صورتی زیبا و جوان داشته باشن. ماساژ صورت نه تنها به ساختار پوست شما کمک میکنه، بلکه باعث میشه که پوستتان را جوان تر کند. ماساژ صورت استرس را کاهش و به شما احساس آرامش میده. سعی کنین  ماساژ صورتتون را به کمک یک ماساژور حرفه ای انجام بدین. با ما همراه باشین تا با فواید دیگر ماساژ صورت آشنا بشید.

ماساژ صورت موثر برای شادابی و درخشندگی پوست

ماساژ صورت یک راه عالی برای داشتن یک پوست روشن و شفاف است. ماساژ صورت با روغن های چرب غنی از ویتامین باعث میشه که پوست شما درخشندگی مناسبی داشته باشه. ماساژ صورت کمک میکنه تا جریان خون در صورت بهتر صورت بگیره و همچنین عضلات را نرم میکنه. افزایش خون رسانی به چهره باعث میشه که رنگ چهره تان روشنتر هم بشه. مقدار کمی از روغن صورت یا لوسیون را به نوک انگشتان خود بزنین و آنرا به صورت خود بمالین. ماساژ صورت را با حرکت دایره ای شروع کنین. برای دیدن اثر آن روی صورت، ماساژ باید چند بار تکرار شود.

موثر برای شادابی و درخشندگی صورت

موثر برای شادابی و درخشندگی صورت

ماساژ صورت راهی برای پاکسازی پوست

یکی از فواید ماساژ صورت پاک سازی پوست شماست. با توجه به تمامی آلودگی های محیطی که ما هر روز با آنها مواجه هستیم، چهره تان کم کم فرسوده میشه که میتونین به کمک ماساژ آنها را از خودتان دور کنین. ماساژ  صورت یک روش عالی برای سم زدایی پوست صورت است. این کار به حذف لایه ی سلولهای مرده در پوست کمک و ظاهر آن را درخشان میکنه. همچنین باعث تحریک جریان خون و تخلیه لنفاوی (تخلیه مواد مضر در بخش لنفاوی زیر پوست) می شود، این خود باعث میشه تا سم هایی که در پوست انباشته شدن از بین بروند و به مرطوب شدن پوست کمک میکنه.

ماساژ صورت باعث پاکسازی پوست

ماساژ صورت باعث پاکسازی پوست

ماساژ صورت به کاهش استرس کمک میکند

در طول زندگی استرس و مشکلات و ناامیدی برای همه وجود داره. استرس تا یه مقداری برای انگیزه داشتن در کارا خوبه اما اگه بیش از حد باشه میتونه منجر به افسردگی، سردرد و در نهایت ایجاد به هم ریختگی در حالت پوستتون بشه. ماساژ صورت راهکار موثر برای از بین بردن عوارض استرس است. یک ماساژ صورت میتونه به شما یک آرامش بینظیر را هدیه بده و ذهن شما را از استرس های آزار دهنده دور نگه داره.

به کاهش استرس کمک میکند

به کاهش استرس کمک میکند

ماساژ صورت برای جلوگیری از سیاه شدن زیر چشم

اغلب ادعا میشه که گودی زیر چشم به علت خستگی یا عدم خواب کافیه، اما حقیقت اینه که ژن ها نیز نقش مهمی ایفا می کنند. وجود سایه های تاریک زیر چشم ظاهرتون رو زشت و بیمار نشون میده. همانطور که با افزایش سن پوستتون کم کم طراوت و شادابی و ظرافتشو از دست میده و رگهای زیر چشم هم کم کم رنگ تیره به خودشون میگیرند. ماساژ ملایم صورت و تمرکز در اطراف چشم میتونه یک راه عالی برای از بین بردن و جلوگیری از سایه های تاریک باشه. سعی کنین به آرامی ناحیه اطراف چشم را ماساژ بدین. با انگشتان از قوس ابرو شروع و به سمت بیرون به حالت دایره کامل ماساژ بدین. ماساژ باید ملایم و به صورت دایره ای باشد.

