چند روزی برای تعطیلات اومدیم شمال، جاتون خالی برف اومد بیشتر از دو متر! دو سه روزی بدون برق و آب بودیم تمام خانواده دور هم توی یه خونه جمع شده بودیم. تلویزیون تعطیل، رادیو تعطیل، لپ تاپ تعطیل، موبایل تعطیل! خلاصه سرتون رو درد نیارم نون و غذا رو خودمون درست میکردیم، برف رو هم آب کردیم چند بار، دیگه وقتمون پای تلویزیون هدر نمیرفت و با تک تک اعضای خانواده یک دل شدیم، توی این شرایط خیلی به فکر اطرافیون بودیم.

چطور هدف زندگی خود را انتخاب کنیم؟
عده ی زیادی از آدم ها نمی دونن از زندگی چی می خوان…
»

تنکابن – برف در شهر

مردم در شهر همه از اون زندگی خصوصی و فردگرا در اومده بودن و با هم حرف میزدن، به هم کمک میکردن، به هم خبر میدان و از همدلی لذت میبردن. آرزوم اینه یک روزی در شرایط معمولی هم مردم همیشه اینطوری باشن، احوال پرسی ها واقعی بود، جدی نگران هم بودن البته اکثر مردم.

فریاد از دنیای مدرن

این ماجرا ها منو به یاد اعتقادات خودم انداخت که هر روز ما از طبیعت دور تر میشیم، هر روز مصرف کننده تر میشیم و از ارتباط با طبیعت زنده و پویا دورتر! فردگرا تر و تنهاتر میشیم.

روش هایی ساده برای افزایش هوش
برای مدت ها تست IQ به عنوان بهترین روش برای تعیین هوش فردی…
»

هر روز تبلیغات بیشتر به زندگی ما نفوذ میکنه، تلویزیون رو روشن میکنی میبینی یک شرکت برنامه تلویزیونی راه انداخته دوساعت! شبکه های صدا و سیما که باید در خدمت مردم و انسانیت باشند در خدمت محصولات صنعتی هستند. برای برنامه های خوب وقت ندارن ولی برای معرفی محصولات بازار اگر پول داشته باشی دوستان صدا و سیما یه شبکه در اختیارت قرار میدن تمام وقت.

کوچه روستا

یک سیستمی هست که مردم رو از همه چیز انداخته، از توانایی و مهارت دور کرده، نه کشاورزی میکنن نه دامداری تمام زندگی مردم شده یه خونه های کوچیک در محله های شلوغ، زن و مرد هرکدوم جدا سرکار از صبح تا شب؛ بچه ها مدرسه و دانشگاه از صبح تا شب. بقیه لحظات در خونه هم که یا با موبایل مشغولیم یا اینترنت و کامپیوتر کلا ارتباطات و توجه به اطراف رو از ما گرفته شده انگار.

خدا کنه یه روزی یه تفکری برای بازگشت به زندگی طبیعی، ارتباط و توجه به طبیعت اطرافمون در جامعه ما رواج پیدا کنه. چی شده که از حدود سی استان کشور ده تاشون دیگه از نظر آب و هوایی و زیست محیطی در محدوده خطرناک قرار گرفتند؟

7 گام برای بهبود انضباط شخصی
آیا شما در طول زندگی برای انجام هر کاری زمانبندی مناسبی را در…
»

همینجا اعلام میکنم از دو چیز متنفرم، مدرنیسم  و سرمایه داری، دو تفکری که باعث ایجاد شهر نشینی های امروزی شهرهای بزرگ ما شده و مردم رو روز به روز از تعالی انسانیت به سوی ماشینی شدن هدایت میکند.

موضوع زندگی در دونفره

تصمیم گرفتم دو سری مطالب رو روی سایت قرار بدم البته با اجازه “اون نفر” نویسنده محترم :) یک شاخه به توضیح روش های جدایی از زندگی شهری و ایجاد همون صفا و صمیمیت قدیمی ما ایرانی های مسلمون تا ارتباطات و شیوه زندگیمون رو تصحیح کنیم و دیگری هم ساخت دست سازهایی با استفاده از مواد و وسایل موجود در خانه و محیط زیست اطرافمون هامون که مهارت ها و توانایی هامون رو افزایش بدیم.

رویای کودکان

هدف دونفره در برنامه جدید چیست؟

هدف ما اینه که کم کم و قدم به قدم با کمک شما و ایده هایی که به ما میدین سمت و سوی بهره برداری از تکنولوژی ها رو در زندگی خودمون به دست بگیریم و به سمت زندگی صمیمی و ساده خودمون برگردیم به جای اینکه هر روز در گرداب شهرنشینی زمان و انرژی محدود زندگیمون رو تلف کنیم.

10 ترفند برای داشتن آرامش و شادی همیشگی
زندگی بسیار زیباست و باید از تک تک لحظات آن به خوبی و…
»

منتظر نظرات و ایده های شما هستیم تا با کمک شما به نتایج کامل تری دست پیدا کنیم. مطمئن هستم مشورت و همفکری شما و بهتر بگم همه شما برای طی این راه لازم هست.

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

 • محدثه:

  ميشه گفت اين يه سونامي تكنولوژيه كه داره افراد رو در خودش غرق ميكنه.
  ما داريم از فطرت اصلي خودمون دور مي شيم و صد در صد چوبش رو هم خواهيم خورد.

  • این نفر:

   هرجه فکر میکنم میبینم تکنولوژی بد نیست بلکه ما از روی بی توجهی ازشون درست استفاده نمی کنیم.
   قطعا که تکنولوژی ذات بدی نداره ولی به نظرم استفاده از هر تکنولوژی نیاز به یک مرام نامه یا منشور اخلاقی داره که راه رو برای استفاده کنندگان بعدی مشخص کنه. خوبی و بدی هاش رو برامون مشخص کنه.