چگونه فضای غذاخوری زیبا و پرانرژی داشته باشیم؟

اتاق غذاخوری فضایی مناسب برای ادغام مکالمه و ارتباطات اجتماعی در حین صرف غذا و دورهمی های خونوادگیه. برای داشتن یه فضای غذاخوری حتما نیاز به اتاقی جداگانه و بزرگ نیست گاهی میشه با قرار دادن میز ناهارخوری نیمکتی برای...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
نکات لازم و ضروری برای داشتن یک فضای غذاخوری پرانرژی و جذاب

اتاق غذاخوری فضایی مناسب برای ادغام مکالمه و ارتباطات اجتماعی در حین صرف غذا و دورهمی های خونوادگیه. برای داشتن یه فضای غذاخوری حتما نیاز به اتاقی جداگانه و بزرگ نیست گاهی میشه با قرار دادن میز ناهارخوری نیمکتی برای کنج های خونه، فضایی آروم و دنج رو برای این کار مهیا کرد. اصل مهم در اتاق غذاخوری انتخاب میز غذاخوری مناسب، رنگ ایده آل و طرحی زیباست. در این مطلب بر اساس علم فنگ شویی در دکوراسیون داخلی برخی از نکات که باعث میشه یه فضای غذاخوری پرانرژی داشته باشین رو براتون توضیح میدم.

میز و صندلی غذاخوری باید دارای چه ویژگی هایی باشند؟

به عنوان یه قاعده ی کلی برای داشتن یه فضای پرانرژی باید از کنج های تیز و سخت پرهیز کنین. بنابراین میز غذاخوری باید گرد و ساخته شده از چوب باشه. میز ناهارخوری گرد در دکوراسیون داخلی باعث میشه دسترسی آسانتری به غذاهای روی میز وجود داشته باشه و به دلیل نبود لبه های تیز انرژی همیشه در جریانه. صندلی های غذاخوری نیز باید راحت باشن و برای راحتی باید دارای بازوهای باز و پشتی نرم باشن.

میز غذاخوری با لبه های منحنی شکل و صندلی های راحت

میز غذاخوری با لبه های منحنی شکل و صندلی های راحت

میز و صندلی های چوبی برای اتاق غذاخوری

میز و صندلی های چوبی برای اتاق غذاخوری

نور کافی برای بالای میز غذاخوری

روشن کردن یا خاموش کردن چراغ ها در حین غذاخوردن امری اختیاریست و ممکنه افرادی برای صرف غذا تمایل به نور کم و روشن کردن شمع داشته باشن. اما در هر صورت باید مطمئن باشین که نور کافی برای صرف غذا در شب و روز مهیاست و روشنایی مناسب در بالای میز در اتاق غذاخوری از الزامات علم فنگ شوییست.

تامین نور کافی در بالای میز غذاخوری

تامین نور کافی در بالای میز غذاخوری

اتاق غذاخوری تزیین شده با تابلویی زیبا و چراغ های دیواری

اتاق غذاخوری تزیین شده با تابلویی زیبا و چراغ های دیواری

دیوارها را تزیین کنید

برای تزیین دیوارها با آینه در اتاق غذاخوری توصیه میشه اونها رو طوری نصب کنین که تصاویر مثبت رو منعکس کنند مانند آثار هنری زیبا، گیاهان گلدانی آویز و نور لوسترها. با این روش نور بیشتری رو در فضا خواهید داشت و زیبایی فضا بیشتر خواهد شد.

آینه دیواری در اتاق غذاخوری

آینه دیواری در اتاق غذاخوری

برای انتخاب تابلوهای هنری هم دقت کنید که آثاری رو انتخاب کنین که دارای تصاویر مثبت باشن و انرژی مثبت به بیننده منتقل کنند. تصاویر جنگ یا رقابت یا طوفان دریا هرچند به راستی زیبا هستند اما تابلوی مناسبی برای نصب در فضای غذاخوری به حساب نمیان.

تابلو و اکسسوری های زیبا برای تزیین اتاق غذاخوری

تابلو و اکسسوری های زیبا برای تزیین اتاق غذاخوری

آیا نصب ساعت در اتاق غذاخوری کار درستی است؟

تیک تاک، تیک تاک، ما به اندازه ی کافی درگیر اندازه گیری زمان در طول زندگیمون هستیم و یادآوری ساعت در حین غذاخوردن فقط باعث عجله ی بیشتر و از بین رفتن آرامش بین اعضای خونواده میشه. پس سعی کنید از قرار دادن ساعت در اتاق غذاخوری اجتناب کنین.

از نصب ساعت در اتاق غذاخوری بپرهیزید

از نصب ساعت در اتاق غذاخوری بپرهیزید