دلایل مختلفی برای مشکلات تقویت مو وجود داره مانند عدم تعادل هورمون ها، کمبود مواد معدنی و ویتامین ها، استرس، آلودگی هوا و عادات نادرست غذایی که از مهمترین این دلایل هستند. اگر شما به دنبال افزایش و بهبود کیفیت و سلامت موهای خود هستید بهترین راه اینه که از دوز مناسب مواد مغذی مورد نیاز بدنتون مطمئن بشین و اون رو به طور صحیح استفاده کنید. یکی از مواردی که میتونه بهتون کمک کنه تا موهایی سالم و زیبا داشته باشین مصرف ویتامین B است. در ادامه بیشتر درباره ی اون خواهم گفت.

چگونه ویتامین B به تقویت مو کمک میکند؟

ویتامین ها و مواد معدنی برای عملکرد مناسب بدن بسیار ضروری هستن. آنها تغذیه کامل را به تمام بدن و همچنین فولیکول های مو ارائه میدن. ویتامین B-12 در هبود کیفیت مو نقش بسزایی داره. مقدار نامناسب ویتامین B-12 یا دیگر مواد غذایی حاوی ویتامین B منجر به نازک شدن مو، ریزش مو و توقف رشد مو میشه. برای تشخیص دوز مناسب ویتامین B مورد نیاز بدنتون با پزشک متخصص مشورت کنید.

برای بازسازی فولیکول موهایتان آجیل بخورید

آجیل مانند گردو، بادام زمینی و بادام بسیار مفید هستن زیرا با اسیدهای چرب امگا3 بسیار غنی شده اند. استفاده ی منظم از این مواد برای بازسازی فولیکول مو ضروریه. حضور روی و ویتامین E موجود در این آجیل ها از ریزش مو جلوگیری میکنه. اسید آلفالینولنیک موجود در گردوها باعث ایجاد تارهای جدید مو میشه. در انتخاب شامپوها هم دقت کنید که از مارک هایی استفاده کنید که حاوی بیوتین باشه که برای مو بسیار مفیده.

 آجیل های خوشمزه و جلوگیری از ریزش مو

آجیل های خوشمزه و جلوگیری از ریزش مو

پروتئین موجود در مرغ و تخم مرغ مناسب برای تقویت موها

پروتئین ها یک عنصر بسیار ضروری هستند و در مقادیر زیاد در تخم مرغ و مرغ یافت میشن. از اونجایی که مو از پروتئین تشکیل شده مصرف این دو ماده برای رشد مو بسیار سودمنده و به قوی تر شدن تار موها کمک میکنه. تخم مرغ سرشار از ویتامین های B12 و B7 است که که مراقبت از ریزش و شکستگی موها رو به همراه داره.

برای رشد موهایتان تخم مرغ بخورید

برای رشد موهایتان تخم مرغ بخورید

موهایی درخشان با مصرف ماهی

شما با قرار دادن ماهی به عنوان وعده ی غذایی روزانه میتونین رژیمی سالم و متعادل داشته باشین. ماهی دارای اسیدهای چرب امگا3 و ویتامین B12 است که برای سلامت مو بسیار مفیده و به فرد کمک میکنه تا موهایی درخشان و پوستی سالم داشته باشه. کمبود این مواد در بدن موجب خشکی پوست در ناحیه ی سر میشود و آسیب به موها را در پی دارد. گیاهخواران میتوانند برای تامین اسیدهای چرب امگا3 از دانه های کتان و سویا استفاده کنند.

با مصرف منظم ماهی، موهایی درخشان داشته باشید

با مصرف منظم ماهی، موهایی درخشان داشته باشید

عدس سرشار از آهن

عدس غنی شده با فولات و آهن است و به عملکرد مناسب بدن کمک میکنه. فولات و ویتامین B در ترشح گلبول های قرمز نقش بسزایی دارن و اکسیژن رو به تمام سلول های بدن میرسونن. کمبود این مواد در بدن منجر به کم خونی میشود.

با مصرف عدس آهن مورد نیاز بدنتان را تامین کنید

با مصرف عدس آهن مورد نیاز بدنتان را تامین کنید

استفاده از نخود ها و ترمیم فولیکول مو

نخودها دارای مقدار بسیار زیادی فولات و روی هستند. آهن و فولات با هم به ترمیم فولیکول های مو کمک کرده و در تقویت مو بسیار تاثیرگذارند.

ترمیم موها با استفاده از خواص نخودها

ترمیم موها با استفاده از خواص نخودها

۰۰۰

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر