چطور فریم عینک مناسب فرم صورت انتخاب کنیم؟

آیا برای شما هم پیش اومده که از فریمی خوشتون بیاد ولی وقتی به صورتتون زدید اونجوری که فکر می کردید چهرتون رو نشون نداده؟ مهم ترین قسمت انتخاب عینک٬ انتخاب فریم اونه که به صورتمون بیاد. شما می تونید...

بهناز سرفراز
بهناز سرفراز آپدیت:
چطور فریم مناسب فرم صورت انتخاب کنیم؟

آیا برای شما هم پیش اومده که از فریمی خوشتون بیاد ولی وقتی به صورتتون زدید اونجوری که فکر می کردید چهرتون رو نشون نداده؟ مهم ترین قسمت انتخاب عینک٬ انتخاب فریم اونه که به صورتمون بیاد. شما می تونید به عینک فروشی ها برید و هر تعدادی رو که میخوایید امتحان کنید ولی محدود کردن انتخاب ها باعث صرفه جویی در وقتتون می شه. برای این کار نیاز به تشخیص فرم صورت و رنگ پوست و اطلاع از اینکه چه سبک فریم هایی با چه رنگ هایی به صورتتون میاد، دارید. در این مطلب سعی شده در باره هر کدوم از این موارد توضیخ مختصری داده بشه.

چطور فریم مناسب فرم صورت انتخاب کنیم؟

چطور فریم مناسب فرم صورت انتخاب کنیم؟

سه نکته مهم موقع انتخاب فریم عینک

  • عینک باید بهترین ویژگی های شخصی تون رو بازگو کنه.
  • شکل فریم عینک باید با شکل صورتتون در تضاد باشه.
  • اندازه فریم عینک باید با اندازه صورت شما تناسب داشته باشه.

شکل های پایه صورت و فریم های مناسب اون ها

تمامی چهره ها ترکیبی از اشکال و زوایا هستن. در اینجا هفت شکل پایه صورت وجود داره: گرد٬ بیضی٬ مستطیلی٬ مثلث رو به پایین٬ مثلث رو به بالا٬ الماس و مربعی.

عینک برای صورت بیضی

چهره بیضی به دلیل تناسبی که بین اجزا اون وجود داره ایده آل ترین فرم صورت محسوب میشه و می تونید انواع فریم ها رو انتخاب کنید. البته برای حفظ تعادل طیبعی فرم بیضی، بهتره به دنبال عینک هایی با فریم های بزرگ (بزرگتر از) قسمت پهن صورت باشید. فریم های گرد گزینه مناسبی برای این فرم صورت است.

بیضی

بیضی

فریم مناسب صورت با فرم مثلث رو به بالا

صورت های مثلثی دارای پیشانی باریک٬ گونه و چانه پهن هستند. برای پهن تر نشون دادن پیشانی و تاکید بر یک سوم فوقانی چهره، بهتره فریم های با رنگ و جزییات در نیمه بالایی رو امتحان کنید. فریم های گربه ایی نمونه ایی از این فریم ها هستند.

مثلث رو به بالا

مثلث رو به بالا

 

عینک برای فرم صورت مثلث رو به پایین (قلبی شکل)

این فرم صورت داری گستردگی زیادی در قسمت یک سوم فوقانی چهره و چانه باریک ست. برای پهن تر جلوه دادن چانه و ایجاد تعادل از فریم هایی رنگ روشن، ساده و دارای پهنای بیشتر در نیمه پایینی استفاده کنید. فریم های سبک rimless ( اون هایی که فریم خاصی ندارند و شیشه عینک تنها بوسیله چند پیچ در جای خودشون قرار گرفتند) مناسب ترین گزینه است.

قلبی

قلبی

فریم مناسب برای صورت مستطیلی

فرم صورت مستطیلی، حالتی کشیده داره که درازای اون بیشتر از پهنا ست، همچنین دارای گونه های برجسته و گاهی اوقات بینی بلند. برای کوتاه تر جلوه دادن صورت وایجاد تعادل فریم هایی رو امتحان کنید که دارای عرض بیشتر هستند. فریم های گرد برای این فرم صورت مناسب ست.

