برخلاف تصور رایج در بین زنان که رابطه جنسی رو برای زن باردار خطرناک و بی مورد میدونن باید بگم که رابطه ی جنسی در دوران بارداری که با مشورت پزشک انجام بشه نه تنها خطرناک نیست بلکه فواید زیادی رو هم برای مادر و هم برای کودک بدنبال داره. داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری باعث آرامش روحی و جسمی مادر میشه و معاشقه و آمیزش جنسی تحمل این دوران رو برای مادر راحت تر و شیرین تر میکنه در ادامه در مورد فواید رابطه جنسی در دوران بارداری توضیحات بیشتری رو در اختیارتون قرار میدم.

لذت تجربه ارگاسم واقعی با رابطه جنسی در بارداری

بیشتر زنان لذت ارگاسم واقعی رو در طی زمان بارداری احساس میکنن. چون جریان خون در طی زمان بارداری بیشتر میشه و این خاصیت باعث افزایش میل جنسی میشه و در نتیجه نه تنها ارگاسم جنسی بلکه آرامش روحی رو برای مادر به همراه داره.

آرامش ذهن و جسم با ارگاسم موفق در بارداری

آرامش ذهن و جسم با ارگاسم موفق در بارداری

کالری سوزی و کاهش فشارخون

رابطه جنسی یکی از بهترین روش ها برای سوزوندن کالری های اضافیه که میتونه در زمان 30 دقیقه بیش تر از 50 کالری اضافی رو بسوزونه. همچنین آمیزش و رابطه جنسی میتونه فشارخون رو که یکی از عوارض دوران بارداری و حاملگی محسوب میشه، کم کنه.

کالری سوزی با رابطه جنسی در بارداری

کالری سوزی با رابطه جنسی در بارداری

رابطه جنسی در بارداری و کمک به کاهش دردهای حاملگی و خوابی راحت

رسیدن به ارگاسم ترشح هورمون عشق یا اکسی توسین رو بدنبال داره. این هورمون بعنوان یک آرام بخش قوی تحمل درد رو راحت تر میکنه. همچنین داشتن آمیزش و نزدیکی در دوران حاملگی و بارداری به مادر کمک میکنه تا خواب راحت تری داشته باشه و حرکات و تکان های ناشی از ارتباط جنسی به آرامش و به خواب رفتن جنین کمک زیادی میکنه.

خواب راحت

خواب راحت

افزایش ایمنی مادر، کاهش استرس، حس شادی و خوشبختی

ترشح هورمون اندورفین که با ارتباط جنسی ایجاد میشه حس شادی و خوشحالی رو برای مادر و جنین به همراه داره همچنین طبق نتایج تحقیقات رابطه جنسی باعث بالا رفتن سطح آنتی بادی و در نتیجه تقویت سیستم ایمنی بدن مادر و جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی و سایر عفونت ها میشه. همچنین آدرنالینی که در حین رابطه ترشح میشه استرس مادر رو کم میکنه.

آرامش و حس خوشبختی مادر

آرامش و حس خوشبختی مادر

رابطه جنسی در بارداری منجر به افزایش صمیمیت و داشتن زایمان راحت

قطع کردن رابطه جنسی در طول دوران بارداری ممکنه صدماتی رو به روال معمول زندگی زوجها وارد کنه. آمیزش جنسی مراقبت شده و با احتیاط میتونه صمیمیت و عشق بین زن و مرد رو افزایش بده همچنین تجربه ی ارگاسم برای زن در دوران حاملگی لگن رو برای زایمان آماده میکنه که میتونه زایمان رو راحت تر و همچنین بهبودی پس از زایمان رو سریع تر پشت سر بگذاره.

رابطه عاشقانه و صمیمی

رابطه عاشقانه و صمیمی