یکی از مزایای اصلی داشتن دوست، احساس امنیته. زمانی که اتفاقی برای ما بیفته داشتن یک دوست درجه یک میتونه کمک کنه تا احساسات و افکارمونو باهاش درمیون بگذاریم و روبرو شدن با اون اتفاق برامون آسون­تر بشه. دوست خوب کسیه که میتونین در مورد عمیق ترین افکار، ترسها یا اسرارتون باهاش صحبت کنین و مطمئن باشین که بهترین راهو بهتون نشون میده. ما در مطلب زیر به چند مزیت داشتن دوست خوب اشاره میکنیم تا شما با خوندنش دوستتون رو انتخاب کنین.

1. دوست خوب هم تکیه گاه هم محرم اسرار

در بیشتر مواقع زمانهایی که برامون یه مشکلی پیش میاد، ما ترجیح میدیم که درکنار دوستمون باشیم تا ازمون حمایت عاطفی کنن. در حقیقت دوست خوب می تونه بهمون کمک کنه تا با مشکلات زندگی مقابله کنیم. دوست خوب میتونه یه تکیه گاه خوب برای زمانی که دچار ناراحتی هستیم، باشه. چون زمانی که دوستمون کنارمونه یه آرامش خاصی میگیریم و پیش خودمون میگیم که مهم نیست چه اتفاقی پیش میاد، دوستم همیشه کنارم هست.

دوست خوب هم تکیه گاه هم محرم اسرار

دوست خوب هم تکیه گاه هم محرم اسرار

2. روابط اجتماعی بیشتری داشته باشید

یه دوست میتونه شما رو به افراد جدید معرفی کنه. وقتی که دوستی دارین که عاشق ارتباط و رفت و آمدهای زیاد باشه میتونه برای شما فرصتی باشه تا دوستای جدیدی پیدا کنین. این کارشون باعث میشه که شما دایره اجتماعیتون رو گسترش بدین.

روابط اجتماعیتونو تا میتونین بیشتر کنین

روابط اجتماعیتونو تا میتونین بیشتر کنین

3. دنبال هر بهونه ای برای یه لحظه شاد باشید

دوست خوب همیشه دنبال خندوندن شماست حتی زمانهایی که شما عصبانی هستین، سعی میکنن خاطرات خنده دارتونو به یادتون بیارن یا جک و لیطفه بگن تا خالتون عوض بشه. این کارشون باعث میشه شما تو لحظات سخت و دشوار هم آروم و خونسرد باشین.

دنبال هر بهونه ای برای یه لحظه شادی

دنبال هر بهونه ای برای یه لحظه شادی

4. دوست خوب یه سنگ صبور و مشاور عالی

دوست خوب تو موارد مختلف که تو زندگی ازش رنج میبرین میتونه مثل یه مشاور همراهتون باشه و کمکتون کنه. ممکنه مسئله شخصی باشه و نتونین پیش هر کسی بازگوش کنین اما دوست خوب و صمیمی بهترین گزینه تو این دورانه. مثلا با شوهرتون یکم مشکل دارین نمیخواین کسی بدونه یه دوست خوب میتونه راهکارهایی رو به شما بگه و راهنماییتون کنه که شاید از هر مشاوری بهتر باشه.

یه سنگ صبور و مشاور خوب

یه سنگ صبور و مشاور خوب

5. وقتی کنارش هستین اعتماد به نفستون بالا میره

اگه دوستتون یه دوست واقعی باشه، به شما کمک میکنه تا اعتماد به نفستون رو افزایش بدین. وقتی که اعتماد به نفس بالایی داشته باشین احساس میکنین که آدم  قدرتمند و مهمی هستین. اونها همچنین میتونن ضعفهاتونو بهتون بگن و تو بهترشدنتون کمک کنن. مثلا تو انجام دادن یه کار جدید کنارتون می ایستن و تشویقتون میکنن و بهتون انرژی میدن تا اون کارو به درستی انجام بدین.

با بودنش کنارتون اعتماد به نفستون بالا میره

با بودنش کنارتون اعتماد به نفستون بالا میره

6. یه انگیزه خوب برای ترک عادتهای بد

با کمک دوستاتون عادت های بد و قدیمیتون رو از بین ببرین. مثلا عادت به پرخوری دارین، اونا میتونن به شما انگیزه بدن و شما رو از خوردن مواد غذایی پرکالری دور کنن. همراه همدیگه به باشگاه ورزشی برین و هر روز برای ساعتهایی رو اونجا ورزش کنین و یا به استخر برین و شنا کنین.

یه انگیزه خوب برای ترک عادتهای بد

یه انگیزه خوب برای ترک عادتهای بد