پرسش های متعددی از ما شده بود و خواسته بودین رژیم های غذایی برای کاهش وزن و لاغری اون هم با حذف یک وعده غذایی معرفی کنیم! اینکه بگیم کدوم وعده رو میشه حذف کرد تا به برنامه کاهش وزن کمک بیشتری بکنه!

بنده باید به همه این دوستان عرض کنم که ما اصلا با این نوع رژیم ها موافق نیستیم و دلایل قوی هم برای این موضوع داریم.

غذای کم یعنی سعی کن چربی ذخیره کنی

اول از همه اینکه اگر بدن شما تغذیه مناسب نداشته باشه و احساس کاهش منابع رو داشته باشه سعی میکنه از هر فرصتی برای ذخیره چربی استفاده بکنه. متابولیسم بدن نیز سعی میکند سوخت و ساز بدن رو کند تر کنه و انرژی کمتری مصرف کنه که اصطلاحا به این وضعیت “starvation mode” گفته میشه.

لاغری سریع

لاغری سریع

با این وضعیت شما در هفته دوم رژیمتون به بدن پیام دادین که دیگه از غذا خبری نیست! و بدنتون هم به جای اینکه با سوزوندن چربی ها سوخت و ساز بیشتری داشته باشه سعی میکنه کم مصرف تر عمل کنه.

در این وضعیت ممکنه که شما کمی وزن کم کنید ولی هر زمانی در آینده رژیم رو کنار بگذارید و شروع کنید به مصرف بیشتر باید منتظر باشید تا وزن کم شده شما دوباره برگرده و همه زحماتتون بی ثمر باقی بمونه. لاغری و تناسب اندام هیچی به هیچی.

وعده های بیشتر، سبک تر و سالم تر برای لاغری

اگر به دنبال سوزاندن چربی ها هستید و میخواین سوخت و ساز بدنتون رو افزایش بدین پیشنهاد ما این هست که وعده های خودتون یعنی سه وعده اصلی و دو میان وعده در روز رو برای خودتون حفظ کنید و به بهونه کاهش وزن اونها رو حذف نکنید.

وعده سبک

وعده سبک

حتی میتونیم توصیه کنیم که پنج تا شش وعده بسیار سبک و سرشار از پروتئین رو داشته باشین. وعده های کوچک تر راحت تر هضم میشن و بهتر مورد استفاده بدن قرار میگیرن. یک وعده سبک که از میوه، سبزیجات و گوشت کم چرب تهیه شده باشه سوخت و ساز بدن رو در سطح بالا نگه میداره.

امیدوارم تونسته باشم براتون توضیح بدم که حذف یک وعده غذایی به صورت کامل نه تنها به لاغری و کاهش وزن کمک نمیکنه بلکه میتونه عکس هدف شما باعث افزایش وزن هم بشود.

سلامت و تندرست باشید.