واقعیت غیر قابل انکاره که ورزش برای حفظ سلامت و استقامت کلی بدن بسیار ضروری و مهمه .همچنین تمرینات ورزشی باعث تحرک و جذب مواد معدنی ،ویتامین ها ،مواد مغذی دیگر و اکسیژن است .با اینحال با توجه به پر مشغله بودن افراد ممکنه که تمرینات ورزشی رو در ابتدا کم کرده و در نهایت متوقف کنید اما باید دقیقا بدونین که با این کار چه اتفاقاتی براتون پیش میاد .سالمندی ،تنبلی و خستگی حداقل این اتفاقات به حساب میاد و بهتره که این مطلب رو بخونید تا با عواقبی که ناشی از توقف ناگهانی در ورزشه آشنا بشین.

افزایش فشار خون

همیشه از افراد مبتلا به فشار خون بالا خواسته میشود تا با انجام ورزش و فعالیت های بدنی آنرا کنترل کرده و در حد نرمال نگه دارند .دو هفته بعد از توقف ورزش سرخرگ ها و سیاهرگ ها شروع به سفت شدن میکنند و از آنجایی که فشار خون برگشت پذیره فشارتون به حالت اولیه بر میگرده.

افزایش فشار خون

افزایش فشار خون

کاهش سلامت قلب و عروق

انجام تمرینات ورزشی نقش بسیار مهمی رو در سلامت و تقویت قلب و عروق و همچنین تقویت ریه دارن .بعد از اینکه بدن شما به حالت کم تحرکی خودش برگرده قلب شما هم شروع به ضعیف شدن میکنه و بدن شما مستعد ذخیره سازی چربی اضافی میشه .در اینگونه موارد شما دچار تنگی نفس خواهید شد یا پیاده روی سریع و بالا رفتن از پله ها شما را خسته و ضربان قلبتان را زیاد میکند .برای مقابله با این عوارض فقط کافیه که تمرینات ورزشی رو مجددا شروع کنید.

کاهش سلامت قلب و عروق

کاهش سلامت قلب و عروق

خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی

افزایش تحرک سطح قند خون را پایین آورده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت رو کم میکنه .اما زمانی که شما ورزش رو کنار میذارین قند خونتون به سرعت افزایش پیدا میکنه و این افزایش در مدت 5 روز اتفاق میفته .بدن همه ی افراد نیاز به روزی 30 دقیقه پیاده روی در طول روز داره و با پیاده روی به مدت یک هفته تغییرات رو در میزان قند خون خود خواهید دید.

خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی

خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی

از دست دادن استقامت بدن

تنها سه هفته بعد از توقف فعالیت های ورزشی استقامت فیزیکی و قدرت عضلانی بدن شما افت کرده و برای برگشت به وضعیت قبلی و نرمال بهتره که هرچه سریعتر فعالیت هاتون رو از سر بگیرین.

از دست دادن استقامت بدن

از دست دادن استقامت بدن

تاثیر منفی در خلق و خو

ورزش باعث رسیدن بیشتر اکسیژن به مغز میشه که مغز هم مواد شیمیایی مورد نیاز برای کاهش افسردگی رو به بدن منتشر میکنه و بخاطر همین انجام فعالیت های ورزشی بخصوص فعالیت های گروهی نشاط و شادابی رو زیاد کرده و باعث بالا رفتن اعتماد به نفس افراد میشه و با توقف ورزش تمام این اتفاقات برعکس شده و فرد احساس غم کرده و از پایین اومرن عزت نفسش رنج میکشه.

تاثیر منفی در خلق و خو

تاثیر منفی در خلق و خو

افزایش وزن بدن و چربی

در صورتی که ورزش رو متوقف و مصرف مواد غذایی رو کم نکنید سلول های شما با همه ی کالری اضافی بارگذاری و وزن بدنتون افزایش پیدا میکنه .انجام ندادن فعالیت های ورزشی به معنای کاهش در سوخت و ساز بدنه که به معنای افزایش وزن فرده .دو هفته بعد از شروع مجدد ورزش زمان لازمه تا شما احساس کنید که سوخت و ساز بدنتون افزایش پیدا کرده و شما در حال کاهش وزن هستین.

افزایش وزن بدن و چربی

افزایش وزن بدن و چربی

به این مطلب امتیاز بده