جلوگیری از سیاه شدن زیر چشم

جلوگیری از سیاه شدن زیر چشم

ماساژ صورت ضد پیری

یکی از مزایای مهم ماساژ صورت اثر ضد پیری آن است. ماساژ حرفه ای یک جایگزین بسیار مناسب و ارزان به جای بوتاکس است. میتونه به جوان شدن پوست کمک و آن را درخشان کنه. یک ماساژ صورت خوب، خون رسانی به صورت را افزایش می دهد، همچنین کمک می کند تا تنش را از عضلات صورت کاهش بدین. ماساژ روزانه میتونه به ماهیچه ها قدرت و پوست شما را شگفت انگیز و زیبا کنه.

ماساژ ضد پیری

ماساژ ضد پیری

ماساژ باعث افزایش کلاژن می شود

ماساژ خوب صورت میتونه تولید کلاژن را تحریک کنه. با رشد بدن تولید کلاژن کاهش پیدا میکنه که خود این موضوع نیز باعث بروز مواردی از جمله چین و چروک و کاهش قدرت ماهیچه های صورت میشه. با ماساژ روزانه به مدت 10 دقیقه میتونین تولید کلاژن و گردش خون را افزایش و روند جوانسازی پوستتون را سرعت ببخشین.

ماساژ باعث افزایش کلاژن میشود

ماساژ باعث افزایش کلاژن میشود

از بین برنده خشکی پوست

زمستان فصلیست که دارای آب و هوای سرده و همه دوست دارن زیر پتو کنار شومینه بخوابند و یک چای داغ بخورن، اما چیزی که در مورد این فصل همه را آزار میده خشکی پوسته. در فصل زمستان پوست خشک، خشن و زبر میشه. ماساژ صورت به وسیله روغنهای مخصوص یا مرطوب کننده های صورت میتونه به رطوبت از دست رفته ی پوستتون در این فصل کمک کنه، چون روغن به طور کامل به پوست نفوذ میکنه و پوست رو به مدت طولانی مرطوب و تمیز نگه میداره.

از بین برنده خشکی پوست

از بین برنده خشکی پوست

ماساژ صورت تسکین سر درد

سردرد میتونه در هر نقطه از ناحیه سر و گردن ایجاد بشه. سردرد انواع و علل مختلف داره. شایعترین علل سردرد عبارتند از استرس، سرماخوردگی، مشکلات سینوسی. ماساژ صورت و گردن یک راه عالی برای بهبود سردرده. ماساژ انجام شده برای از بین بردن سردرد باید بر عضله تراپزی (عضله تختی است که در ناحیه سطحی پشت گردن قرار داره و به راحتی بین استخوان کتف و ستون فقرات قابل لمس است) در گردن و عضله تمپورال (Temporal muscle یکی از ماهیچه‌های ناحیه سر و گردن انسان است، این عضله به شکل بادبزن دو طرف صورت روی حفره گیجگاهی قرار دارد و بالابرنده فک پایین است.) در پوست سر تمرکز کند.

ماساز صورت تسکین سر درد

ماساز صورت تسکین سر درد

نکاتی که قبل از ماساژ صورت باید رعایت شود

  • ماساژ صورت نباید بیشتر از 20 دقیقه طول بکشه. بیش از حد طولانی بودن ماساژ صورت میتونه باعث کشش عضلات صورت بشه. این کار ظاهر صورت شما را بد و پوست صورتتون را سفت میکنه.
  • هنگام ماساژ صورت مراقب افرادی که دارای پوست حساس هستن باشین. پوست حساس به راحتی میتونه آسیب ببینه و تحریک بشه بنابراین در طول ماساژ مراقب باشین که فشار بیش از حد را وارد نکنین.
  • اگر فردی در چشمانش لنز داره باید قبل از ماساژ در بیاره.
  • ماساژ صورت برای افرادی که مبتلا به اگزما، آکنه و پسوریازیس هستند مجاز نمیباشد.
  • از ماساژ دادن صورت  افرادی که جوش، بثورات و یا بریدگی هایی در صورت خود دارند اجتناب کنین، چون ماساژ صورت این افراد می تواند به درد بی دلیل در آنها منجر شود.