خیلی خوبه به بهانه های مختلف سبزیجات رو تو برنامه غذایی روزانه مون داشته باشیم. تزیین سالاد ها و سبزیجات میتونه اعضای خونواده رو به خوردن این دست غذاها بیشتر ترغیب کنه. در این مطلب آموزش یک فینگر فود ساده و زیبا رو قرار میدم که از این دست تزیینات برای سبزیجات به حساب میاد. همچنین این رول خیار و سبزیجات میتونه گزینه خیلی مناسبی برای پیش غذا در مهمونی ها باشه. البته اگه اهل سرو پیش غذا باشید.

برای دیدن آموزش پیش غذای رول خیار روی لینکش کلیک کنید.

مواد لازم برای تهیه فینگرفود رول کدو

  • خیار کمی درشت و بدون انحنا و یا کدو سبز
  • پنیر خامه ای
  • هویج
  • جعفری
  • تربچه
  • یا هر سبزیجات دیگه ای که دوست دارید(کدو سبز٬بروکلی٬کلم برگ٬ مارچوبه…)

طرز تهیه رول کدو و سبزیجات

ابتدا سبزیجاتمون رو به تکه های نازک خلال میکنیم. خیار ها رو (میتونید به جای خیار از کدو سبز برای رول کردن استفاده کنید.) هم بعد از شستشو با کمک پوست کن ورقه های عمودی میزنیم تا مثل شکل زیر ورقه های خیلی نازک داشته باشیمو این کار رو با پوست کن خیلی ساده میتونید انجام بدید. البته با چاقو هم ممکنه بشه ولی کمی سخت هست و شاید انقدر مرتب و یک دست نباشه.

ورقه های خیار

ورقه های خیار

برای اینکه خیار ها کمی نرم بشه و براحتی رول بشه میتونید اونها رو برای حدود یک ساعت توی آب و نمک قرار بدید. خواهید دید که خیار ها نرم تر شدن و راحت تر فرم میگیرن.

سبزیجات رو ابتدای ورقه بچینید

سبزیجات رو ابتدای ورقه بچینید

یک قاشق از پنیر خامه ای رو ابتدای ورقه ی خیار بمالید و خلال سبزیجات رو مرتب روی اون قرار بدید و به آرومی شروع به رول کردن کنید.

رول خیار

رول خیار

به همین سادگی فینگر فود شما حاضره.

فینگرفود

فینگرفود

۷

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر