یه مدت پیش بود که در مورد اوریگامی یا همون هنر کاغذ و تا صحبت کردیم و اینکه چقدر برای تقویت ذهن مفیده و در عین حال کار بسیار جذابی هم هست. مخصوصا اینکه میتونه بازی خیلی خوبی برای بچه ها باشه که نه تنها خطری نداره، بلکه ذهنشون رو در حین تا ها درگیر میکنه خیلی برای تقویت ذهنشون مفیده. در اون مطلب آموزش ساخت قایق رو به روش اوریگامی رو هم قرار دادیم. در این مطلب طبق قولی که داده بودم آموزش ساخت قورباغه کاغذی رو به روش اوریگامی قرار میدم که ان شاالله مورد استفادتون هم قرار بگیره.

لوازم مورد نیاز برای ساخت قورباغه کاغذی

همونطور که قبلا هم گفتم هنر اوریگامی هنر کاغذ و تا هست و هنریه که تنها باید با تا زدن یک تکه کاغذ یک شکل و مفهوم بدست بیارید. برای این قورباغه به یک کاغذ مربعی احتیاج داریم. اگه مربع بزرگ باشه قورباغتون شکل جالبی نمیگیره و توصیه میکنم از مربعی با ضلع حدود 10-15 سانت استفاده کنید.

آموزش قورباغه کاغذی اریگامی

برای ساخت این قورباغه باید کاغذتون مربع باشه. اگه مستطیل بود ابتدا باید گوشه های کاغذ رو به ضلع مقابل بچسبونید تا مربعی بدست بیاد. بعد هم مربع رو برش بزنید. مثل شکل 3 و 4 کاغذ رو تا کنید و بعد از دو طرف به داخل تا کنید که ار دو طرف شکل مثلث بدست بیاد.

مراحل ساخت قورباغه کاغذی

مراحل ساخت قورباغه کاغذی

از قاعده مثلث به سمت راس مثلث از هر دو طرف تا بزنید (شکل 5 و 6). مجددا روی تای قبلی یک تای دیگه بزنید (شکل 7 و 8).

آموزش قورباغه اوریگامی

آموزش قورباغه اوریگامی

مثل شکل 9 از دو طرف هم هر کدوم از مثلث ها رو به بیرون تا کنید. حالا کل کار رو به پشت برگردونید به طوری که دو مثلث بیرون زده بالای کار باشه (شکل 10). دو گوشه کناری مثلث بزرگ رو به سمت داخل تا کنید(شکل11). بعد هم از داخل یک تای دیگه به بیرون بزنید(شکل 12).

ساخت قورباغه اوریگامی

ساخت قورباغه اوریگامی

بیشتر کار رو پیش رفتید. در این قسمت دو تا برای پشت قورباغه میزنیم. یک تا به بیرون و تای دیگه به داخل.

تای نهایی

تای نهایی

شکل نهایی قورباغه همین میشه. انتهای پاهاش رو هم به داخل تا کنید.

قورباغه کاغذی

قورباغه کاغذی

اینطوری با فشار دادن پشتش، قورباغه میپره و اگه پاهاش رو مثل اولین عکس این مطلب (قورباغه زرد) به داخل تا کنید با فشار دادن پشتش قورباغتون پشتک میزنه.

پریدن قورباغه کاغذی

پریدن قورباغه کاغذی

قورباغه کاغذی

قورباغه کاغذی