ورزش شنا به سطح آمادگی جسمانی کمک فراوانی می کند. اگر می خواهید تناسب اندام خود را حفظ کنید و سالم باشید، باید برای رسیدن به این هدف کارهایی را انجام دهید. عادات غذایی مناسب یکی از آنهاست و دیگری ورزش کردن است. تناسب اندام به بهبود وضعیت سلامتی کمک می کند. زمانی که صحبت از سلامت کلی می شود منظور این است که ورزش کنید تا استرس به شما وارد نشود و مهم تر از همه باید به آن ورزش علاقه داشته باشید تا بتوانید سلامت روان و قدرت بدنی خود را بهبود بخشید. ورزش شنا دارای فواید بی شماریست. به اندام افرادی که در المپیک شنا شرکت می کنند نگاه کنید، آیا آنها خوب به نظر نمی رسند؟ این تنها یکی از مزیتهای شنا کردن است. الان زمان آن رسیده است که به فواید این ورزش بی نظیر پی ببرید و آن را وارد برنامه ی ورزشی خود نمایید.

ورزش شنا کالری اضافی را می سوزاند

طبق گفته محققان ورزش شنا بیشتر از تمرینات ورزشی دیگر کالری در بدن را می سوزاند. مطالعات نشان داده است که یک ساعت شنا کردن حدود 500 کالری را می سوزاند. شنا کردن در یک دوره ی زمانی طولانی مدت میتواند بیشتر از دویدن موثر باشد. این به این معناست که اگر به جای راه رفتن شنا کنید می توانید کالری بیشتری بسوزانید. شنا یک ورزش منحصر به فرد است که تقریبا تمام قسمت های بدن شما را درگیر می کند.

کالری اضافی را می سوزاند

کالری اضافی را می سوزاند

کاهش خطر حمله قلبی با شنا کردن

یک حمله قلبی می تواند برای چند دقیقه تمام زندگی شما را از بین ببرد. بنابراین بسیار مهم است که از عادت هایی که حمله قلبی را افزایش میدهد اجتناب کنید. تغذیه مناسب، استراحت کافی و ورزش منظم به کاهش خطر حمله قلبی کمک می کند. شنا کردن می تواند به تنظیم و افزایش جریان خون که لازمه ی داشتن قلبی سالم است کمک فراوانی کند.

کاهش خطر حمله قلبی با شنا کردن

کاهش خطر حمله قلبی با شنا کردن

بخش میانی بدن را تقویت می کند

میتوانید پاهای خود را در زیر آب به قسمت بالای بدن خود نزدیک کنید و ماهیچه های میانی بدن خود را تقویت کنید. اگر قصد دارید انعطاف پذیری خود را افزایش دهید، شنا یک تمرین ایده آل است زیرا تمام ماهیچه های بدن را به فعالیت وادار می کند.

بخش میانی بدن را تقویت می کند

بخش میانی بدن را تقویت می کند

وضعیت بدن را بهبود می بخشد

ورزش شنا با تقویت کردن مفاصل و ستون فقرات حالت بدن را بهبود می بخشد. اگر شما با مشکلاتی در قسمت پشت ستون فقراتتان روبرو هستید و یا عادت به غوز کردن در هنگام راه رفتن دارید، شنا میتواند بهترین انتخاب برای از بین بردن این مشکلات در شما باشد. چه کسی میداند شاید روند رو به رشد خود را ادامه دادید و در این رشته به جایگاه بالایی هم دست یافتید.

اعتماد به نفس را افزایش می دهد

فعالیت های ورزشی و تفریحی متعددی وجود دارد که اعتماد به نفس را افزایش می دهد و شنا کردن نیز یکی از این فعالیت هاست. این نقش حمایتی به افراد کمک می کند تا آنچه که هستند و دارند را دوست داشته باشند. همچنین شنا کردن به طور مداوم برخی از افراد را قادر می سازد که متوجه شوند تا چه اندازه ای در آن فعالیت متبحر هستند. بنابراین با شنا کردن اعتماد به نفس خود را به سطح بسیار بالایی خواهید رساند.

اعتماد به نفس را افزایش می دهد

اعتماد به نفس را افزایش می دهد

سلامت روانی را بهبود میبخشد

استرس، اضطراب یا افسردگی جز سلامت روان هستند که هر فرد باید به آن توجه ویژه ای داشته باشد. اما کمی صبور باشید، آیا می دانستید که ورزش شنا سلامت روانی را بهبود می بخشد؟ بله درست است، همانطور که صحبت کردن با یک فرد میتواند باعث برداشته شدن بار مسئولیت از روی شانه ها شود، شنا کردن نیز باعث برقراری ارتباط با محیط اطراف خواهد شد. این نوع ورزش باعث بهبود خلق و خو میشود که در نهایت استرس را کاهش می دهد.

سلامت روانی را بهبود می بخشد

سلامت روانی را بهبود می بخشد

ورزش شنا روابط اجتماعی را فراهم می کند

اگر در زندگیتان با افراد و شخصیت های بزرگی روبرو شوید چه حسی خواهید داشت؟ ورزش شنا یک راه برای ملاقات با افراد جدید است. این ورزش باعث ملاقات با افراد جدید میشود و سبب گسترش دایره ی دوستی ها خواهد شد، موضوعی که در بسیاری ورزش های دیگر نیز رخ می دهد.

روابط اجتماعی را فراهم می کند

روابط اجتماعی را فراهم می کند

بنابراین منتظر چه هستید؟ به ورزش شنا بپردازید و با دوستان خوب ارتباط برقرار کنید و کالری های اضافی در بدن را بسوزانید و لذت ببرید و از آنچه هستید لذت ببرید.

به این مطلب امتیاز بده