اگر دچار فشار خون بالا هستین و یا فرد مسنی در خونه دارین که دچار فشار خون بالا هست حتما این توصیه رو جدی بگیرین، در مطالعات دانشمندان نشان داده شده است که این امکان وجود دارد قرص های شیمیایی رو فراموش کنین و بقیه عمر رو با سلامتی طی زندگی کنین. خیلی از ما اطرافمون آدم  هایی رو دیدیم که به دلیل مشکل قند یا فشار خون و یا چربی هر ماه چند تا دکتر مختلف رو امتحان میکنن! توی کیفشون انواع قرص هایی هست که هیچکدوم رو هم سر موقع نمیخورن! این مطلب رو بخونین هم خودتون بهش عمل کنین هم به دیگر اطرافیانتون توصیه کنین. برای دیدن خود مطالعات علمی اصلی این مطلب اینجا کلیک کنید.

آب چغندر

آب چغندر

تحقیقات درباره فشار خون

در تحقیقات مشخص شده است آب چغندر میتواند تا 10 میلیمتر جیوه فشار خون رو کاهش بده، بر اساس آخرین مستندات انجمن قلب آمریکا نیترات طبیعی موجود در چغندر باعث کاهش فشار خون میشه:

آب چعندر دو دهم گرم نیترات در خودش داره که در بدن به ماده شیمیایی به نام نیتریت و سپس در خون به اکسید نیتریک تبدیل میشه که یک نوع گاز توسعه پذیر هست و باعث میشه جریان خوب بهتر در رگ ها انتقال پیدا کنه.

نتایج نشون میده تا 24 ساعت پس از مصرف آب چغندر هر دو فشار خون دیالوستیک و سیستولیک نتایج مثبتی به همراه دارد که اثر آن تا 6 ساعت فوق تصور دانشمندان بوده است.

چغندر

چغندر

محققان این مطالعه و پس از آن موسسه قلب آمریکا به تمامی بزرگسالان توصیه کردند که توصیه کرده اند با استفاده از این روش بسیار ارزان و دست یافتی برای همه فشار خون خود را کنترل کنند و همیشه از سبزیجات تازه سالم و غنی از نیترات در رژیم غذایی و وعده های غذایی خود استفاده کنند.

نتیجه مطالعات فشار خون

یعنی این افراد میتونن با مصرف روزی یک فنجان چغندر که تهیه اش خیلی خیلی راحته فشار خونشون رو کنترل کنند و دیگه بیشتر از این از قرص های شیمیایی که عوارض خطرناک و جبران ناپذیر طولانی مدت دارن رو استفاده نکنن.

آیا به سلامتی خود و بزرگسالان خود اهمیت میدهید؟ خوردن چغندر را به آنها توصیه کرده اید؟