فوت های آرایش حرفه ای

یکی از مشخصه های خانم ها آرایش کردن است. اگر در این زمینه خیلی هم حرفه ای نیستید، و یا در این زمینه تازه کار هستید اصلا نگران نباشید. امروز می خواهم فوت و فن ریز به ریز آرایش کردن...

Avatar
خاتون آپدیت:
فوت و فن آرایش کردن بصورت حرفه ای

فوت و فن آرایش کردن بصورت حرفه ای

یکی از مشخصه های خانم ها آرایش کردن است. اگر در این زمینه خیلی هم حرفه ای نیستید، و یا در این زمینه تازه کار هستید اصلا نگران نباشید. امروز می خواهم فوت و فن ریز به ریز آرایش کردن را بگویم که برای مجالس تان مفید خواهد بود. با آرایش کردن مناسب می توانید معایب احتمالی را بپوشانید و نقاط قوت را (البته نه بصورت افراطی) برجسته تر کنید. اگر دوست دارید می توانید آرایش را از پایه با ما شروع کنید!

آماده سازی ابتدایی

فوت و فن  آرایش کردن

فوت و فن آرایش کردن

پیش از هر چیز با توجه به رنگ پوست تان باید رنگ مواد پایه را انتخاب کنید. اگر پوست تان سبزه یا برنزه باشد، با رنگ پایه ی تیره شروع کنید. اگر نوع پوست تان چرب باشد، کرم پودر و پنکیک خشک استفاده کنید و  برعکس، اگر پوست خشک دارید از زیر سازی چرب استفاده کنید. اگر پنکیک می خواهید بزنید حتما از پَد مناسب استفاده کنید پیش از آن کرم پودر همرنگ پوست بزنید.

کرم پودر مناسب

کرم پودر مناسب

یک نکته ی کلیدی! اگر از کرم پودر با تُن رنگ 3 یا 4 استفاده کنید به پوست تان روشنی می بخشد و برای آرایش مناسب تر است. برای پنکیک هم، بجای کشیدن اسفنج پَد روی صورت، بهتر است با ضربه های کوچک و دایره ای روی پوست بزنید. خوب است کرم پودر روی پیشانی و بینی یک تُن روشن تر باشد چون این تُنالیته رنگ روی صورت چهره را از دو بعدی بودن خارج می کند. در آخر با پودر شفاف و بی رنگ می توانید کرم پودر را ثابت کنید.

استفاده از رژ لب

رژ زدن و آرایش حرفه ای

رژ زدن و آرایش حرفه ای

غیر از راهکارهایی که برای رژ زدن حرفه ای پیش از این گفتیم، امروز ترفندی آموزش می دهم که رژ مورد نظرتان را بتوانید مدت طولانی تری نگاه دارید. خاطرتان باشد گفتم از هر رژی که استفاده می کنید، حتما از قلم رژ برای زدن آن استفاده کنید. از وسط لب بالا شروع به رژ زدن کنید و بعد از کشیدن لبه های لب، داخل لب را پر کنید. برای مهمانی ها می توانید پیش از رژ زدن به لب ها کمی کرم پودر بزنید، که باعث می شود رژ طولانی تر بماند. و یا می توانید بعد از یک لایه رژ زدن، از پودر ثابت کننده بزنید و دوباره روی آن از همان رژ تان بزنید. خواهید دید که تمام روز رژتان باقی خواهد بود.

خط چشم

خط چشم

خط چشم

مداد چشم یا خط چشم با رسم خط به خط پر می شود و بدون آسیب رساندن به باقی آرایش تان به راحتی آرایش تان را تکمیل می کند. برای خط چشم باید رنگ مناسب برای خط چشم را انتخاب کنید (البته من همیشه مشکی را ترجیح می دهم) فوت این مرحله اشاره ی قلم است که اهمیت دارد. با خط ظریفی از میانه ی چشم به داخل چشمه ی چشم وصل کنید و دنباله آن را بکشید و پر کنید. فقط در نظر داشته باشید دنباله ی خط چشم همیشه ضخیم تر از ابتدای آن است. دقیقا به همین روش چشم مقابل را رسم کنید و بعد اگر خواستید روی دنباله ی خط بیشتر کار کنید تا متقارن هم شوند. اگر خط را به سمت پایین بکشید، ممکن است قیافه تان را گیج نشان دهد. مراقب هم باشید خط را زیادی هم به سمت بالا نکشید، چراکه تاثیر منفی در کلیت تیپ صورت تان می گذارد.

استفاده از ریمل

ریمل زدن

ریمل زدن

بخصوص در مهمانی ها یا تعطیلات می توانید از ریمل های رنگی استفاده کنید. البته اگر چشم تان رنگی است نیز می توانید با استفاده از ریمل هم رنگ چشم تان در زندگی روزمره تان تیپ جدیدی در صورت تان ایجاد کنید. در واقع استفاده از ریمل برای پر و فر نشان دادن مژه ها و ابروها است. حتی بدون آرایش و زیرسای هم می توانید ریمل بزنید و رنگ و حجم مژه ها را پرتر نشان دهید. ابتدا باید به دلخواه ریمل حجم دهنده یا ریملی که برای بلندتر نشان دادن مژه ها خوب است تهیه کنید. برای خرید ریمل پیشنهاد میکنم به تجربه ی دوستان تان اعتماد کنید! وقتی ریمل می زنید و نوع ریمل تان طوری است که مژه ها را به هم وصل می کند، پیش از خشک شدن ریمل با یک خلال دندان می توانید مژه ها را از هم جدا کنید و مژه هایی زیبا داشته باشید.