چاقی یگی دیگه از مشکلاتیه که بین همه افراد وجود داره. برای اینکه لاغر بشین باید هم صبور باشین و هم خیلی کارها رو انجام بدین. یکی از راههای خانگی و راحت که میتونین در منزل به کاهش وزن برسین استفاده از داروهای گیاهی هست. این داروها طبیعی هستن و میتونین از آنها برای پایین آوردن وزنتون استفاده کنید. گیاهان زیادی وجود دارن که میتونن در کاهش وزن بهتون کمک موثری کنن.

چای پونه برای لاغری

یکیاز گیاهان معجزه آسا برای لاغری چای پونه است. این چای به هضم و جذب مواد مغذی در بدن کمک میکنه. دمنوش پونه سرعت سوخت و ساز بدنتون را افزایش میده به طوری که میتونه چربی بدن رو نابود کنه. برای اینکه با مصرف این چای به کاهش وزن برسین باید زمان خاصی این چای رو بنوشین، چون اگه غیر آن زمان انجام بگیره ممکنه باعث اضافه وزن هم بشه. سعی کنید این چای را یک ساعت بعد از خوردن غذا میل نمایید تا بتونه چربی هایی را که هنوز جذب بدن نشده اند، از بین ببره.

دمنوش دارچین یک داروی گیاهی برای لاغری

قند خون تاثیر مستقیمی روی وزن بدنتون داره، چون بر گرسنگی و تغذیه روازنه شما تاثیر می گذاره. اگر قند خون بدن شما متعادل باشه، اشتهاتون به غذا کم میشه و بدن دیگه چربی ذخیره نمیکنه. مطالعات نشون داده که دارچین می تونه به کنترل سطح قند خون کمک فراوونی بکنه.

چای دارچین

چای دارچین

برگ گزنه

گزنه یک گیاه معمولی در نگاه اوله اما بسیار پرخاصیته و اکثر مردم میدونن که چقدر این گیاه مفیده. گزنه گیاهی دارویی است که در گذشته برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار میگرفته. خوبه که بدونین گزنه حاوی مواد معدنی فراوان، پتاسیم، آهن، گوگرد و بسیاری از ویتامینهاست. این گیاه علاوه بر خاصیت ضد درد، موثر در آرتروزهست. برای درمان چاغی و از بین بردن چربی ها هم بسیار مفیده. تاثیر آن روی لاغری افراد به این صورت است که به دلیل وجود دیودرتیک (Diuretic) خفیف (ماده ایست که با تاثیر روی کلیه ها مقدار و شدت ادرار را افزایش میده) باعث دفع سموم و به همراه آن مواد مضر از بدن و تصفیه خون میشه. از نظر متخصصان طب سنتی این گیاه توانایی بر هم زدن روند معمول کار کلیه ها و افزایش دفعیات بدن را داره که میتونه درمانی برای افراد دیابتی و چاق باشه. پرز های ریزی که روی گزنه به چشم میخوره میتونه روی اشتها تاثیر بگذاره و آن را کاهش بده.

برگ گزنه

برگ گزنه

جنسینگ

جنسینگ یکی از گیاهان موثر بر کاهش وزنه که دارای ریشه گوشتیه و در انواع مختلفی وجود داره. این گیاه دارای فواید زیادیه که میشه به کاهش خستگی و افزایش انرژی و آرامش روانی اشاره کرد. جنسینگ میتونه به از دست دادن وزن بدن کمک کنه. این گیاه علاوه بر تقویت انرژی به کنترل قند خون کمک کرده و همچنین سطح انرژی و اشتها را تحت تاثیر قرار میده و آنها را در حد پایین نگه میداره.

جینسینگ

جنسینگ

دمنوش گل رز

جوشونده ی گل رز کلیه ها را تشویق می کند تا سدیم (نمک) بیشتری را از طریق ادرار خود دفع کنید. از دست دادن نمک زیاد به نوبه خود باعث میشه آب را در خون شما کاهش بده و مقدار آن در سیستم گردش خون شما پایین بیاد. این جوشونده به طور مستقیم باعث کاهش وزن نمیشه بلکه تشویقتون می کنه که بیشتر آب بخورین و به این طریق سیستم بدنتون را تمیز کنید. شاید باور نداشته باشین اما این موضوع میتونه بعد از مدتی روی لاغر شدن بدن تاثیر گذار باشه.

گل رز

گل رز

مریم گلی

ما در یک دنیای پر سر و صدا زندگی می کنیم و اکثر ما در طول روز موضوعات و مسائلی برامون پیش میاد که میتونه باعث ناراحتی و پریشونیمون بشه. بدن ما برای مقابله با استرس مداوم ساخته نشده و میتونه اثرات مضر بسیاری روی بخشهای بدنمون بگذاره که یکی از آنها چاق شدن بدنه. هنگامی که بدن تحت استرس قرار بگیره، کورتیزول (یک هورمون استروئید است) آزاد میکنه. کورتیزول می تونه سطح قند خون را بالا ببره و در پی آن اشتهای فرد بالا رفته و باعث تبدیل انرژی بدن به چربی میشه. برای تسکین فشار های عصبی و کاهش استرس چه راهی بهتر از استفاده از مریم گلی. این گیاه متخصص کم کردن استرس در بدنه و باعث آرامش و پایین اومدن فشار های عصبی میشه که به طبع آن اشتهای کاذب هم پایین میاد و چربی بیهوده در بدن جمع نمیشه.

مریم گلی

مریم گلی

مارچوبه

مارچوبه یک گیاه داروییه که برای لاغری و کاهش وزن استفاده میشه. مارچوبه مثل سیب دارای فیبر زیادیه که به کاهش اشتها کمک میکنه. همچنین دارای ویتامینهای مفید برای بدنه که در تنظیم قند خون دارای اهمیت بالاییه. اگر با مشکلی مثل نفخ معده مواجه هستین مارچوبه میتونه بهتون کمک کنه. میتونین مارچوبه را در کنار غذاهای مورد علاقه خود مصرف کنید و یا از آن در تهیه ی غذا های مختلف بهره ببرین.

مارچوبه

مارچوبه

3.9/5 - (9 امتیاز)