قبل از خرید مبلمان به این نکات توجه کنید

خرید مبل گام مهمی از تزئین و دکوراسیون منزل شما محسوب میشه. مبل ها در نقطه ی مرکزی نشیمن شما قرار میگیرن و به همین دلیل باید قبل از خرید برخی از نکات مهم رو در رابطه با اونها مدنظر...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
اندازه ی مبل و فضا باید حتما باهم هماهنگ باشن

خرید مبل گام مهمی از تزئین و دکوراسیون منزل شما محسوب میشه. مبل ها در نقطه ی مرکزی نشیمن شما قرار میگیرن و به همین دلیل باید قبل از خرید برخی از نکات مهم رو در رابطه با اونها مدنظر قرار داده و رعایت کنید. به دلایل متعددی برای همه ی افراد مقدور نیست که بتونن هر سال یا هر چند سال مبلمانشون رو تعویض کنن بنابراین باید دقت لازم رو در هنگام خرید داشته باشن. 4 نکته ی مهم رو که باید حتما قبل از خرید مبل برای خونتون بهش توجه کنید براتون توضیح میدم.

چه رنگی برای خرید مبلمان جدید بهتر است؟

رنگ مبل یکی از مهمترین آیتم ها در مقوله ی خرید اون محسوب میشه که باید با دکوراسیون بقیه ی قسمت های خونه هماهنگی و هارمونی داشته باشه. اگه مطمئن نیستین که مبلمانی که قصد خریدش رو دارین چندسال نگهداری میکنین یا ممکنه برای همیشه بخواین اونو داشته باشین بهتره یکی از رنگ های خنثی رو برای اون انتخاب کنید تا در فضاها و دکوراسیون های مختلف قابلیت هماهنگی داشته باشه. در چنین مواردی باید از رنگ مورد علاقتون چشم پوشی کنید.

ترکیب رنگ ها در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن در خرید مبل بسیار تاثیرگذارند

ترکیب رنگ ها در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن در خرید مبل بسیار تاثیرگذارند

به اندازه ی مبلمان در هنگام خرید دقت کنید

رنگ مبل بسیار مهمه اما همه چیز نیست. داشتن یه مبل در رنگ دلخواه اما کوچیک تر یا بزرگتر از فضاتون اصلا به دردتون نمیخوره و برای خونتون مناسب نیست. قرار نیست وقتی یه دست مبلمان خریداری میکنین مجبور بشین به علت بزرگ بودن بخشی از اون رو به اتاق خواب یا انباری انتقال بدین یا مبلمانتون اونقدری کوچیک باشه که نیاز به خرید اضافه داشته باشین. بنابراین حتما در این مورد واقع بین باشین و به اندازه و مساحت فضای موجود توجه کنید.

اندازه ی مبل و فضا باید حتما باهم هماهنگ باشن

اندازه ی مبل و فضا باید حتما باهم هماهنگ باشن

شکل مبلمان را براساس دکوراسیون و فضای موجود انتخاب کنید

شکل مبل به راحتی میتونه تفاوت بین یک مبل مدرن یا یک مبل سنتی رو ایجاد کنه، بنابراین باید حتما روی شکل مبل انتخابیتون تمرکز کنید. سعی کنید تصور کنید که مبل یا صندلی جدید در اتاقتون چه تصویری رو ایجاد میکنه و آیا با دکور شما مطابقت داره یا نه. برای دیوارهای منحنی شکل خرید مبلمان ال کاملا اشتباهه و باعث از بین رفتن فضای مفیدتون میشه.

با توجه به فرم فضا و دیوارها مبل مناسب را انتخاب کنید

با توجه به فرم فضا و دیوارها مبل مناسب را انتخاب کنید

راحتی و دوام از فاکتورهای مهم در خرید مبلمان

موادی که در مبلمان استفاده میشه نظیر چوب، فوم و جنس پارچه ها در دوام و آسایش اون مبل تاثیرگذارن. برخی از پارچه ها نظیر ابریشم و مخمل باعث میشن تا مبل راحتی ظرافت و شکل ظاهری زیباتری داشته باشه. فراموش نکنید که زیبایی تنها چیزی نیست که شما باید در یک مبل در نظر بگیرین. علاوه بر زیبایی راحتی اون رو هم بسنجین. اطمینان حاصل کنید که تعادل خوبی بین این دو جنبه وجود داشته باشه و یکی رو فدای دیگری نکنید.

آسایش و زیبایی دو فاکتور مکمل هم در هنگام خرید مبلمان

آسایش و زیبایی دو فاکتور مکمل هم در هنگام خرید مبلمان

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare