لباس عروس حنابندان رنگی و زیبا

مدت خیلی زیادیه که لباس عروس نذاشتم. شاید نزدیک به سه ماه بشه. چند روزی رو که از تنبلی خودم بود، بعد هم محرم و صفر شروع شد و راستش خیلی دلم نمیکشید که مدل های لباس عروس و مجلسی...

معصومه رجایی
معصومه رجایی آپدیت:
لباس عروس حنشابندان رنگی و زیبا

مدت خیلی زیادیه که لباس عروس نذاشتم. شاید نزدیک به سه ماه بشه. چند روزی رو که از تنبلی خودم بود، بعد هم محرم و صفر شروع شد و راستش خیلی دلم نمیکشید که مدل های لباس عروس و مجلسی بذارم. از امروز انشاالله دوباره مدل های لباس عروس و لباس شب و مجلسی رو هم شروع میکنیم. برای شروع براتون یه سری لباس عروس خوشگل و رنگی میذارم که خیلی مناسب شب حنا هست. البته خیلی ها هم علاقه دارن و در جشن اصلیشون لباس عروس رنگی میپوشن. عکس های لباس عروس رنگی زیادن. یک سری رو در این مطلب میذارم و بقیه رو انشاالله در مطالب آینده.

البته از این به بعد عکسها رو با کمی دستکاری در مطالب قرار میدیم. ممکنه کمی از جلوه عکس کم بشه که به بزرگی خودتون ببخشید.

لباس عروس حنابندان زیبا

لباس عروس حنابندان زیبا

لباس عروس حنابندون

لباس عروس حنابندون

لباس عروس شب حنابندان

لباس عروس شب حنابندان

لباس عروس شب حنابندون

لباس عروس شب حنابندون

محرم و صفر هم تموم شد و دوباره کم کم جشن ها شروع میشه. ما ایرانیا از قدیم الایام هفت شبانه روز و در برخی روایات تا چهل شبانه روز جشن و سرور برپا میکردیم. در گذر زمان و بالا رفتن خرج و مخارج و کم شدن حوصله همینطور کم و کم شده تا دیگه رسیده به یک شب و یک روز و یک پاتختی. البته خیلی ها هم تمام مراسمات رو در یک شب میگیرن.

عکس لباس عروس رنگی برای حنابندان

عکس لباس عروس رنگی برای حنابندان

جشن حنابندان یا حنابندون ایرانی

به هر حال حنابندان یا همون حنابندون از مراسمات قدیمی ماست و معمولا در خونه پدر عروس برگزار میشه و مثل اینکه جشنیه که برای عروس در آخرین شب اقامتش در خانه پدری گرفته میشده. البته هنوز هم رسم بر اینه. البته با برگذاری جشن توی تالار ها، دیگه نمیشه گفت در خونه پدری عروس برگزار میشه. در هر صورت حنا به عنوان نمادی از شادی استفاده میشده و همه خانوما دستشون رو در اون جشن حنا میذارن. یه روایتی هم هست که دختر خانومای مجرد تا پاک شدن حنا از دستشون بختشون وا میشه. :whistle:

لباس عروس حنا بندان

لباس عروس حنا بندان

لباس عروس حنابندان

لباسی که عروس خانوم در مراسم حنابندان میپوشه، اینطوری که ما دیدیم و شنیدیم، لباسی غیر از لباس عروس اصلیشه و البته رنگیه. مخصوصا از رنگهای ترکیبی زیاد استفاده میشه و همچنین رنگهایی که به سبز حنایی نزدیکتره بیشتر استفاده میشه.

عکس لباس عروس حنابندان

عکس لباس عروس حنابندان

عکس لباس عروس حنابندان

عکس لباس عروس حنابندان

لباس عروس رنگی در جشن عروسی

این عکس ها یک لباس عروس کامل هستن و با پف و جزییات یک لباس عروس. فقط رنگهای مختلفی توشون به کار رفته که بیشتر مناسب شب حنا هستن. البته همونطور هم که گفتم خیلی ها علاقه دارن در جشن اصلیشون لباس عروس رنگی بپوشن که به نوبه خودش زیبا هم هست.

عکس لباس عروس شب حنابندان

عکس لباس عروس شب حنابندان

لباس عروس زیبا برای حنابندان

لباس عروس زیبا برای حنابندان

لباس عروس حنابندون زیبا

لباس عروس حنابندون زیبا

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *