طاقچه پنجره ها از دیرباز در دکوراسیون داخلی خانه های ایرانی وجود داشت و محلی برای قرار دادن آینه، گلدون های زیبا و قاب عکس های یادگاری بود. درسته که شکل امروزی اون با طاقچه های قدیمی پوشیده شده با پارچه های گلدوزی شده فرق داره اما همچنان میشه در خونه های ایرانی با سبک های متفاوت وجود اون ها رو دید. این طلقچه های عریض که معمولا در کنار پنجره ها ایجاد میشه حسی کلاسیک رو در خونه ها به وجود میاره و برای فضاهای مدرن نیز بسیار مناسبه. اگه تمایل دارین که از فضای این طاقچه پنجره ها استفاده کنین و از نور طبیعی نیز بهره مند بشین بهتون پیشنهاد میکنم تا انتهای این مطلب رو مطالعه کنید.

تزیین دیوار اتاق نشیمن
5 ترفند طراحی برای نوسازی و تغییر دکوراسیون خانه شما
همیشه تغییر دکوراسیون و نوسازی خونه های قدیمی پر از دردسر و هزینست.…
»

ترکیب طاقچه پنجره با یک میز غذاخوری

یکی از ساده ترین روش ها برای بهره بردن از طاقچه ها، استفاده از اونها به عنوان یه صندلی یا نیمکته. قرار دادن یه میز غذاخوری در جلوی طاقچه و پوشوندن سطح طاقچه با کوسن و بالشتک های نرم فضایی دنج، راحت و آرامش بخش رو برای صرف وعده های غذایی در کنار خانواده به وجود میاره.

فضایی پر نور و آرامش بخش برای صرف غذا در خانه

علاوه بر اون شما میتونین این فضا رو به اتاق نشیمن هم اختصاص بدین و با قرار دادن میز عسلی و مبل های راحتیتون در کنار پنجره از سطح روی طاقچه به عنوان یه مبل اضافی استفاه کنین و از نور و روشنایی فضای بیرون هم نهایت استفاده رو ببرین.

رنگ آمیزی دیوار کانونی در فضا
دکور خونه ی جدید رو چطور بچینیم؟
آیا قصد اسباب کشی و رفتن به یه خونه ی جدید رو دارین؟…
»
اتاق نشیمن دنج و راحت در کنار پنجره

اتاق نشیمن دنج و راحت در کنار پنجره

فضایی مخصوص برای مطالعه

یه ایده ی عالی برای استفاده از این طاقچه ها ادغام اون با کتابخونست. شما میتونین اطراف طاقچه رو قفسه بندی کرده و علاوه بر سازماندهی و مرتب کردن اتاق یا دفتر کارتون، از قفسه ها به عنوان کتابخونه استفاده کنین. طاقچه ی پنجره هم یه مکان عالی برای نشستن و مطالعه کردنه.

استفاده از فضای اطراف پنجره به عنوان کتابخانه

استفاده از فضای اطراف پنجره به عنوان کتابخانه

ایجاد کنجی آرام برای انجام کارهای شخصی

ما در حال حاضر در دوران کارهای اینترنتی و کتاب های الکترونیکی و کامپیوتر زندگی میکنیم و بیشتر افراد برای انجام کارهای روزانشون تنها به یه لپ تاپ نیاز دارن، بنابراین این طاقچه ها میتونن یه میز کار و فضای مناسب برای انجام کارهای روزانتون باشن. با قرار دادن چندتا کوسن و بالشتک نرم و یه میز کار چوبی کوچیک شما میتونین یه فضای دنج و آروم رو برای خودتون به وجود بیارین.

اختصاص طاقچه پنجره به فضای کار

اختصاص طاقچه پنجره به فضای کار

ادغام طاقچه پنجره با فضای بیرون

شما با ایجاد کمی تنوع و خلاقیت میتونین یه نشیمن راحت با این طاقچه ها در فضای بیرون به وجود بیارین. اگه خونه ی ویلایی دارین و از فضای حیاط خلوتتون استفاده میکنین با قرار دادن چندتا صندلی راحتی در کنار این طاقچه میتونین فضایی رو برای دورهمی های خونوادگیتون ایجاد کنین و لاز طبیعت و هوای عالی بهره ببرین.

دیوار رنگی با تزیین نامتقارن و بسیار چشم نواز
ایده هایی برای دکور خانه های مدرن
ایده های زیادی برای تزیین دکور خانه های مدرن وجود داره که چینش…
»

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...