مستطیلی

مستطیلی

 

فریم برای صورت مربعی

فرم مربعی دارای پیشانی و فک پهن، گونه برچسته و عرض و طول هم اندازه است. برای دراز تر دیده شدن صورت های مربعی و نرم کردن زوایا؛ فریم های باریک، دارای عرض بیشتر و حالت بیضی انتخاب کنید.

مربع

مربع

عینک برای صورت الماسی

فرم صورت الماس گونه, در ناحیه پیشانی و فک باریک و در ناحیه گونه دارای پهنا و برجستگی ست. این فرم جزو نادر ترین شکل های صورت به حساب میاد. برای برجسته کردن چشم ها و نرم کردن استخوان های گونه، فریم های دارای جزئیات و متمایز با حالت پیشانی انتخاب کنید. فریم های سبک rimless، بیضی و چشم گربه ایی جزو گزینه های مناسب برای این شکل صورت است.

الماسی

الماسی

 

عینک برای صورت گرد

صورت های گرد دارای خطوط منحنی، درازا و پهنای یک اندازه و بدون زاویه است. برای اینکه صورت های گرد لاغرتر و درازتر به نظر برسند فریم های زاویه دار, باریک و پهن رو انتخاب کنید. فریم فریم های مستطیلی یکی از این نوع فریم هاست.

گرد

گرد

فرم صورتتون رو تعیین کنید

بسیاری از چهره ها فقط از یک نوع خاص نیستند و ممکنه ویژگی های دو یا چند فرم صورت رو داشته یاشند. در این حالت شما خوش شانسید چونکه گزینه های بیشتری برای انتخاب فریم رو در اختیار دارید. به عنوان مثال بعضی از مردم در حالت عادی چهره ای بیضی شکل دارند ولی زمانی که لبخند میزنند چهرشون فرم قلبی به خودش می گیره.

با روش زیر به راحتی می تونید فرم صورت خودتون رو تشخیص بدید

  1. به آینه نگاه کنید
  2. موها رو از صورتتون دور کنید تا چهرتون کاملا مشخص باشه.
  3. با استفاده از یک ماژیک بازتاب شکل صورتتون رو روی آینه بکشید. با دقت اطراف صورتتون رو در حالت عادی، روی آینه ترسیم کنید که شامل پیشانی، گونه ها و چانه ست. گوش هاتون شامل این طرح نمی شه.
  4. دوباره بدون اینکه از جاتون تکون بخورید، طرح صورتتون رو البنه ایندفه با حالت لبخند (طوری که دندون ها مشخص بشه) بکشید.
  5. اگه برای بار دوم طرحی رو که کشدید تغییر کرد نشون دهنده اینه که شما دارای دو نوع فرم صورت هستید.

تعیین دقیق شکل صورت یکی از مهم ترین کارها برای انتخاب عینک است. شما با استفاده از خطوطی که در آینه کشیدید, می تونید بگید صورتتون دارای کناره و زایه است یا اینکه دارای خطوط منحنی شکله و فرم صورتتون رو تعیین کنید.

فریمی با رنگ مکمل خودتون انتخاب کنید

بعد از انتخاب شکل فریم عینک نوبت به رنگ اون می رسه. رنگ فریم ها رو با توجه به رنگ پوست, چشم و موی خودتون انتخاب کنید. اگر شما دارای رنگ پوست سرد (بصورت خلاصه میشه فردی با چشمان آبی, پوست سفید و رنگ پریده و دارای رگ های آبی) هستید، فریم هایی با رنگ های سرد برای شما بهترین انتخاب است. رنگ های سرد عبارتند از نقره ایی، زمردی، یاقوتی کبود، ارغوانی، یاقوتی سرخ.

انتخاب رنگ فریم

انتخاب رنگ فریم

و اگر شما فردی با پوست گرم (بصورت خلاصه فردی با چشمان قهوه ایی، پوست سبزه یا قهوه ایی و دارای رگ های سبز) هستید، فریم های با رنگ گرم بشتر بهتون میاد. رنگ های گرم شامل رنگ طلایی، نارنجی، زرد، خردلی و رنگ هایی با تناژ خاکی مثل رنگ بژ. افراد با رنگ پوست خنثی می تونند فریم هایی با هر رنگی که میخوان انتخاب کنند.

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *