بدون شک شنیده اید که افراد موفق تکنیک های خاصی برای زود بیدار شدن دارند. با این حال دلیل اصلی موفقیت اون ها تنها زود بیدار شدنشون نیست بلکه نحوه استفاده از این زمان اضافی ست که در اختیار دارند. اگر شما با زود بیدار شدن یک ساعت بیشتر زمان داشته باشید، چیکار می کنید؟ اخبار افراد مشهور رو در تلوزیون دنبال می کنید یا از این زمان برای بهبود جسم، ذهن و زندگی تون استفاده می کنید؟

قطعا اولین کاری که صبح زود باید براش تلاش کنید، تقویت هوش و کشش مغز است. روش مفید برای انجام این کار می تونه تهیه لیست ده گانه باشه. برای اینکه بدونید این کار چطور انجام میشه با ما همراه باشید.

مراحل تهیه لیست ده گانه

در مرحله اول، یک دفترچه یادداشت و قلم تهیه کنید و اون ها رو کنار تختتون بذارید.  وقتی که صبح از خواب بیدار شدید (امیدوارم صبح زود باشه)، قلم و دفتر رو بردارید. گام بعدی نوشتن روز و تاریخ است (تقلب نکنید و برای نوشتن تاریخ از موبایلتون استفاده نکنید). بعد از اون می رسیم به بخش کلیدی: تهیه لیست عنوان ها، حالا این عنوان ها می تونه راجبه هر مسئله ایی باشه ولی عمدتا باید راجبه مسائلی باشه که عمیقا راجبش فکر می کنید.

لیست ده گانه راهی برای افزایش کارایی ذهن

لیست ده گانه راهی برای افزایش کارایی ذهن

به عنوان مثال  شما عنوان های انتخابی تون رو برای لیست امروز تصور کنید:

مثلا 10 چیزی که باید برای داشتنش شکرگزار باشید؛ برای شروع ممکنه گزینه های زیر رو در نظر داشته باشید:

  1. خانوادم
  2. سلامتیم
  3. شغلی که دارم
  4. ….

سه یا چهار مورد اول نسبتا به راحتی به ذهنتون میرسه. اما برای موارد بعدی ذهنتون احتمالا نیاز به کنکاش بیشتری داره و باید به اعماق حفره های ذهنتون سرک بکشید تا بتونید موارد بیشتری یادداشت کنید. این چیزی که می خواید اتفاق بیفته. نوشتن هر روزه لیست ده گانه ایده اییه که باعث می شه ذهنتون شفاف تر، کارآمدتر و خلاق تر بشه و هم راهی عالی برای اینه که صبح زود بیدار بشید.

شما نیاز ندارید یک ساعت کامل رو صرف این کار بکنید. فقط کافیه 3-10 دقیقه در روز رو به این کار اختصاص بدید. پس چطوره بیاید یک هفته این ایده رو امتحان کنید و ببینید چه نتایجی به همراه داره؟ شما ممکنه فکر کنید این کار فقط یه چالش ذهنیه، اما اون یک تمرین و ورزش دهنیه با ارزش روزانه ست.

لیست ده گانه راهی برای افزایش کارایی ذهن

لیست ده گانه راهی برای افزایش کارایی ذهن

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر