لبخند به لب داشتن بدون اینکه اصلا دلیل خاصی هم داشته باشه میتونه نشاط و شادابی خاصی رو به ما بده که باهاش دغدغه ها و مشکالت روزمره کمی کمرنگ بشن و ذهنمون استراحت کنه. حتی دانشمندان به این نتیجه رسیدن که تنها زمانی که مغز قادر به فعالیت و فکر کردن نیست زمانی هست که از ته دل در حال خندیدن هستید و همین موضوع باعث استراحت و طول عمر مغز شما میشه. در این مطلب در مورد خندیدن و لبخند زدن و تاثیرش بر سلامتی صحبت میکنیم.

لبخند

لبخند

پژوهش های جدید امروز با یکی از نظریه های کمتر شناخته شده از چارلز داروین شکل گرفته. داروین ادعا کرده بود که انسانها صرفا با عمل خندیدن میتونن حس بهتری داشته باشن.  تقریبا یک قرن و نیم بعد دانشمندان در دانشگاه وین ثابت کردند که ادعای داروین درست بوده و حتی حقیقتی فراتر از اون هم وجود داره. دانشمندان دریافتند که لبخند زدن نه تنها باعث حس بهتر و بهبود خلق و خوی افراد میشه، بلکه میتونه باعث افزایش طول عمرشون هم بشه.

فواید درمانی لبخند زدن

لبخند زدن باعث افزایش سطح اندورفین و هورمون های دیگه ای میشه که به طور کلی میتونن در احساس خوب داشتن و نشاط شما تاثیر  مستقیم بذارن. باعث طبیعی شدن سطح فشار خون افراد و به طور کلی بهبود بهداشت و سلامت افراد میشه. لبخند زدن میتونه استرس رو تسکین بده و حس فرسودگی و خستگی رو از بدن شما دور میکنه.

خنده کودک

خنده کودک

همچنین باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن میشه. لبخند زدن باعث میشه سیستم ایمنی بدن شما بهتر عمل کنه که این مساله احتمالا به دلیل آرامشی هست که لبخند زدن در بدن ایجاد میکنه. همچنین برخی معتقدند که لبخند زدن باعث جلوگیری از بیماری هایی مثل آنفولانزا میشه.

لبخند زدن باعث کاهش ضربان قلب میشه و این مساله میتونه به سلامت قلب کمک کنه. افرادی که در طول زندگی زیاد لبخند میزنن معمولا کمتر به حملات قلبی دچار میشن.

لبخند زدن مسری است

حتما همه شما هم این مساله رو تجربه کردید که وقتی یکی از افراد در جمع شروع به خندیدن میکنه بقیه هم بی دلیل با او میخندند و این مساله میتونه جادویی بر حس و حال اون جمع باشه و نشاطی طولانی مدت رو به همراه داشته باشه. با تکرار این مساله میتونید مطمئن باشید که اعصاب راحت تر و تن سالمتری خواهید داشت.

با هم بخندیم

با هم بخندیم

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

 • مارال:

  خیلی عالین به علمم افزوده شد من که دخترسرزنده اییم وهمیشه چه تو جمع چه تو خونه خنده وشوخی تو مراممه تو خونمه :heart: :laugh

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   احسنت به شما :heart:

 • sober:

  چ جالب :-) مسری بودنشو نمیدونستم B-)

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   :yes: :heart:

 • دلنیا:

  من خیلی خوش خنده ام همیشه لبخند بر لب دارم
  ممنونم از مطلبتون :D :laugh

 • هادی:

  ممنووووووونم از شما

 • الهه:

  جالب بودتو این زمونه ای ک همه خندینو فراموش کردن :dislike: :dislike:

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   نباید فراموش کرد… با توجه به تمام دغدغه های روزمره، خیلی باید مراقب خوب بودن حالمون باشیم :heart:

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر