سشوار کشیدن چه عوارضی برای مو داره؟

سشوار یکی از پرکاربردترین لوازم خونگیه که خانوم ها بیشتر از اون استفاده میکنن. این وسیله راحت ترین و بهترین ابزار برای خشک کردن مو به حساب میاد، علاوه بر خشک کردن میتونه به موهاتون حالت زیبایی رو هم بده....

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
تاثیر سشوار برریزش مو

سشوار یکی از پرکاربردترین لوازم خونگیه که خانوم ها بیشتر از اون استفاده میکنن. این وسیله راحت ترین و بهترین ابزار برای خشک کردن مو به حساب میاد، علاوه بر خشک کردن میتونه به موهاتون حالت زیبایی رو هم بده. سشوار علاوه بر فوایدی که گفته شد دارای مضرات زیادی هم هست. یکی از اونها ریزش مو میباشد. اگر زیاد از سشوار استفاده بشه میتونه آسیب جدی به موهاتون وارد کنه. در مطلب امروز ما روش استفاده از سشوار کشیدن موها و تاثیر استفاده نادرست آن بر موها را بیان کردیم که میتونه مقداری بهتون کمک کند.

آیا سشوار کردن باعث ریزش مو میشه؟

سشوار وقتی که با درجه بالا استفاده بشه باعث ریزش مو میشه. همچنین میتونه بیشترین آسیب رو به پوست سر وارد کنه. خیلی از مردم نمیدونن که سشوار دارای درجه حرارته و میتونن در هنگام استفاده اون را تغییر بدن. وقتی که از درجه حرارت بالا استفاده میکنن پوست سر خشک شده و باعث میشه که موهای سرشون شکننده و آسیب پذیرتر بشه. حتی بدتر از آن پوست سر رو میسوزونه و ریشه مو رو ضعیف میکنه و در نهایت باعث ریزش مو میشه. در کل استفاده از سشوار باعث ریزش مو نمیشه اما باید ترفندهای استفاده از آن رو یاد بگیرین تا از ریزش مو جلوگیری کنید.

آیا سشوار برای خشک کردن مو مناسب است؟

آیا سشوار برای خشک کردن مو مناسب است؟

با تنظیم درجه حرارت سشوار از آسیب دیدن موهاتون جلوگیری کنین

درقسمت بالا اشاره کردیم که دمای بالا میتونه آسیب های زیادی به موهای سرتون وارد کنه. ساده ترین راه برای جلوگیری از ریزش مو اینه که هنگام استفاده حواستون به دمای سشوار باشه. بعضی از افراد برای اینکه سشوار کشیدن رو خیلی سریع تموم کنند دمای آن را بالا میبرند در صورتی که نمیدونند این کار تاثیر خیلی بدی روی موهای سرشون میزاره.

درجه حرارت آن را تنظیم کنید

درجه حرارت آن را تنظیم کنید

سشوار را به طور مستقیم بر روی ریشه مو قرار ندهید

یکی دیگه از اشتباهات رایج استفاده از سشوار در بین خانم ها اینه که هنگام استفاده اون رو بر روی ریشه موی سر خود قرار میدن. باید از ریشه مو و پوست سر خود محافظت کنید. سعی کنید سشوار را بر روی تموم موهای خود بکشید و سعی کنید از متمرکز کردن سشوار روی پوست سرتون پرهیز کنید.

سشوار را به طور مستقیم بر روی ریشه مو قرار ندهید

سشوار را به طور مستقیم بر روی ریشه مو قرار ندهید

یک قسمت را بیش از حد خشک نکنید

یکی از سریع ترین راهها برای جلوگیری از ریزش مو اینه که وقتی قصد دارین موهای سرتون رو سشوار بکشین روی یک قسمت از موها بیشتر از قسمت های دیگه تمرکز نکنید. اون رو در یک نقطه از مو و با دمای بالا نگه ندارین چون این کار میتونه منجر به ریزش مو و سوختن پوست سرتون بشه. سعی کنید سشوار رو در اطراف مو به یک اندازه و یک فاصله نگه دارین و موهاتونو خشک کنید. در پایان اگر نیاز بود که یک قسمت بیشتر از بقیه سشوار کشیده شود چند بار آن را بر روی موی سر خود بکشید.

یک قسمت را بیش از حد خشک نکنیدیک قسمت را بیش از حد خشک نکنید

یک قسمت را بیش از حد خشک نکنید

استفاده از محصولات محافظت کننده موی سر

بعضی از محصولات برای قبل از سشوار کشیدن طراحی شده اند که از گرمای سشوار جلوگیری کنند. این محصولات به صورت اسپری یا کرم در بازار وجود داره و به راحتی میتونین تهیه و خریداری کنید. اما این محصول نمیتونه 100٪ جلوی آسیب دیدگی رو بگیره و تا حدودی این کار رو انجام میده. این محصول رو بر روی موهای خود اسپری کنید تا از موهای سرتون محافظت بشه.

استفاده از محصولات محافظت کننده موی سر

استفاده از محصولات محافظت کننده موی سر

در هنگام استفاده از سشوار باید این نکات را در ذهن خود بسپارید علی الخصوص افرادی که موی سرشون نازک و حساسه باید بیشتر از موهای خود مراقبت کنند. استفاده نادرست از سشوار میتونه ریزش مو رو به همراه داشته باشه، اما اگر مقداری توجه کنید این مشکل را به راحتی از خود دور میکنید. فقط کافیه در هنگام استفاده از این وسیله کمی مراقب باشید.