فواید نگهداری از گل ها و گیاهان

تا حالا شده با خودتون فکر کنید که گل ها و گیاهان علاوه بر زیبایی های خاصشون چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ محیطی، چه تاثیرات مثبت دیگه ای میتونن داشته باشن؟ اصلا به گل و گیاه و...

حنا باقریه
حنا باقریه آپدیت:
تاثیر محیطی گیاهان آپارتمانی به لحاظ زیبایی

تا حالا شده با خودتون فکر کنید که گل ها و گیاهان علاوه بر زیبایی های خاصشون چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ محیطی، چه تاثیرات مثبت دیگه ای میتونن داشته باشن؟ اصلا به گل و گیاه و یا مراقبت و نگهداری از اونها فکر کردید؟ یا اصلا علاقه ای به داشتن اونها دارید؟ بهتون قول میدم اگه با من همراه باشید و مزایای نگهداری از این زیبایی های سبز رو بدونید شما هم تصمیم به خرید و نگهداری ازگل ها میکنید.

گل و گیاهان آپارتمانی

گل و گیاهان آپارتمانی

فواید نگهداری از گل و گیاهان در منازل و محیط کار

1. تبدیل دی اکسید کربن محیط به اکسیژن

بدون شک به خاطر دارید که در دوران تحصیلی به این موضوع اشاره میشد که گیاهان دی اکسید کربن محیط رو میگیرن و اکسیژن خالص رو به محیط هدیه میدن باید این ر وهم اضافه کنم که همچنین گیاهان آلاینده های مضر رو هم از بین میبرن و هوای محیط رو به خوبی تصفیه میکنن. شاید باورتون نشه اما با نگهداری از گیاهان هوا بسیار تمیز میشه و همینطور رطوبت هوا به طور کاملا طبیعی حفظ میشه. تحقیقات نشون میده که هر گلدان گل آپارتمانی میتونه 9 متر مکعب هوای محیط اطرافش رو تصفیه کنه.

تاثیر محیطی گیاهان آپارتمانی به لحاظ زیبایی

تاثیر محیطی گیاهان آپارتمانی به لحاظ زیبایی

2. تاثیرات مفید روحی نگهداری از گیاهان

بهترین و موثرترین اثرات نگهداری از گل ها و گیاهان رو میتونید برروی خلق و خوی افراد ببینید. تحقیقات نشان داده که افرادی که از گل ها و گیاهان نگهداری میکنند از لحاظ روحی بسیار آرامتر، انعطاف پذیرتر و از همه مهم تر با صبر و حوصله تر از بقیه افراد هستند. وجود گل و گیاه در محیط باعث ایجاد شادی و همینطور کاهش استرس میشه و کارایی افراد رو افزایش میده. پس اگه بی حوصله هستید و یا ذهنتون کمی بیش از حد نرمال در گیر هست از گلها مراقبت کنید .

نگهداری ازگیاهان تاثیر بسزایی برروحیه افراد داره

نگهداری ازگیاهان تاثیر بسزایی برروحیه افراد داره

3. تاثیرات مثبت سلامتی نگهداری از گل و گیاهان

نگهداری از گیاهان علاوه بر زیبایی های خاص خودش، تاثیرات پزشکی هم داره که در این مطلب با اونها بهتر آشنا میشید. رنگ سبز گیاهان علاوه بر زیبایی محیط و انرژی مثبت تاثیر شگفت انگیزی در بهبود تاری دید افراد داره که با نگاه کردن به محیط سبط رنگ شما میتونید تنبلی چشمتون رو به طور طبیعی مداوا کنید. همچنین بررسی ها نشان داده علائمی مثل سردرد، استرس، خواب آلودگی و سرما خوردگی رو کاهش میده .

زیبایی بخشیدن گل ها به اتاق کار

زیبایی بخشیدن گل ها به اتاق کار

4. از بین بردن تاثیرات شیمیایی هوای محیط به وسیله گیاهان

هوای تمیز در محیط کار یا خانه تاثیر مثبت زیادی برسلامت افراد داره و برعکس عدم پاکی هوا میتونه به سرعت افراد حاضر در محیط رو بیمار و مریض احوال کنه. متاسفانه در این چند سال شاهد آمدن سونامی سرطان به ایران هستیم که باید حداقل هر کدوممون از خودمون شروع کنیم و با پرورش و نگهداری از گیاهان درصدی از هوای پاک رو داشته باشیم. شما میتونید برای تصفیه هوای محیط منازل یا محیط کاریتون از گلهای پیچک، فیکوس، شیپوری، زنبق، سرخس، گل داوودی و نخل مرداب استفاده کنید. اینو به خاطر داشته باشید که گلها میتونن اثرات مخربی رو که آلاینده ها و محلول های پاک کننده و همینطور افراد سیگاری برروی محیط میزارن رو از بین ببرن .

تاثیر زیبای گیاهان بر ورودی منازل

تاثیر زیبای گیاهان بر ورودی منازل

5. تاثیرات مثبت روانی گل و گیاه بر روی افراد

گل و گیاه تاثیر مفید، مثبت و طولانی برروی حال و هوای افراد میزاره و حضور گل و گیاه در فضای مسکونی محیط بسیار خوبی برای آرامش روح و روان انسان ایجاد میکنه و همه روانشناسان به تاثیر روانی گل برروی روان انسانها تاکید دارن. علاوه بر تاثیرات بسیار مفید گیاهان از عطر و بو و رایحه خوش اونها غافل نشید . شاید اینو ندونید که عطر و رایحه های خوب باعث تقویت حافظه افراد خواهند شد پس چه بهتر که عطر گلهای طبیعی رو استشمام کنید .

تاثیر روانی مثبت گلها و گیاهان

تاثیر روانی مثبت گلها و گیاهان